bugün

Geldi bahar ayları gevşedi gönül yayları derken suratımıza tokat gibi çarpan hafta... Yine mide bulantıları başlamıştır.

O değil de hani ikinci dönem bütler geri geliyordu, o da yok.
geldi yine tipini sevdiğim. *
geldi yine her gün sabahlamalar, sabaha kadar oturup tek kelime ezberleyememeler. olsun, zaten aşklar hep böyle.
Geldi yine sınavdan 3 saat önce çalışmalar.
Geliyor canına yandığım. Gümbür gümbür geliyor hem de. Kahveden tiksindirecek yine. Uykusuz gecelerin müsebbibi olacak. Hakikaten geceleri kafam daha iyi alıyormuş dedirtecek lakin bunu sebebi yumurtanın kapıya dayanmasından mütevellit kafanın her bir şeyi alacak kadar yoğunlaşması olacak.

Olsun. Ben seni acı tatlı sevdim. Gün gelecek seni çok özleyeceğim. Uykusuz gecelerimi, yorgunluktan ölecekmiş gibi hissetmelerimi, sabahlarındaki tatlı heyecanlarımı...

vize haftasına aşık mıyım yoksa?!
sevgili oda arkadaşımı "tırşık varsa hamburger yemem" temalı güzide eser eşliğinde dans ettiren rezil hafta. rabbülalemin al canımı.
okula vazelin götürülen haftadır.
Davranışçılık, fizyolojik psikoloji ve crosscultural psikolojiyi birilerinin benim yerine çalışması gereken hafta.
milletin bi bok bilmeden girdiği sınavlar bütünü... bakın ağalar kaliteli bir üniversitede okumuyorsanız isterseniz 400 ile yerleşin fark etmiyor. gastronomi okuyorum haftada 3 gün ders koymuşlar hocalar 1 saat anlatıp gidiyor 1 haftada 3 saat ders. vizeye kadar 8 hafta oluyor. bunun ilk ve son haftası öğrenciler kendine tatil verdiğinden ders işlenmiyor. kalıyor bize 6 hafta 6x3 18. vizeden sonra da bir 18 etti 36. bunu 2 dönemle çarp 72 saat. evet 1 senede işlediğimiz ders saati 72. aslında okuduğum bölümle alakalı bir ders alıyor muyum öyle böyle ama o kadar gereksiz ki... ha sınıftan 3-5 sayko köpek gibi not tutup 31 çekerken bile ders çalışabilecek kapasiteye sahip tipler dersleri aa dır onların hep. ama sosyal zeka 0. hep ezber ezber. sosyal zeka 0 olunca dersin aa olsa nolur olmasa nolur okuduğun bölüm zeka + beceri isteyen bölüm benim gibi hunharca okumayı sevmeyen tipler ise cc de kalıyor. ulan ne işledik ne ara millet not tuttu haberim yok bilmem etmem...
komutan logar bi cisim yaklaşıyo efendim.
içinde bulunduğum kara hafta. 3 tanesi geçti. Kaldı 3 tane daha. Az ders gibi görünebilir. Ama kredilerim çok yüksek. Ortalamayı acayip etkiliyor.
söz konusu hafta türkiyede ise muhtemelen türk eğitim sisteminin sonucu olan sayfalarca dolusu notun ezberlenmesi gereken kara hafta.
(bkz: tehlikenin farkında mısınız)
üniversitenin en özleneni.
Çalışmaya çalıştığım fakat başaramadığımdır.
fakültemizin yeni sistemi ile 6 günde tüm sınavlar olup bitti. böylece 2 fire vererek atlatmış olduk.

ben bu sistemi çıkaranın soyunu sopunu sikeyim. hâl derman kalmadı orospu çocukları.

yarın kurs, sonraki gün olan pazartesi yine ders var. ulan biz ne ara dinleneceyük.

lisede, "üni'ye geç rahatsın sık dişini 2 yıl(2 yıl diş mi sıkılır anasının amını siktiğim) daha eheh" derlerdi. üni'ye geçtik yine diş sıkıyoruz. dişim geri gerdi çeneme şerefsizler.

erasmus da son sene olmuyormuş bizim bölümde. ohhh. roma'da köle olsam daha renkli bir yaşantım olurdu ulan.

neyse.

fak dı her şey.
Belirtileri; uykusuzluk, göz altı morluklari, kafein kaynaklı kalp carpintisi. Resmen hastalık.
Finalden daha önemli olduğunu geç anlarsınız. Final telafi edilir vize edilmez. Oturun çalışın bakalım.

(Bkz: büt)
Hayatımın son vize haftası olacağını yazarken aklıma yaz okulu geldi. Galiba bu haftadan kurtulamayacağım.
ilk defa 2 hafta önceden çalışmaya başlayıp hiç tribe girmediğim hafta. Çok iyi oluyormuş harbiden.

Eksileyin hakediyorum.
Dün iki kol öhöm pardon, sınavla startını verdiğim hafta. Yarın da var. Sonfaki gün de. Sonraki gün de. Ondan sonrakinde... Bitmez bu.
Sabahlara kadar total war ve europa universalis oynadığım haftadır.
Çalışamadan biten haftadır. Ben sınav moduna girmeden sınavlar bitti gitti.
her vize haftası hayatım az daha kayıyor, şükür ya rabb.
Geldi yine tipinii..
öğrencinin hayatını bir müddet revize etmesi gereken haftadır.