bugün

telegram ve bipe geçtim. turkcelle husumetim var o yüzden bipe sıcak bakmıyorum. fakat dahil olmam gereken gruplar bipe geçtiğini ilan etti bundan dolayı mecbur indirdim. telegrama ise daha evvel geçmiştim, şimdi daha da aktifleşmeye başladı diyebilirim. önceden dutluktu. şimdi akın akın insan dahil oluyor. whatsappın saçma sapan dayatmaları bu ülkede kendi sonunu hazırlıyor. şimdi kıçına sokar milletin reklam için depolanan verilerini.
görsel
görsel
insanımızın yüzde biri zekidir.
https://twitter.com/fuerz...tatus/1348367619406110722
https://twitter.com/i/status/1348266599216795648.
bilgilerin paylaşılması tabi ki kabul edilemez ama ben durumun bu şekilde devam edeceğini düşünmüyorum. muhtemelen tepkiler üzerine geri adım atacaklar ve bu sözleşmeyi iptal edeceklerini düşünüyorum. ha geri adım atmam illede benim dediğim olacak diyorsa o zaman signal veya telegram'a geçmek daha mantıklı gibi.
herkes tutturmuş sözleşmede şu yazıyor , bu yazıyor.
verileremize bakacakmış falan filan.
yav enteresan insanız ya, o sözleşmede gr verinize dokunmayacağım,
dokunanı silksinler yazsa inanacak ve güvenecek misiniz.
Mesele paylaşmış veya paylaşma hakkını almış değil. Sorun olan bu uygulamanın AB ve israil gibi bazı ülkelerde tercih dışı kalması.
2021'in ilk aylarinda, kullanicilarinin bilgilerini kullanmakta yapmak istedigi yeni anlasma yüzünden tepki ceken facebook'a ait bir uygulama.

adamlar "beni kullanmak icin kendinizi kullandirmalisiniz. yok öyle bedava..." diyorlar.

yazistiklailrinizi, birbirinize gönderdiginiz sesli, görüntülü mesajlari kullanmak istiyorlar. buna izin vermezseniz, uygulamayi da kullanamazsiniz diyorlar.
bir nevi kendi bacaklarina sikiyorlar ve rakip uygulamalar simdiden denenmeye baslandi.

su ana kadar iclerinde bilgi toplama, bilgi vermek istemeyenler icin threema ibir alternatif fakat ücretli.

diger alternatifler:
(bkz: signal)
(bkz: wire)
(bkz: telegram)
(bkz: wickr)
bu son sözleşme olmadı yaptığıyla kitle kaybeden uygulamadır.
Hiç de sikimde değil açıkcası onaylayıp geçtim.
zaten var olan bir şeyi yasal hale getirmiş babuşlar. zaten kabızım yazsan google'da al fitil götüne sokarsın diye reklam veriyonuz amk daha nasıl takip edeceksiniz. sadece gelişmekte olan ve gelişmeyen ülkelerde varmış o da enteresan. kanımca bu seçim sonuçlarını bile etkiler başkan.
Valla ben kimseye çıplak fotoğraf atmıyorum kimse de bana atmıyor. Sakıncalı konuşmalarda yapmıyorum. Neyi isterse paylaşsın sıkıntı yok. Sanki hepiniz mit elemanısınız.
Bir çok kişinin kullanıcı sözleşmesini yanlış anladığını düşünüyorum. WhatsApp tüm iletileri uçtan uca şifreli olarak yolluyor ve bu durumda bir değişiklik yok.

Facebook - instagram - WhatsApp triosu sahibi Zuckerberg, abd seçimlerinin kazanılması için sahte hesaplar üzerinden sosyal medyada sahte haber üreterek bunu yayan şirketlere (Rus bağlantılı) verileri sattığı için ifade verdi.

Yani mesele aslında kimin kime çıplak fotoğraf attığından çok daha derin.
Telegrama prim kastiran uygulama.
Facebook'ta ve Instagram'da her bir şeyini paylaşan halkımızın gizliliğimi ihlal ediyor diye terk ettiği mesajlaşma uygulaması.
görsel
ilerlese de teknoloji
özleniyor yine nostalji
msn ne olur dön geri
her gün olurum çevirimiçi.
Cem yılmazın da dediği gibi
(bkz: Ulan cia naapsın senin boklu hesabını)
Ya ne bilgin var da çalınması seni zora sokacak aq.
Şişirilmiş bir balon. Hakimiyeti bip tarafından kırılmalı.
görsel
gizlilik sözleşmesi konusunda r yapmış. ne olacak şimdi acaba?

https://www.teknoburada.n...pti-ortalik-durulacak-mi/
kendi ayağına sıkan uygulama. çok gelir kaybeder gibi duruyor.
Milleti kıllandırdı bir kere.