bugün

nefis bir guluse ve cok cok farklı bir ses rengine sahip, clean kadar brutal vokalde de basarılı olan, o yumusacık sesiyle ruhunuzda kıpırtılar uyandıran, hem aglatıp hem de aynı anda mutlu etme potansiyeline sahip, sesi fazla guclu olmasa da ses rengi ve soyleyis tarzıyla beni derinden etkileyen, eski anathema gitaristi, simdiki anathema vokali...
sen insan mısın dediğim en asil duyguların ve anathema nın solisti. grup olarak çok mütevazi olsalar da bu adamın ayrı bir mütevaziliği vardır. götü bir gram bile kalkık değildir. zaten sıfatı da çok masumdur. * * *
lee douglas ile müthiş bir uyumu olan, anathema'nın solisti. aslında öyle mükemmel bir sesi olmamasına rağmen o kadar hisli söylemektedir ki, ağlatır adamı. acıklı parçalarda mahzun kırmızıgül edasıyla büzülen kaşlarının yanı sıra, gaz veya isyankar parçalarda gözlerindeki öfke belirtisi beni benden alır.
(bkz: serbest cagrısım)
(bkz: fernando cavenaghi)
bu arkadaş anathema dışında, arada sırada yanına bir ekürisinide alıp -danny cavanagh olur duncan peterson olur- akustik konserler vermektedir.
ki asıl olay bundan sonrasıdır, bu konserlerden türkiyede de verecekmiş 8-9 aralık tarihlerinde sırasıyla ankara ve istanbulda*. vincent abimizin yaptığı akustik konserlerden birisinin bootleg kaydına sahip birisi olarak diyebilirim ki kaçırmayın.
kendisi bu konserlerde anathema şarkılarına ek olarak radiohead, simon garfunkel gibi grupların şarkılarınıda çalmaktadırlar.
türkiye gelişi kesinleşdi. kacırılmaması gerek konserlerdir.
http://www.biletix.com/s_pages/Vincent/
Ağlayan ve ağlatan bir insaaaan, kimsin sen deyu bir şarkı bestelediğim*
insan üstü, über sevimli mahlukat*
lee douglas'la evlenip çoluğa çocuğa karışması, böylelikle hem güzel, geberten, ağlatan, sürrrüm sürüm süründüren sesli bir neslin yetişmesini sağlamalı hem de yurdumun hatunlarından korunmak için bir bahanesi olmalıdır.
Zannımca 90 ların sonlarının,21.yy başlarının kadri kıymeti, şanslı bir kitle haricinde, bilinmeyen seslerinin liste başlarından biridir. gözün kör olsun be felek demek kalıyor bize.

ayrıyetteeen:
(bkz: anathema)
(bkz: danny cavanagh)
(bkz: ayrıca)

duncan pattersonla birlikte türkiye'ye gelip akustik şov yapacak elemandır. bol bol hanimiş vincent hanimişş agu agu denilip fındık fıstık atılacaktır. uzaktan sevilecektir.
en son türkiye'de sergiledikleri akustik performanslarının nedeni aslında sıkı bir liverpool fanı olan vincent'ın, galatasaray-liverpool maçına takımını desteklemeye gelmesiymiş, hazır gelmişken bedavaya çıkaralım bari şu işi düşüncesi yani.. bunu da çok rahat bir şekilde söylemesi sempatimi daha da kazanmasına yol açmıştı..
son derece hoş sohbet bir kişiliktir, komiktir, eğlenilir, saçmalanır beraber.
lakin son olarak bana studio live'da bağırmış ve öküz gibin sırtını dönmüş olduğundan kendisiyle konuşmaya yüzümün olmadığı ve en güzel hikayem tadında triplere sokan insandır beni.
ayrıca kendisi konserlerde (özellikle akustik) kendi sesini duyurmayacak kadar bağrılmasından tiksinir

not: kendisiyle kaynaşmak pek zor değildir o yüzden rica ediyorum bok atmayınız.
not 2: şahsımla tek kelime etmeyen, kendi kendime triplere sokan insandır beni. allah belanı versin lan.
sevmiyorum lan seni.
(bkz: şu an bunları yazıyorum ve ağlıyorum biliyor musun)

not 3: ayrıcana yeni sevgili yapmış kendine, aşık falanmış. siktir. pis herif.
28 Ekim 2007 Anathema Ankara konserinde izleyenleri kendisine bir kez daha hayran etmeyi başarmış kişi.
normal vokalinin yanı sıra brütal vokalinin de azmış oldugu hatta brütal vokalinin bile duygusal oldugu yegane sanatçıdır evet evet sanat yapıyor bu adam.
(bkz: şirinlik muskası)
gelsede ağlasak dediğim vokal.
o meşhur "erkeklerin %99'u odundur, öküzdür, saptır" tespitinde %1'in içindeki adam.
seneye müslüm gürsesle düet yapacak olan sanat müziği vokalisti.
(bkz: tom cavanagh)
2003'ten bu yana "gerçek" sesini konuşurken duymuşluğum var ama bir albümde duymuşluğum yok ve bu duruma çok ayar oluyorum. şu vocoder-high pitch-kafa sesi-britrock vokal tarzından vazgeçemedi gitti.

the silent enigma ya da eternity gibi bir vokal beklemiyorum ama judgement'a hatta afdte'ye bile hasret kaldık. everything is energy nedir ya allasen.
sesine hayran olunası solisttir.mütevazi ve saygı duyulası biridir.
anathema isimli müzik grubunun başında bulunan sempatik ingiliz müzisyen. vikipedi`de 1973 doğumlu olduğunu görünce şaşırdım. yaşına göre genç görünüyor.