bugün

--spoiler--
Japonya'da yargı ve polis baskısı çeteleri zayıflattı: Yakuzalar işsiz kaldı
--spoiler--
https://tr.sputniknews.co...siz-kaldi-1049963149.html
Capon mafyası. Muhtemelen yakuza savaşları, katanasını alıp gelenin katıldığı epik samuray dövüşleri değildir, bu yüzden fazla ilgi görmez. Yahu sen japonsun adamları katana ile öldürmeyeceksen niye japon oldun, bırak hakkını verebilecek birileri japon olsun.
muadili kesinlikle rus mafyası olan mafyadır.

oldukça ilkeli ve sert bi görüntü sergileyen mafya 18. yy dolaylarında oluşturulmuştur.
Japon mafyasının genel adı.
Ve sen koskoca yakuzasın ama dövdürüyorsun kendini düşünsene, hem de popona bacağına, her yerine.
Her şeyleri gibi bunda da tuhaf japonlar. Yani Türlü türlü suçlara karışıp sonra da kendilerini bir yere ait hissetmek veya birbirlerini tanıyabilmek amacıyla dövmeyle kaplanmak.. Bilemiyorum.
görsel
Bulaşmamak gerek.
sega'nın japon mafyası olmalı bol miktarda dövüş içeren oyun serisi. gta gibi açık harita değil, oyunu görevleri bitirmeye yönelik yapmışlar.
bi de yaküta vardır
ama onu jandarmalar bilir sadece.
bir kağıt oyununda en kötü ele verilen isim.
1600'lü yıllara kadar dayanır yakuzaların kökeni. japonya'da hüküm süren ronin, yani efendisiz ve başıboş samurayların terörüne karşı direniş maksadıyla japon köylüleri tarafından ortaya çıkar bu yakuza dediğimiz oluşum. zamanla silahlanıp bu zulme karşı başarılı işler çıkaran yakuza, halk tarafından kahraman ilan edilir. gelgelelim bu güç ve itibar sarhoşluğu bir süre onları yollarından saptırıp alternatif birer ronine dönüştürür..
Japonların meşhur hamamı onsene, dövmeniz varsa kabul edilmiyorsunuz. Bunun sebebi ise dövme kültürünün Japon mafyası Yakuza ile özdeşleşmiş olması.
görsel
Yılda 70 milyar dolarla google, fedex, ebay ve coca cola'nin yillik kazancinin toplamindan fazla kazanan japon mafyasi.
Japon irkciligi yapan mafya bizim bozkurtlarda boyle olsa keşke.
Bir rivayete göre Japon halkı tarafından sevilen bir mafyaymış kendileri. Sahip çıkıyormuş halkına falan.

Bizimkiler de anca 10 liraya bonzai satıp ben mafyayım desin amk.
Temelleri 18. yüzyılda atılan suç organizasyonuna adını veren yakuza kelimesi Japonca da 8 (ya) 9 (ku) 3(za) kelimelerinin bir araya gelmesinden oluşuyormuş ,bu da bir tür 21 oyunu olan oicho-kabu'da kaybeden eli belirtiyor. Suç organizasyonu bu sebeple kaybedenler olarak anılıyormuş, gelirler genellikle tefecilik, dolandırıcılık ,kumar ve şantaj ve Çin den istenmeyen kız çocuklarını satın alarak yürüttükleri fuhuş tabi tüm bunlar yasal aktivitelerinin olmadığı anlamına gelmiyor ,Japonlar'ın büyük şirketlerinde yatırım yapıyorlar.
Japon mafyalarının genel adı da denilebilir, tokyo driftten hatırladığım kadarıyla şanın ağzını burnunu kıran takashi bi yakuzaydı. iti oldum olası hiç sevmedim zaten.
çok büyük japon mafyası.

ben Türk kardeşleri olarak uyarıyorum. biliyorum ki her yerde ajanları var bu büyük abilerin.

(bkz: japonya nın bölünmesi)

--spoiler--
yakuzayı harcayacaklar matmazel
--spoiler--
(bkz: black rain)
atom bombası faciasından sonra güçlenip güvenlik güçlerine ve siyasilere kafa tutar hale gelmiş oluşum, ikinci dünya savaşı ve takip eden yoksulluk yıllarında halktan destek görmüş, el altından bazı ihtiyaçlarını karşılamışlardır.
cetelerden ailelere, ailelerden klanlara, klanlardan dev organizasyon ve de sendikalara, milyarlarca dolar bütceli holdinglere dönüsen olusumlardir. daha sonra ayrıntıya inecegim fakat nasil giyindiklerini merak ederseniz:
http://item.rakuten.co.jp/auc-birthjapan/syl-903bl
japonya'da çıkmış ve devam eden mafya oluşumu.
bağlı oldukları yakuza grubu içerisinde hiyerarşiye özen gösteren vücutlarına acı verici süreçlerden geçip özel dövmeler yaptıran japon mafyası.

çoğu işleri yasal olmasada japonya'da yakuzalık yasaldır.

dövmeyi diğer insanlar gibi göstermek amaçlı değil kendilerini gizlemek için yaparlar, böylede bir felsefeye sahipler.
kendilerini samurayların ardılı olarak gören aşırı sağcı japon mafyasıdır. diğer mafyalardan farkı ise halkın geneli tarafından sevilmesidir.
Japonyanın gizemli mafyası dünyanın en belalı mafyaları arasında gösterilmektedir.
japonyadaki tüm çetelerin ortak adıdır. Yakuzalar japonyada en çok saygı duyulan ve dünyanın en güçlü örgütüdür bu örgüt bölge bölge gruplardan meydana gelir en güçlü yakuza grubu 40 bin kişilik yamaguchi-gumi dir. Yakuza ayrıca dünyanın en zengin örgütüdür gelir kaynakları seks,haraç,kumar,silah ve uyuşturucudur ayrıca öğrendiğim bilgilere göre Japonyanın en büyük inşaat firmalarının her birinden yıllık 20 milyon dolar haraç alıyorlarmış japonyanın inşaat sektöründeki gelişimini göz önüne alırsak yılda yüz milyonlarca dolar bu örgütün kasasına giriyor adamalr boşuna italyan mafyasını alt etmedi paranın gücü işte.