bugün

bence son zamanların en iyi iki dizisinin karşılaştırması. aşağıdaki reddit post'undan da görülebileceği üzere aralarında benzerlik de var belli yönlerden ama anlamsızca karşılaştırmak yerine ikisini de izleyip keyfini almak düşer bize.
https://www.reddit.com/r/..._one_really_long_episode/

edit: karşılaştırma başlığı açmak pek huyum olmasa da belki bu dizilerden birini izleyip diğerini izlememiş birilerine fikir verebilir.
Apayri kategoriler bence farkli absurt senaryolar birbirinden bagimsiz bölümler var blackmirrorda westworld ile ilgili hangi anlamda bir benzerlik var cozemedim ha ikiside iyi dizi o ayri da gereksiz bir versus olmus.
Westworldu izlemedigim icin yorum yapamayacagim ama bence bu ikisi kiyaslanmamalidir. Kulvarlari farkli gibi geliyor bana.

Farkli bir dusuncesi olan bana yazsin.
Böyle bir karşılaştırma benim için söz konusu bile olmayacaktır çünkü Westworld'ü hiçbir şeye değişmem.
westworld ile black mirror klasmanları birbirinden farklı olan iki dizi. biri her bölümü birbirinden bağımsız yazılmış bir dizi. diğeri öyle değil. normal kurgulanmış bir senaryosu var. biri farklı zamanları, farklı mekanları ve çoğu zaman ütopik hikayeleri anlatıyor. diğeri iste tamamen ütopik ama tek bir zaman ve mekan anlatımı yapıyor.

black mirror izlemedim ama westworld birinci sezonu muhteşemdi. devam edemedim.
Komik versus. ikisinin de izleyici kitlesi var sonuçta kalkıp şu iyi bu kötü denecek bir durum söz konusu değil de, Westworld izleyici Black Mirror'u bir şeylerle uğraşırken arka planda izler, sıkıldım der. Black Mirror izleyicisine Westworld izletsen bölümün 10. dakikasında boğulup bu nasıl bir işkence diye kapatır. Westworld izleyicisi de muhtemelen sıkılır Black Mirror'dan.

Farklı izleyici kitlelerine hitap eden farklı işler. Black Mirror yapısı gereği çok daha geniş bir kitleye hitap ediyor, daha çok bu evrenlere yeni giren ya da çok seven kitleye güzel bir klişe vadediyor, Westworld ise zaten halihazırda bunları yalayıp yutmuş olan kesme "şahane şimdi bunları tut aklında bunun üstüne koyarak devam ediyoruz" diyor.

Westworld gibi bir işle çok daha az bir kitleyi çok daha komleks konu anlatımıyla yakalayabilirsiniz, sizin prestij işiniz olur, Black Mirror ile çok daha geniş bir kitleyi çok daha eğlenceli bir iş ile ekran başında tutarsınız, sizin için daha gelire yönelik bir iş olur. ikisi biçem olarak dizi sadece, dinamikleri bambaşka iki iş.
Kesinlikle Westworld ulan manyak mısın. Westworld'te J. J. Abrams imzası var manyak.