bugün

Bizim gariban 8.1 telefonlara gelmesini beklediğim işletim sistemi.
kaçak yollardan edinip bu sabah lumia 620 telefonuma yüklediğim os. şu anda ne yapıyorum tahmin et sözlük; recover tool yapıyorum. yani telefonu ilk aldığım günkü haline çeviriyorum. prewiew sürümü tam bir ölüm, ceset.. sakın denemeyin bile..
Yayınlanan telefonlar;

http://windows.microsoft..../preview-supported-phones

Sakın yüklemeyin, yapmayın.
o güzel kutulu görünüm yok olmuş.
Tutmaz.
satılmaz be o koçum.
Teknik önizleme sürümü diye çıkmış atölye imalatı gibi yeni işletim sistemi.
resmi sürümü sunulana kadar yüklemeyin yükletmeyin. çok sayıda düzeltmeye ihtiyacı var.
Zaten esasen Windows phone a bulaşmayın amk tamir görmeyeni yok.
Bilgisayar gibi tahminen.
Almayın kim önerirse. Yahu 1000 tlye aldığım telefonu 300 e almadılar 1 aylıkken. Isyan ettirir.
gabe aul'a al da götüne sok dediğim mobil os. tamamen mallık, pişmanlık. canavar gibi lumia 820'yi çöpe çevirdi resmen. sistem donuyor, klavye donuyor, ana menü sürdürülüyor yazısında kalıyor, ayarlardan kendi kendine ana menüye atıyor. resmen rezalet. 8.1'den buna geçen kafama sıçayım.
Geliştiriciler için yayınlanan sürümünün beni delirttiği işletim sistemi.
yarın yeni tanıtılacak cihazlardan kısa bir süre sonra kararlı sürümün çıkması beklenen mobil işletim sistemi. şimdi öncelikle şunu söyleyeyim, bekleye bekleye imanımız gevredi. yedek cihazım olmadığı için insider sürümünü yükleyemedim. malum henüz kararlı sürüm olmadığı için birçok hata mevcut kendisinde.

geçenlerde reddit'te okuduğum kadarıyla microsoft ve google arasındaki patent savaşının bittiği, hatta w10 ile birlikte bazı google resmi uygulamalarının wp market'e gelebileceği konuşuluyordu.

bununla birlikte beni en çok heyecanlandıran şey elbette project astoria. yani ios ve android için yazılan uygulamanın birkaç ufak değişiklikle windows phone'da çalışabilmesi. hatta sürükle bırak yöntemiyle bunun kullanıcılar tarafından bile yapılabilmesi. bunun market'e ne gibi bir getirisi olur, bekleyip göreceğiz. 8.1'in stabilliğinden çok memnunum. tek eksiği mağazaydı, halen belli başlı uygulamalar olmasa da -şahsen pek yokluğunu hissetmiyorum- onu da w10 ile yavaş yavaş gidereceklerdir umarım. zaten hali hazırda mağaza ilk haline göre bir hayli yol almış durumda. umarım bu projeyle daha da iyi olur. göreceğiz bakalım.
Bir türlü gelemeyen yeni işletimi.
dünyanın en iyi mobil işletim sistemi.

niye?

- android gibi uyumsuzluk sorunları yok. 512 mb ram'li telefonlar bile canavar gibi.
- ios kadar kapalı değil. daha özelleştirilebilir. ama tabi ki bu konuda bir android değil.
- güvenlik konusunda en az ios kadar güvenilir.
- mağazanın eksikleri project astaria ve google uygulamalarının gelmesiyle birlikte giderilecek.
- mağazası bilgisayarlarımızda alışık olduğumuz mağaza. türkiye'de aktif olmasa da groove müzik ve groove tv&film'in mağazaları da güzel.
- ve son olarak, cortana.

kötüleyen adam daha önce hiç kullanmamıştır. kullanansa bir daha bırakamaz.
görsel
inşallah şu an kullandığım 8.1 kadar stabil olur dediğim işletim sistemi.
Gelsinde kurtulalım şu lanet 8.1 den.
Kasım'ın 3'ü oldu hala gelmedi.
http://windowsphonehaber....muzdeki-hafta-geliyor.htm

artık iyice tadı kaçmıştır işin. yemin ediyorum gram heyecan kalmadı bende. arkadaş bu kadar olmaz ya. bu kadar bekletilmez. microsoft kağnı hızında ilerliyor resmen. her yeni yapıda bir abukluk. sürekli bekleme, sürekli bekleme. şunlar w10 mobile'ı duyurduklarında çilehaneye kapansaydım fenafillah'a ulaşmıştım şimdi. alın çıkaracağınız işletim sistemini başınıza çalın ulan. her zaman savunduk, kasmıyor dedik, mağazası gelişecek dedik, w10 iyi olacak dedik. Tüm lafları birbir ağzımıza tıktı microsoft. sabrım tükendi artık. ilk fırsatta android'e geçiyorum. başlarım yapacağınız işe. yeter ulan!

edit: salyamın falan aktığı yok. android tablet de kullanıyorum. 1 yıldan fazla süredir kullanıyorum bu sistemi. pek sotede beklediğim söylenemez. inanın enpara'yla bile papaz oldum uygulaması yok diye. Okuduğumuzu anlamadıysak tekrarlayalım, bu sistemden yakın bir zamana kadar "memnundum". Ancak microsoftun umursamaz tavırları çoğu wp kullanıcısı gibi beni de bezdirdi. hayır yiyemiyorsan bu haltı, duyurma kardeşim yeni sistemi. kaç ay oldu ulan! android ve ios 2 sürüm çıkardı bunlar w10'u duyurdu duyuralı. el insaf be.
Telefonu monitöre bağlayıp bilgisayar gibi kullanabileceksek, bilgisayarı çöpe atabilirim.
Direkt olarak Windows 10 Mobil için hazırlanan yeni Facebook uygulaması, istenirse Windows Phone 8.1 sahipleri tarafından da kullanılabiliyor. kaynak: http://www.donanimhaber.c...men-kullanima-sunuldu.htm
kasım dediler, gelmedi.
aralık olur dediler, gelmedi.
ocak yarılandı, gelmedi.

microsoft'a göre 2016 başında kesin geleceğine göre, dört beş ay sonraya çıkar sanırım.
gerek sözlüklerden, gerek wp haber sitelerinden, gerek reddit'ten sık sık takip ediyorum bu sistemi. bu sözlükte çok çok yakın bir zamanda resmi sürümü çıkacak diyeli neredeyse 2 ay olmuş. sıkıntısı burada esasen. microsoft, gerçekten önemsemiyor bu sistemi, artık kabullenelim bunu. önce yaz sonu dendi. sonra ekim. sonra 2015 sonu dendi. daha sonra 2016 başı. şimdi de türkiye için şubat deniyor. 2020'de falan çıkarsa şükredeceğiz artık ne yapalım. ios bridge olayından da bir şey çıkacağını zannetmiyorum. bu işin başka bir bahanesi olamaz. bir sistem bu kadar geciktirilmez. bu apaçık microsoft'un kendi sistemini önemsemediği anlamına gelir. neyse bakalım umarım ms bu laflarımı bana yedirir, çünkü gerçekten sevdiğim bir sistemdi. lakin zannetmiyorum. bakalım zaman ne gösterecek.