bugün

afyonkarahisar dan akp milletvekili seçilmiş kişi. yeni kabinede büyük ihtimalle enerji bakanı olacak.
23.dönem AKP Afyon milletvekili.
60. hükümette çevre ve orman bakanı olarak açıklanmış kişi.
http://www.yenicaggazetes...haberdetay.php?hityaz=563
bugünkü açıklamasında medyada susuzlukla ilgili çıkan eleştirel haberlere cevaben "Biz Cenab-ı Allaha güveniyoruz. işimiz tabii ki Allaha kaldı, Rabbimizin yardımını her zaman hissettik, çünkü biz onun yolunda devam ediyoruz" diyen bakan.

biz de boşuna kasalım din ve devlet işlerinin ayrılması diye. adam işinin devamı için Rabbın yardımına muhtacız diyor. velev ki..neyse akşam akşam germeyeyim.
türkiye de son 10 senedir suyun patronu olan akp li bakan.
arkadaşımın babası ordan tanıyorum ve kulaktan dolma bilgiler yada dışarıdan bir iki bakış, ilk irtibayla yapmıyorum bu yorumu: her ne kadar haz etmesemde akpden bu adam gerçekten dürüst, geçmişinin de incelenmesini tavsiye ederim, istanbulda gerçekten büyük işler yaptı bu adam.
(bkz: veysel irlanda)
istanbul'a ve istanbullulara cok hizmetleri geçmiş iski eski başkanı.
türkiye cumhuriyeti'nin en başarısız çevre ve orman bakanı'dır.

türkiye'de geçtiğimiz yıllarda denizlere ve göllere iniş yapıp oradan su alabilen yangın uçakları sipariş edilirdi, bunlar ormanların yoğun olduğu bölgelere serpiştirilerek konuşlandırıldırdı.

31 temmuz 2008 saat 15.30 sularıydı, antalya'da orman yangını başladı gözümün önüdeydi neredeyse, poyraz vardı, ha uçaklar geldi, ha gelecek derken, uçaklar istanbul'dan geldiğinde ise akşam olmak üzereydi ve yaklaşık 15 saat havadan müdahale edilmedi orman yangınına, arazi sapa olduğundan karadan müdahale de malesef etkisizdi. mersin'deki yangında da aynı şey yaşandı. ormanlarımız, ciğerlerimiz yanıyor veysel eroğlu ise ancak simsiyah olmuş araziyi incelemekle yetinip, "bu bölgeyi en kısa zamanda ağaçlandıracağız" diyebiliyor.

ülkem, gör bak ciğerlerin kimin ellerinde? 20 tane yangın uçağı alamayan, kiralayamayan adamlar anack golf alanı için belek ormanını, sorgun ormanını katletmeyi bil,irler, yanan merkezi yerleri 2b ile satmaya çalışmayı bilirler.
Afyonkarahisarlı, Öğretim Üyesi; iTÜ iNŞAAT Fakültesi ve istanbul Üniv.Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümlerini bitirmiş,
Doktorasını iTÜ'de tamamlamış, Hollanda Delft'de araştırmalar yapmış,
1991'de profesör olmuş,
iTÜ inşaat Fakültesi Yönetim Kurulu Üyeliği, Çevre Mühendisliği Bölümü Çevre Teknolojisi Ana Bilim Dalı Başkanlığı,
iSKi Genel Müdürlüğü, iSTAÇ, KiPTAŞ, BiMTAŞ, HAMiDiYE, iSFALT AŞ, istanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ'de Yönetim Kurulu Başkanlığı, iGDAŞ'da Yönetim Kurulu Üyeliği ve Devlet Su işleri Genel Müdürlüğü yapmış,
BEDAŞ, AYEDAŞ, TEMSAN Yönetim Kurulu Üyeliklerinde bulunmuş,
Su Vakfı kurucusu ve mütevelli heyet üyesi olup, Dünya Su Konseyi guvernörüdür.
45'i yabancı dilde olmak üzere 350'nin üzerinde kitap,
ilmi makale, tebliğ ve mesleki teknik raporları yayınlanmış,
60. Hükümet'te Çevre ve Orman Bakanlığı görevini üstlenmiş,
iyi düzeyde ingilizce bilen Eroğlu, evli ve 4 çocuk babası bakanımızdır.
işinin ehli bir insan olduğu hissi uyandırmaktadır. içten ve bilgili konuşmaları vardır.
istanbul sel felaketinden sonra "bu hakikaten bir tufan belirtisi. buna ne amerika'da ne türkiye'de alınacak önlem yoktur." şeklinde beyanat vermiş, bakan.

hopppalaaaa amerika nerden çıktı yav. sel istanbul'da oldu. bu ülke bağımsız, sen o bağımsız ülkenin hür iradesiyle seçilmiş milletvekili ve hüküetin görevlendirdiği bakansın. amerika nerden çıktı. emmimin oğlu mu da amerika sel vurunca yardım edecek, yok önceden haber verecek...

teröre karşı anlık istihbarattı falan filandı derken bunlar işi iyice ortaklığa vurdular. % 51 kimde bir de onu halka açıklasalar başka meselemiz kalmayacak.

yav sayın bakan, amerika nerden çıktı?
iski ve dsi'de genel müdürlük yapmış, 2007 yılında çevre ve orman bakanı olmuş profesör.
çevre, su ve insan düşmanı çevre bakanı. bu ülkede en son çevre bakanı olma gereken şahıs.

doğamızın katili hes'lerin yaratıcısı.

http://www.turkiyesumeclisi.net/
kılıçdaroğlu'nun sipere gitmesi ardından; " Öyle hazırlıklı gitmek ve boyu kadar siperin arkasında durmanın takdirini vatandaşlara bırakıyorum " demiş akp'li bakan.
herzamanki gibi işini gücünü bırakmış, çevre falanla alakası olmayan akp'li bir bakan.

yine her akp'li gibi işi gücü sataşmak, saldırmak ve polemik olan bakan.
ah be işini yapsana sen.!!
istanbul'un su sorununu çözmek başarısı ile hafızalara işlenmiş iski eski genel müdürüdür.
tarkan'ın allianoi'nin sular altında kalacak olmasına karşı projeye verdiği desteğe de çok kızmış bakanımız. '' herkes işine baksın, sanatçı sanatını yapsın, barajcı barajını,kimse uzmanı olmadığı işe burnunu sokmasın'' demiş. doğru demiş, olay zaten bir baraj meselesidir, tarihi kültürel boyutu yoktur o bakımdan meslekten mühendisler dışında kimse fikir beyan edemez. allianoi diye bir yer yoktur, zaten efes kalıntıları da film platosudur. aklına fikrine kurban olduğum bakanım benim.
akp hükümetinin çevreyi s*kmekten, çevreye sataşmaktan sorumlu bakanı! akp hükümetinden başka ne beklenebilir ki!
allianoi diye bir yer yok diyen çevre ve orman bakanı.
ben seni de, seni oraya bakan diye atayanı da...
işine gelmeyen tepkiyle karşılaşınca ''herkes işine baksın'' diyebilen! bakan. çepeçevre ve noormaaann bakaanı uleeyyn.
şöyle birşeydir : http://www.yapi.com.tr/V_...r/65903_veysel_eroglu.jpg

allahım birininde yüzü nurlu olsun yarabbim. bu ne iticiliktir yahu?
bülent arınç la akraba gibi sanki, aynı iticiliğin farklı kişilerde vücut bulması hali.
ak parti gibi bir partiye yakışmayan gereksiz bakan. oy verdiğim partinin böyle birisini çevre ve orman bakanlığına uygun görmesi üzüyor.
tarkan'a kendi işine bak manasında ben şarkı söylüyor muyum diyen evlere şenlik bakanımızdır. halbuki bu işler onun kategorize ettiği kadar basit olmuyor. herkes kendi işine baksın derken konunun ucu sana mı dokundu acep? dokunduysa ki dokunmuş anlaşılan kendisine popüler müzik grubu olan u2'nun evrensel mana da neler yaptığına veya bir insanı sadece tek işle uğraşma eşiğiyle daraltma sığlığına biraz geniş bakabilmesini salık veriyorum. ha bakabilir mi bakan orası tartışılır süphesiz. şuanda bakamadığı üzere.
yoksa şarkıcı şarkı yapsın başka bir şey yapmasın derken ki mantık daraltıcı bir mantıktır. kendi çapında sansürdür. bu sansürcü zihniyetten özgürlükçü bir anayasa beklenir mi? bence, beklenemez. hayırcı ve evetçi diyerek toplumu kamplaştırmanın göbeğinde duruyor bu sığ beyinler.
doğanın insan eliyle katli bu sığ beyinlerden çıkmakta. alnımıza kazınan evetçilikten ve hayırcılıktan azcık kurtulabilirsek, şu tip konuları daha aklı selim irdeleyebileceğiz. şarkıcı konuşmasın, sussun. senin gibi sığlar ötsün, dursun. kanarya misali şakıyor durduramıyoruz efendim.
her akplinin yaptığı gibi terbiye seviyesini aşmış,gereksiz insandır.