bugün

diş macunu, diş fırçası vs. üreten bir firma.
(bkz: signal aromali lezzetler)
"diş hekimleri bizim hedef kitlemiz değil" açıklamasını yapıp hiçbir çalışmaya katılmayan diş macunu markası.

o sebeptendir ki doktorlar tarafından tavsiye edildiği pek görülmez.
sinyal anlamına da gelir.
bir çocukluk anısıdır signal.
diş macunudur falan onu geç de , asıl anı olabilecek kısmı belediye otobüsünde saklıdır.
80lerde çocuk olabilme şansını yakalamış bir çocuksan , yaş 9-10 civarı ise , okula gidip gelirken o çocuk belediye otobüsü kullanıyorsa ve hele bir de belediye otobüsü genelde olduğu gibi 0302 model mercedes bir otobüs ise , signal o bir türlü yetişemediğin düğmenin etrafında yazan yazıdır...
"sinyal " diye hitap edenlerle ilginç diyaloglara girmenize sebep olan diş macunudur:

b: sinyal var orda onu kullan!
ben: sinyal ne ya? diş macunun hangisi diyorum?
b: sinyal işte ya, orda kırmızı yok mu?

(kırmızı olan her şeye bakılır lavaboda)

ben: signal var dışı kırmızılı, onu mu diyon sen sanırım?
b: heh evet işte o , sinyal işte..
ben: ueuhe , anadolu lisesinde okumamış gibi davranıyosun!%&
b: sen de öyle! signal ingilizceyse saygnıl diye okuman gerekmez mi?
ben: he.../%^&.. şey...hım.. tamam tamam..#$}\.. siyal derim bundan sonra..kıhkıhkıh
yeşil renkli bildiğin cam diş fırçasıyla beni benden almıştır. çok güzelmiş hafız.
50ge ve 125 gr diye iki ayrı grupta satılan dişmacunları vardır. bunun yanında 100 gr lık xperience adlı çeşitleri vardır. 75 gr lık signal çocuk diş macunları da özel ambajlarda satılmaktadır.
bir beyaz güç. azerbaycan televizyonun da geçen signal reklamların da şöyle de bir sloganı var ki azerice tercümesi inanılmaz komiktir.

''zıgnal dişlerinizi şık ediyir''
ikinci dünya savaşı yıllarında, almanların 1940-1945 yılları arasında yayınladıkları propaganda dergisidir.

türkçe, ingilizce, fransızca ve rusça da dahil olmak üzere 30 ayrı dilde yayınlanmıştır. 1942 yılında yasaklanana kadar kadar amerika'da ingilizce versiyonu yayınlanmıştır.

amerikan life dergisinin alman versiyonu gibidir. içinde gündelik politik meseleler hakkında(çoğunlukla devam eden savaş hakkında), farklı ülkelerin yaşayış biçimleri hakkında(çoğunlukla işgal edilen ülkeler hakkında) yazılar bulunmaktadır. orta sayfasında, abazanlar için taş gibi alman hatunlarının mayolu resimleri bulunur. ayrıca bir de kültür sanat sayfası vardır. elimde bulunan fransızca basılmış haziran 1941 sayısında ankaralı bir amatör tiyatro grubunun tanıtımının yapıldığını görüp dumur olduğum dergidir.
beyaz güç adlı ürünü pek güzeldir, hakkını vermek gereklidir.
sensodyne filan çıkmış pabucu dama atılmıştır.
signal white now reklamındaki kız gbi dişlerinin olacağını sanıp alan var mıdır?^^ düşüncesini bende uyandıran reklam markası.
3d teknolojisine geçmişler diş fırçası konusunda.
ing. işaret.
fiziksel olayların, değişimlerin bilgisini taşıyan; formulize edilebilen girdi ve çıktısı olan kavrama denir.

analog ve dijital olarak iki kısma ayrılır.
*
En kaliteli macundur abimle diyalogumuz
+hangi macunu kullaniyorsun
-signal
+iyy keziban
-sacmalama en kalitelisi bu (bkz: signal white now)
en konforlu ve kaliteli diş fırçası üreticisi.
edward snowden in kullandigi private messenger. yani secure.
ikinci dunya savasi sirasinda yayinlanmis bir alman dergisi.

selam ve nayn ile.
Bildiğim en iyi kore dizisi kendisi.
ayni zamanda nazi dergisidir.

görsel
Çok sağlam bir kore dizisidir, 16 bölümden oluşur, her bölüm film tadındadır, eğer polisiye aksiyon dram gerilim harmanı sağlam bir yapım arıyorsanız,özellikle geçmiş ve gelecek arasındaki bağlantıyı mükemmel işlemişler, holivud klişe dizilerinden bıktıysanız bu dizi size ilaç gibi gelecek bittikten sonra ardını ararsınız.
hiç izlemedim. Acaba hangi yazar kardeşimiz 'diş macunu markası'nı entrye almış diye girdim.
işaret demektir.
Teknolojinin ilerlemesiyle insanların mutlu olması için birçok işlem ve ürün ortaya çıktı. Peki bu ürün ve işlemlerin bir yeri onarırken bir yere zarar verdiğini biliyor muydunuz? Ben diş beyazlatma ürünlerini asla önermiyorum. Diş beyazlatma işlemi de çok zararlı. Diş minesini zayıflatıyor. Beyazlatmak isterken diş sağlınızdan olmayın.

(bkz: signal white now)
(bkz: signal)