bugün

kara çarşaflıları ninja sandıkları için türkiyeye bulaşmaya korkan mafya grubu. (bkz: fatih te kara carsaflilarin cirit atmasi)
kendilerini samurayların devamı gibi gören büyük japon mafyası.
japon mafyasının orjinal adıdır. steven seagal'in yakuzayla hesaplaşma isminde bir filmi var,orada aşina olmuştum bu kısa boylu ama tehlikeli amcalara.
eger bir yakuza üyesi, polis tarafından iskence yapilarak, zorla konusturulmaya calisilirsa, dilinin altındaki damari sertce isirarak intihar ettigi rivayet olunur.
japonya'nın yasal mafyası. doğru ile yanlış arasındaki karanlık bölgedeki sistemi muhafaza edenler olarak nitelendirirler kendilerini. 9 rütbeli hiyerarşik bir sistemleri vardır, en alt tabakayı şöförler, korumalar, gençlik liderleri oluşturur.
parmaklarını yakuza'ya bağlılıklarını göstermek için kestikleri gibi, işledikleri bir suçun cezası olarak da kesilebilir.
Japonyanın gizemli mafyası dünyanın en belalı mafyaları arasında gösterilmektedir.
japonyadaki tüm çetelerin ortak adıdır. Yakuzalar japonyada en çok saygı duyulan ve dünyanın en güçlü örgütüdür bu örgüt bölge bölge gruplardan meydana gelir en güçlü yakuza grubu 40 bin kişilik yamaguchi-gumi dir. Yakuza ayrıca dünyanın en zengin örgütüdür gelir kaynakları seks,haraç,kumar,silah ve uyuşturucudur ayrıca öğrendiğim bilgilere göre Japonyanın en büyük inşaat firmalarının her birinden yıllık 20 milyon dolar haraç alıyorlarmış japonyanın inşaat sektöründeki gelişimini göz önüne alırsak yılda yüz milyonlarca dolar bu örgütün kasasına giriyor adamalr boşuna italyan mafyasını alt etmedi paranın gücü işte.
kendilerini samurayların ardılı olarak gören aşırı sağcı japon mafyasıdır. diğer mafyalardan farkı ise halkın geneli tarafından sevilmesidir.
http://galeri.uludagsozluk.com/4/yakuza_15706.jpg

http://galeri.uludagsozluk.com/27/yakuza_15705.jpg
cetelerden ailelere, ailelerden klanlara, klanlardan dev organizasyon ve de sendikalara, milyarlarca dolar bütceli holdinglere dönüsen olusumlardir. daha sonra ayrıntıya inecegim fakat nasil giyindiklerini merak ederseniz:
http://item.rakuten.co.jp/auc-birthjapan/syl-903bl
17. gezici film festivalinin son gününde gösterime sunulmuş filmdir. sunumunu zeki demirkubuz yapmıştır.
bağlı oldukları yakuza grubu içerisinde hiyerarşiye özen gösteren vücutlarına acı verici süreçlerden geçip özel dövmeler yaptıran japon mafyası.

çoğu işleri yasal olmasada japonya'da yakuzalık yasaldır.

dövmeyi diğer insanlar gibi göstermek amaçlı değil kendilerini gizlemek için yaparlar, böylede bir felsefeye sahipler.
çok büyük japon mafyası.

ben Türk kardeşleri olarak uyarıyorum. biliyorum ki her yerde ajanları var bu büyük abilerin.

(bkz: japonya nın bölünmesi)

--spoiler--
yakuzayı harcayacaklar matmazel
--spoiler--
Bir rivayete göre Japon halkı tarafından sevilen bir mafyaymış kendileri. Sahip çıkıyormuş halkına falan.

Bizimkiler de anca 10 liraya bonzai satıp ben mafyayım desin amk.
Yılda 70 milyar dolarla google, fedex, ebay ve coca cola'nin yillik kazancinin toplamindan fazla kazanan japon mafyasi.