bugün

memleketimde acayip tutan bir durum, vardır bir olayı ama hadi bakalım dedirten hadise. bakalım olacak mı. * *
daha once denedigimve faydasını gordugum eylem.herkes istenenin tersini yapıyor yahu.
rte'nin gelecek seçimlerde kullanacağı taktiktir...***
(bkz: duygu sömürüsü)
tempoo tempoo tempoo forteeee!! **
bazen de bunu bilinçsiz yapar yazar..

entrysini girer, girdiği entrynin içeriği, tüm yazarlara ters gelecek bir konu üzerinedir. bunu da bildiği için de verin eksi'yi der.. fakat bunu okuyan yazar, "ulan edepsize bak hem ters ters entry giriyor, hemde verin eksiyi diyor. bana sen mi öğreteceksin işimi diyerek, dur ben bunun dediğini yapmayayım da görsün gününü. nerdeydi lan bu artı butonu?" der.

yazar istemeden artı oyları almıştır. istatistiklerde beğenilen entrylerde kendisini görünce şok olur. fakat esas şoku yaşayan, kalbinin eksi ver şuna deyip aklını kullanamayan oyu veren yazar yaşar.

bu sefer oyu kullanan da bir ikilem başlar, "ulan herkes beğendiğine göre, bu konu hakkında acaba ben mi yanlış düşünüyorum?" şeklinde..
-yiyin ekşiyi çıkarın ayşe yi
-yiyin tatlıyı çıkarın hakkı yı *
(bkz: cin olmadan adam çarpmaya çalışmak)
(bkz: duygu somurusu) yapmak
ilk çıktığı zaman oldukça tutmuş atraksiyondu. hatta bir ara ekşi'de en beğenilenlerin ilk beşinden birinde bu kalıp yoksa hayra yorulmaz, kurşun döktürülürdü.

e tabii çelik de değişti artık. soku sokuveriyorlar eksiyi şimdilerde.
uuser entrysinde ciddi şekilde saçmalar,atar tutar.sona doğru sözlük sanki birinci dereceden arkadaşıymış gibi kendi kendine konuşmaya başlar."ulan sözlük biliyorum şimdi eksi oylar gelecek bana,ama bunları söylemeden edemezdim be sözlük.sen anla lan bari beni." gibi gudik şeyler söyler arkadaşı sözlüğe.tiyatro oyuncusu gibidir o anda uuser.gözleri kısıp saçları savurarak ufuk çizgisini izler ama arkasında seyircilerin onu izlediğinin farkındadır.bizim de bu oltaya gelip iki damla gözyaşı dökmemizi bekler ama ben kendi adıma konuşayım,nah dökerim.ulan öyle bir eksi oy veririm ki sana mausun tuşu içeri göçer bastırırken.hatta elimde olsa beş tane daha eksi oy veririm be.hadi ananı da al git şimdi.
(bkz: vurun kahpeye)*
(bkz: değilin değili)
verin tuzluyu diyince "eh işte" yi, verin acıyı diyince de "eksi" oyları toplamayla eş değer olay.. * *
(bkz: bugün eksiyi veren yarın ne yapar sorunu)*

yazarımız, tatlı esen hafif rüzgara kapılınca soyunup dökünüp bağırmaya başlar:

- ver eksiyi, ey uluyazar, veer...

sonra harbiden de eksi oy yağmuruna tutulur ve der ki :

- koca sözlük içinde buldun benim gibi bir adam, verirsin tabii eksiyi... *
(bkz: eksi artı farketmez kim verdiyse görmek istiyoruz)
(bkz: blöf)
mağdur görünmenin her zaman tuttuğunu bilen kişi eylemi.