bugün

ukteyi veren: venividivici

"bim kahvesi" adıyla da tanınan hazır kahve... şu ana kadar sadece bim'de gördüm.
tadı gerçekten kötüdür.
kahveden başka herşeye benzemektedir.
bir fincanlık neşeli mola.

evet, vip cafe ceosuyum ve hatta bimin en t.şşaklı müşterisiyim. başka türlü nasıl yazarım böyle bişi. değil lan değil paketin üzerinde yazıyor.

bi fincanlık neşeli molaymış.. "s.ktir ordan"ı hiç bu kadar içten söylememiştim. çok kinlendim layyn. askerdeyim ben malumunuz.** başçavuş, mümkün diil nescafe almıyo ya. çocuklara zorla vip aldırıyo ve ben de mecburen her sabah buluşuyorum bu lezzte şöleniyle. bildiğin kömür aromalı zift gibi bişi.

haa bi de dikine açmamızı tavsiye ediyo ama enine açılıyo. bi gün albaya kahve açalım dedik adamın üst baş toz oldu. belamı s.kiyodu da pantolonunu dilimle yalayınca yatışır gibi oldu. hehee yok lan yok sabah sabah, hey allahım..
kedi b.kundan yapılan kahve.
bir kutu vip * bimden alınır. final haftasında ders çalışarak sabahlanacağı zaman akşamdan içmeye başlanır. sabaha kadar adamı ne uyku tutar, ne de başka bir şey yiyip içesin gelir.
BiM'de satılan ve paketi 10 kuruş olan cappucino markası.
içinde kauçuk olan kahvevari tanelerden oluşan oluşumdur.

babam almış ucuz diye. tadına bakayım dedim. ısıttım sütü, koydum bardağa, kahveyi döktüm içine. normal bir kahve dibe çöker yavaşça ama bizimkisi kayık gibi yüzüyordu, şeker döktüm üstüne, renk cümbüşünden başka bir şey yoktu. babama seslendim "vipine koyim." dedim. "tamam bundan sonra hep bundan alıcam" dedi. bim'in soğuk havası geçti şöyle üzerimden, yattım uyudum.
(bkz: ham petrol)
O ne lezzet o ? O ne keyif o ? Ooo tam 15 kuruş. Vi ay pi diye okuyanlar var.
bim denen marketimsilerde satılan kahvemsidir. kahvemsi bile iltifat olur aslında... kahveden başka her şeye benziyor mübarek... ayda yılda bime gittim bi kahve aldım o da elimde patladı. nescafeden şaşmayınız efendim.
nescafe yada kaf crown un yanından geçmaz.
ama 15 kr dur bu yüzden (bkz: bim çocuğuyuz).
başka markalarla karşılaştırdığımızda kötü olan fakat kendi çapında idare eden neskafe.
favori kahvemdir. Ôzellikle ikisi bir arada olanı yumuşacıktır.
babamla girilen diyalog;

- kahve var mı?
+ vip var.
Üniversiteye hazırlık yıllarımda içtiğim nescafenin yerini üniversite final yıllarımda alan kahve. ilk içtiğimde tadı her ne kadar kötü olsa da insan bi kaç denemeden sonra alışıyor.
kim ne derse desin ikisi bir arada olanının kahve makinesından çıkmışçasına bir aroması var. nescafeninkinden bile güzel.
(bkz: bim avi)
nescafenin kinden daha güzel olan kahve nescafe pekmez gibi amk.
(bkz: bim efsanesi)
Bir nescafe değildir..
fare zehridir.
brezilya ormanlarından büyük bir itina ile toplanan enfes kahve.

şaka lan şaka bok gibi.
gold'u gayet güzel olandır.
20 gram tozdan 2 litre nazo çıkıyorsa, vip kahveden neskafe çıkmasınında imkansız olmama durumudur. seveni vardır orası ayrı.
yoklukta gideri var.