bugün

çok karmalar yazıldı çizildi ama bugüne kadar en çok sevdiğim karma adıdır. keşke hiç gitmese o yazı da dursa hep.
Gayet hoş olan yeni karmam.
An itibariyle içinde bulunmuş olduğum karma puanı.

çiğköfte yiyip akşam tuvaletten çıkamayacağını görebilen bir insan olarak bu oluşum içinde yer almam pek de olanak dışı olmasa gerek. *
Bu sabah itibariyle Sözlüğün bana layık gördüğü sıfattır. Vizyonsuzun bayrak tutanı olarak Hayatım boyunca sahip olamayacağım bir özellikti ama sözlük sayesinde bunu aştım. Teşekkürler!
Bir karma sıfatı. insana kendini önder özen gibi hissettiriyor, bu transferin neden yapılması gerektiğini 5 maddede özetleyesim, konuşurken araya ingilizce kelimeler sıkıştırasım var.
301 ile dahil olduğum karma şeysi. bundan sonra ne gelecek acaba onu beklemek gerek. Birde bu karma şeysinin bir sonu var mı onu sormak gerek.
Az önce dikkatimi çeken yeni karmam.

Hayırlara vesile olsun.
301'de gelen karma. karmam günlerce 300'de takılıp kalınca sinir etmişti amma an itibari ile 305 ile kavuşmuş bulunmaktayım.
Karmamin adidir.
bir karma sıfatı. 301'den sonra vizyon sahabı oluyorsunuz.
vitrin sahibi olmakla karıştırılması gereken kelime.
zehir gibiden sonra görülen karma tipi.
301 karma ile görülmeye başlar.
An itibarıyle 301 ile görülen karma şeyi.

Hayır anlamadığım nokta şu, bu karma sıfatlarını kim buluyor amk?

Yap mesela adamın dibi, adam gibi adam diye karma sıfatı.

her şey tamamdı, bir vizyonumuz eksikti amk , o da tamam oldu ya la.

Yaşasın ben de artık ulu sözlükte vizyon sahibiyim.*
Bir saat sonra ne yemek yiyeceğimi bile planlayamazken, sözlüğün bana uygun gördüğü karma.
artık sadece sözlükte karma adı olan,hayatımızda artık bu boyuttan ileri gidemeyen 'şey'.özel hayat,iş hayatı, arkadaşlık ilişkileri,aile hayatı...bunların hiçbirinde vizyon sahibi olamadım.şimdi bakıyorum karmaya 'vizyon sahibi'. dalga geçer gibi bahele. 'anca sözlüklerde,sanal alemlerde vizyonlu olursun. mankafa seni.' der gibi.spontane yaşamak çok da cazip değil. her an terkedilme,her an evden/işten atılma ve her an manita bulma gibi garip durumlarla yüzyüzesiniz.
en nihayetinde karmamın ulaştığı noktadır. durmak yok yola devam! ulu ya kadar yolum var...
Geçmişi kuvvetli, geleceğe sağlam adımlar atan kişilere verilen sıfat;

ayriyetten;

Sözlüğün beni gördüğü şekil .

vay be, dedim açınca. Şirin babaya nooldu hacı? Ya power rangersa ? Geçen günlerde öyle diyordun hayır ne değişti yani?
(bkz: revizyon sahibi)*
301-320 karma puanları arasında sahip olunan sözlük ünvanı.
+300'den kaça kadar gittiği merak edilen karma sıfatıdır..
üzerime sakız gibi yapışan karma aralığıdır.
evet cv'ye eklemek için iyi bir öneridir.

--spoiler--
vizyon sahibi, analitik düşünebilen.
--spoiler--
cv.mize yazabilecek bir karma sıfatı. hoş bi s.ke yaramaz o ayrı. çağından bir adım öndeyi görünce nasıl kastıysam demek ki...

(bkz: #11342436)

(bkz: #11702799)

(bkz: uludağ sözlükte yazarım vizyon sahibiyim)
sözlüğün beni layık gördüğü karma rütbesi.*
(bkz: bey koş vizyoncu geldi)
en havalı karma isimlerinden biri. insanın karmasını arttırası gelmiyor, o derece.
kendinden emin, duruş sahibi kişidir.