bugün

Xiaomi'nin 6.4 inçlik bir ekrana sahip yüzde 91.3 oranında ekranın panele oranı mevcut telefonu.

https://m.donanimhaber.co...ix-Konseptten-gercege.htm
yurt dışı satış fiyatı 590 dolar olarak belirlenmiş, 2016 da çıkması durumunda yılın en iyi akıllı telefonu olacak olan cihaz.
Sitenin yorumunda da belirtildiği gibi apple yapsa 10.000tl olucak telefon.
her sene bir sonraki iphone böyle olacak diye gösterdikleri olayı xiaomi yapmış gerçekten.
acayipte bir şey olmuş. vergilerle 2500 'e gelse bile değer o fiyata. hadi bakalım bekliyoruz.
zaten türkiye'ye gelmiyor.

geldiği kadarıyla da 2100 tl falan fiyatı olur.

değer mi? değer.
ov, yeni model mi çıkarıyor. bende mi 4 var çok memnunum, üst modelleri kesinlikle daha iyi olacaktır derim. Türkiyeye getirildiğinde de fiyatları diğer telefonlar kadar abartılı olmuyor genelde.
hala çin malı diyip geçiştiren var. arkadaş huawei'de çin senin o kullandığın telefonların çoğu parçası bu ülkede yapılıyor zaten. telefon iyi telefon kolay kolay bozulmuyorda, sadece dikkatli kullanmak gerek. gerçi bizim ülkemizde iphone zenginlik belirtisiydi unuttum. 4 bin alınıp 36 ay onu 200 tl 200 tl ödeyecek ama cepte kalacak öyle bir şey anasını satıyım.
Muhteşem bir tasarım.

Çin muazzam bir teknik güce erişti.

keşke ülkemize de gelse.

2000 lira rahat rahat verilir.
Türkiye'ye geldiğinde fiyatı 3000 tl den fazla oluyor. Ve o fiyattan kimse bu telefonu almayacağını bildiği için hiçbir firma bu ürünün ithalatına girmiyor. Telefon iyi olabilir ki aslında özelliklerine bakıldığında gayet iyi. Ancak türkiye pazarında marka bilinci çok fazla. Markasız duyulmadık ürünler pazarda kendine yer edinemiyor. Türk halkının tüketim anlayışı değişmedikçe böyle ürünler türkiye pazarına giremez. Saygılar.
hepsiburada.com da fiyatı 2700 liradır.
7 buçuk aydır xiaomi mi mix kullanıyorum. 256gb hafızası ve 6gb rami olmasına rağmen telefonda ara sıra kasma oluyor ama belki bu 50-60gb kadar film ve dizi indirdiğim içindir bilmiyorum. birkaçını silince 10gb yer açıldı telefon biraz rahatladı. şarjı inanılmaz uzun gidiyor ankaraya gidip geldim kullanmama rağmen tüm gün idare etti eve geldiğimde şarjı bitmemişti. bu arada pubg felaket kasıyor pubg oynayacaksanız almayın bile. telefon çok büyük olduğu için cebinizdeyken merdiven çıkmakta zorlanabilirsiniz haberiniz olsun büyük cepli pantolon alın. kamerası da bok gibidir açık ve net. bu arada şuana kadar şarjı sadece 4 defa bitti o da pubg oynarken.

Edit: yazmayı unutmuşum galeri düzeni aşırı berbat
(bkz: xiaomi mi mix alpha)
realmeden bihaber olanlarin tercih ettigi telefondur.