bugün

kemalist yazar, sözlukteki cadılardan biridir.
Dikkat çekici yazar.
savunduğu fikirleri biraz daha düzgün üslupla ve zıt görüşteki insanları rencide etmeyecek şekilde yazsa tadından yenmeyecek yazardır. her görüşe saygımız var.
sözlükte "cadı" nickini kullanan 5. kişi.
umarım engizisyon'a kurban gitmem diye dileği olan yazar..
islam dinini ateist kaynaklardan öğrenen, ve bu kaynaklardan copy paste yaparak entry giren hiçbir faydalı entrysi göze çarpmayan iftiracı, provakator kişiliktir.

(bkz: anne ben ünlü oldum)
lakabını which is black olarak okuyup erkek sandığım hatun çıkan yazar. kardeşim şöyle erkek erkeğe iki muhabbetin belini kıramayacak mıyız?
ayrıcana 40 yaşında olduğunu iddia etmektedir. doğruysa sözlüğün amcalığı görevini kendisine bırakıp, sözlüğün dallaması görevini üstlenmek istiyorum...
saygıyla önünde eğildiğim yazar...
lakabını bitch is back olarak okuyup,yazdığı entryler gibi beni şaşırtan yazar. Her görüşe saygımız vardır düşüncesini, söz konusu yazar bu şahıs olunca, insan tekrar bir düşünüyor. Kendisi ikinci nesil yazardır.
"islamiyet öncesi arap paganlarının (müşriklerin) ilginç gelenekleri vardı. Bunlar Ramazan dedikleri ayda bir ay oruç tutarlar, Mekke'ye Hacca gidip Kabe'nin etrafında yedi kez dönerler, "Kara Taş" ı ( Hacerül Esved) kutsal sayar onu öper ve günde dört veya beş vakit namaz (salat) kılarlar, şeytan taşlarlar" demişliği vardır..

tamam inançsız olabilir ancak bu inananlara saldırmak için yalan söyleme hakkı vermez ona..her türlü değer yargısından sıyrılmış bu yazar olduğunu düşünen şahsın her entry si de zaten aşağı yukarı aynı olup yukarıda bir örneği mevcuttur..kuran ı kerimi satırı satırına da okuduğunu iddia ediyor ancak bir insanın kalbi mühürlenmeyegörsün..

Sonunda, Allah'ın âyetlerini yalan sayarak ve onları alaya alarak kötülük yapanların âkıbetleri pek fena oldu. 30/10

inkâr eden ve âyetlerimizi yalanlayanlara gelince işte onlar cehennemliklerdir. (5/86)
darwin 'in torunu olan yazar.
siyasi görüsü ve neye inandıgı bizleri fazlaca ilgilendirmeyen ama entryi girerken provake niteligi tasıyan bir uslup kullanmamasını diledigimiz yazardır.eger diger yazarlar *agır tahrik altında kalırlarsa ortalık fena karısacak dedigim dikkat edelim dedigim yazar kisi.
engizisyon kurulmuş bile diye düşünen, ancak yazılan entrylerinin, gerçeklik olma ihtimalini neden gözardı edildiğini külliyen anlamayan,"vurun kahpeye" muamelesi yerine araştırıp özelden yada entry ile cevap yazılmasını bekleyen ve de "hoş görü dini" dediğiniz bu mudur diye soran yazar..
pozitivist yazar..turan dursun adlı şahsın kitaplarındaki yazılarını beynine copy-paste yaptığı alıntı entrylerinde açıkça görülmektedir..kendi adına yazdığı entryde bile islama saldıran * milleti hoşgörüye ve kendini sorgulamaya çağırırken kendi kafasındaki kemikleşmiş,dogmalaşmış düşünceleri unutmuş islamifobia taşıyan güruhun bir çok üyesinden sadece biri..
gerçekleri yazan yazar. bide polemik çıkarıyor diyorlar bunun için asıl polemiği polemik çıkartıyor diyenler çıkartıyor.yazdıklarını ilgiyle izliyoruz muhterem din kardeşim:) böyle devam edeeeeeee.
herhangi bir şekilde kendisinin öne sürdüğü düşüncelere akli ve mantıki yoldan cevap veremeyen kimselerin, iftiracılıkla, provakatörlükle, şununla bununla suçladığı kimse. halbuki unuttukları birşey var, dinleri ve onların getirdiği karanlıkları eleştiren kimseler bu eleştirilerini kişisel yorumlardan çok olanı ortaya koymak şeklinde yaparlar.

örneğin ben okuduğum bir hadiste muhammed in sineğin bir kanadında zehir bir kanadında ise şifa olduğunu söylediğini görüp bunuda akılcı yoldan insanlara gösterip böyle birşey olur mu diyorsam, bu dine saldırı veya provakasyon değildir. fakat bizzatihi bu hükümlerin kendisi dinin kendi içerisindeki zayıflıklardır.

görüşlerine katılır veya katılmazsınız ama olanı ortaya herkesin koyduğu şekilden daha farklı koyuyor diye iftiracılıkla suçlayamazsınız..
fikirlerimiz zerre kadar uyusmasa da,safsatalik yapmayan,karsisindakini dinleyen,kibar yazar.ayrica sozlugun ben ozelligin de diger yazar arkadaslarimiz gibi dini entrylerin de surekli berbat oyu gorucek yazardir.fikirlerinin ya da baska bir seyi degistirmesini kimse beklememeli.yazilarini begendirmesi diye bir sey de soz konusu degildir.bize gore gercek olanlar ona gore yalandir.kimseye bir sey tasvip etmem,ya da ne yapicagini solemem soz konusu degim ama,iyi niyetle bir sey demek istiyorum ki;dini entryler birakmasi gereken ya da dini entryler girerken bir seyi ispatlamaya calismamasi gerekir.sadece inanmiyorum ya da kabul etmiyorum demek daha iyidir.hem karsisindakileri uzmemis olur,hem de kendisi uzulmemis olur.
bana dokunmayan bin yil yasasin da demiyorum.ancak din konusu bazi insanlari asar.ya tahammulsuz yapar,ya da dusman kazandirir.insanlarin inanclarini sorgulamak,ya da kendi inanclarini sorgulamak cok sey getirdigi gibi,cok sey de goturur.iyi niyetine ve nezaketine tesekkur etmek istiyorum.
çaylak olduğunu gördüğüm ve sözlükten soğumama neden olmuş olay, kişiler hoşgörülü olmalı diye düşünmek istenir..çok bilgili ve birikimli olduğu aşikar yazar ayrıca yazdıklarını http://www.kuran.com diye bir teist siteden, ayet ve sure numaralarıyla araştırdım birebir aynı ister beğenmeyin ister kızın ama gerçek olanı yazıyor sadece
neden çaylak olduğunu anlayamadığım yazar.
(bkz: witch is back yazar olsun kampanyasi)
demokratik bir ortamda yaşadığımızı bize hatırlatan;doğru kaynakları olduğunu bildiğim (ki onu kötüleyenlerin kaynağından alıyor yazılarında feyzi) yazar. Polemik demokrasinin vazgeçilmez parçasıdır. Polemiğin olmadığı yerde tek görüş vardır ve tek görüşlülük yalnızca koyunlara özgüdür. Witch is bak bir karakoyundur,oysa aydınlığın birebir temsilcilerindendir.

(bkz: küçük kara balık)
(bkz: tek tip insan sorunsalı)
yazması gereken insan. okunması gereken insan. okumak istemeyen gözlerini kapasın.
kendi görüşünden/düşüncesinden/tarzından insanlar tarafından gerekli, güzel bulunan entryler giren insan.

(bkz: insana in önce insanı tanı)

(bkz: bilginin iyiysi kotusu olmaz)

bir de eklemek istiyorum ki; eğer tüm insanlık hz. adem'den geliyorsa, darwin de dedemiz sayılır. insan ecdadına söver mi hiç? ölünün arkasından, ne ayıp. **
mücadelesine sonuna kadar destek vereceğim,yazardan önce insandır.
Bu yazar arkadaşımızı eleştirdiğimiz zaman sözlükteki bir çok yazarımız kendisini korudu ve onun gerçekleri dile getirdiğini söylediler..kendisiyle özel mesaj yolu ile uzun süre birbirimizi kırmadan tartıştık..

Kendisine yolladığım bazı ayetleri ben bunları ezbere biliyorum gibisinden sözler söyledi..doğrudur birçoğunuda biliyordur..fakat kendisiyle konuştuğumuz süre zarfında çok ilginç bir olay meydana geldi ve kendisini kayıtsız şartsız destekleyen,ona her şekilde destek veren,doğruları dile getirdiğini söyleyen arkadaşlarıda bunu öğrenip bu tavrına katılıp katılmadıklarını beyan etsinler..

Çok değerli yazar arkadaşımızın mantalitesini deşifre eden olay şöyle gerçekleşti..kendisine çok sevdiğim hepinizin yakından tanıdığı daha çok şair kimliğiyle ön plana çıkmış fikir adamı ismet özel in şu sözünü gönderdim..

"Amaçları bulanık olanlar kuşku yok ki araçların dolambaçlarında takılıp kalacaklardır."

Evet tam olarak bu..altınada senin durumunu iyi analiz etmiş diye not düştüm..kendisi verdiği cevapla düşünce sistemini açığa çıkarmakla kalmayıp Müslüman olmama şükretmeme de yol açtığı için kendisine teşekkürü bir borç bilirim..

Evet bana bu söz üzerine şöyle dedi..eminim diğer sözlük arkadaşlarıyla paylaşmamda bir sakınca görmeyecektir..kendisi her türlü görüşü sözlükçe paylaştığı için ben bunun özel bir şey olduğuna inanmıyorum..ama yine bana derse bu özel bir mesajdır ben bu entryi silerim..

canım ben bu yolladığın ayetleri ezbere bilirim neredeyse hafız olacaktım unutuyorsun..bana yazdığın"Amaçları bulanık olanlar kuşku yok ki araçların dolambaçlarında takılıp kalacaklardır" gibi aYETeride muhammed çevresinde innanmıyanları (unutmaki 10 yıl 80 ila 100 kişi anca toplayabildi etrafında onlarda haticenin işçileri ve yoksullardı iş verme vaadiyle) güçsüzlüğünü kamufle etmek için yazmışt..*

umarım benim gördüklerimi sizde görmüşsünüzdür..kendisine her türlü kol kanat geren arkadaşlarıda bu tavrını kabul edip bizde onun gibi düşünüyoruz diyorsalar hiçbir problem yok..

edit: (bkz: witch is back yazar olsun kampanyası)