bugün

age of empires oynarken yapabileceğiniz savaş taktiği.
eğer trafikta başınız agelirse polisin hiçbir şey yapamadığı bir olaydır o yüzden size çarpan şerefsizin plakasını alıp trafik mahkemesine gitmeniz gerekiyor ve mahkemelerde boğuşmanız gerekiyor yada çarpıp kaçanı yolda yakalayıp polis gelene kadar dövüp polis geldiğindede tutanak tutturmanız gerek.
(bkz: ver kac) **
gerilla taktiğidir.
günümüz erkeklerinin felsefesi.
(bkz: wham bam thank you ma am)
(bkz: kap kaç)

(bkz: kapkaç)
tavlada da uygulanabilen bir taktik. şöyle ki, 3-2 attınız, içeride 3 le adamı kırıp, aynı pul ile 2 ile kapı alma durumunda, vurup kaçmış olursunuz.
kusura bakmayın ama piçliktir.
tavlada yapilmasi hos karsilanmayan hamle.
seven sikilir siken sevilir mantığını benimsemiş insanlar tarafından sıkça kullanılan taktiktir.
mantıklı bir eylemdir. eğer vurduğunuz kişi kalıplıysa, vurup hiç beklemeden kaçılmalı. Eğer kalıplı olduğu kadar çevikse direk uçulmalıdır.
(bkz: uçurtmamı vurmasınlar)
bir taktik ismidir. rakibe beklemediği anda aniden saldırıp, tam bir savaş yapmak yerine stratejik önem taşıyan hedeflere zarar verip, hemen hasar almadan hızla kaçarak, fazla zaiat vermeden, rakibin önünü kapama, bir nevi sakat bırakma taktiği.
bu taktiği en çok gerillalar, eski türkler, tavlacılar, bir de dolandırıcılar kullanır.
mesela dolandırıcılar zamanla bozukluk olduğu ortaya çıkacak bir ürünü ucuza satıp, tüketip hemen ortadan kaybolurlar.
(bkz: hit and run)
tavlada uygulanamayan bir taktik. şöyle ki, 3-2 attınız, içeride 3 le adamı kırıp, aynı pul ile 2 ile kapı alırsanız bu vur kaç olmaz. 3 le adamı kırıp aynı taşınızı 2 daha oynarsanız vur kaç olur. 3 le kırıp 2 ile kapı alırsanız bu normal bi oyun olur, vur kaç değil.

eger vur kaçı savunan bi oyuncuysanız, "ner var olm, ben hep böyle oynuyorum." diyorsanız, bu sizin acemi bi oyuncu oldugunuza delalettir.
futbolda oluyor bu. kavga çıktığı zaman genelde futbolcular yumruğu atıp uzarlar ortamdan. verkaçtan kalma bir alışkanlık herhal.
(bkz: kuvayi milliye)
klasik gerilla taktiği. ayrıca tavladaki vur kaça değinecek olursak bazıları 'yok o kurallarda' der ama vardır. bence erkeklik kurallarında yoktur ama tavla kurallarında vardır işte. boşuna dememişler zaten erkekliğin yüzde doksanı kaçmak diye. veya da erkek tavlası öyle denildiği kadar erkek değildir. sizce?
(bkz: ateş et ve unut)
ülkemizde çok tutulan bir ticaret modelidir..
günümüz kızlarının da felsefesi (bkz: istemem yan cebime koy)
ilkokul çocuklarının çok yaptığı eylem. o çocuksuluktan mıdır nedir , birbirlerine işte tokat , yumruk , tekme falan atarlar. en son vurmak çok önemlidir. çünkü son kez tokat yiyen gece boyunca o tokatı düşünecektir. nasıl oldu da yedim , nerde hata yaptım , cephanem eksik mi kaldı , organizemi olamadım , kime işbirliği teklif etsemde sağlam bi tane vursam yarın gibilerinden düşünceler kurar.
manga şarkısıdır....
genellikle pkk'nin kullandığı taktik.
vur kaç bunun adı kapkaç diye sözleri devam eden bir şarkısı vardı manganın o zamanlar ergenlik dönemindelerdi sürekli gezerlerdi şehir şehir. aynı yere 5 kere gittikleri olurdu.