bugün

*
ıslık çalamam
ama
şarkı söyleyebilirim
parmak şıklatabilirim
dans edebilirim
şemsiyemi açabilirim
orada durabilirim
ütü getirebilirim
sobayı yakabilirim
portakal soyabilirim
içki koyabilirim
öpebilirim
kahve yapabilirim
inci küpem yok ama küpe atabilirim
çamura yatabilirim
saçımı zaten ben kesiyorum, kesebilirim
karnını tekmeleyebilirim
ritm tutabilirim
misal
yeni yılında mutlu ve sağlıklı olmasını dilediğim yazar.
adaş değildir. son zamanda yazdığı üzre -üzere değil- rastlantılar insanı da değildir. her köşe başında aradığımdır. bir tanecik -m'sinden bunalmış ama bu bunaltı(bulantı?) bana bir yumuşak g hediye etmesine engel olmamıştır -ki bunu halini -adımın- daha çok seviyorum.

aklına bir anda gelen şeylerin beni gerdiği, ezdiği, beter ettiği** "yeşil ne güzel renk değil mi?" diye sormak istediğimdir.

edit: bir şey ekledim daha güzel oldu.
şahsına dair "ahaha aloe vera" diyeceklere güzel bir hareketle seslenen bünye. ece temelkuran'ı çok sever bir de.
kendisiyle her konu üzerine konuşabilirsiniz, çok hoş sohbettir, sıkıntılı hallerinizde sizi dinler ve psikiyatristleri aratmıyan yorumlarıyla kendinizi huzurlu hissetmenizi sağlıyabilen, kedilere bayılan yazar. *
benini aldırmıştır...
ama beni benden alamayacaklardır...
au revoir vera *
doğumgünü kutlamadığım için bana darılan insan müsvettesi, ulen dağın başına yazlığa gidiyorsun, facebook'dan mı kutluyacam... bana ne?
seneye benimle* izlanda'ya gitmek üzere [kermit'in çükü rengindeki mantosu ile] emin adımlar atan hatun.
bir manasıda '' şüpheli şeyleri tek etmek '' tir.
Nazım Hikmet'in bir şiirinden... Adı "vera uyandı"

iskemleler ayakta uyuyor
masa da öyle
serilmiş yatıyor sırtüstü kilim
yummuş nakışlarını
ayna uyuyor
pencerelerin sımsıkı kapalı gözleri
uyuyor sarkıtmış boşluğa bacaklarını balkon
karşı damda bacalar uyuyor
kaldırımda akasyalar da öyle
bulut uyuyor
göğsünde yıldızıyla
evin içinde dışında uykuda aydınlık
uyandın gülüm
iskemleler uyandı
köşeden köşeye koşuştular
masa da öyle
doğrulup oturdu kilim
nakışları açıldı katmer katmer
ayna seher vakti gölü gibi uyandı
açtı kocaman mavi gözlerini pencereler
uyandı balkon
toparladı bacaklarını boşluktan
tüttü karşı damda bacalar
kaldırımlar akasyalar ötüştü
bulut uyandı
attı göğsündeki yıldızı odamıza
evin içinde dışında uyandı aydınlık
doldu saçlarına senin
dolandı çıplak beline ak ayaklarına senin
ispanyolca kıyı demek olan.
arjantin'i oluşturan 24 eyaletten biri olan Santa Fe'de bir departman.

eyaletin diğer departmanları için:

(bkz: Santa Fe/#8183770)
brezilya'nın mato grosso eyaletinde bir şehir. Sinop küçükbölgesindedir.

eyaletin tüm bölge ve yerleşim birimleri için:

(bkz: mato grosso/#8562459)

- Instituto Brasileiro de Geografia e Estatística
- http://openlibrary.org/bo...83o_territorial_do_Brasil
taksimde bulunan bir mekan giris katıyla teras katı doludur ara katlarda kimse olmaz * Dün yeni tanıştığım birisiyle gittim çıkarkende ara katta biraz oturup öpüşüp koklaşmak istedik ama oraya camera koyduklarından haberımız olmadığı için garsonlarında saolsun hemen gelip bağıra çağıra laf yapması üzerine rezil olduğum yer. Bi daha da gidersem sksinler. Bira fiyatlarından haberim yok ama biralar suludur.
kainat anlamına gelen içinde bütün güzellikleri barındıran arapça kelime.
dün saatler tam olarak 21:00'ı gösterdiği vakit yeni parçaları yaz rüyası'nı yayınlamış müthiş keyifli grup. çevremde kendilerini dinleyen insan sayısının son zamanlardaki efsanevi artışını da göz önünde bulundurunca yakın zamanda çok çok çok daha fazla insanla vera konuşuyor olabileceğim öngörüsünü sağda solda ifade etmekten çekinmiyorum.

bu arada yaz rüyası da şuradan ücretsiz indirilebiliyormuş mesela:

http://www.yazruyasi.com
nazım'ın son kadınıdır. (bkz: vera tulyakova)

ayrıca bu isimle bir aralar nevizadede bir bar vardı hala var mıdır bilinmez...
son konserlerinde peri isimli parçlarını çalmış, çalmakla kalmayıp bir de kaydını almış, bu kral hareketle gönlümüzde bir kez daha, bir kez daha taht kurmuş grup. iyi ki varlar, iyi ki varlıklarından haberdarım.

http://vimeo.com/18872215
harika besteleri olan istanbullu bir grup. şahsen bir grup sürekli cover yapmak yerine bestelerini çalmayı tercih ediyorsa bayılıyorum onlara. üreten grup her daim iyidir. vera da öyle. aynı zamanda albümleri kendi internet sitelerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor.
kürk mantolu madonna ile tanıdım ilk olarak ancak diğer besteleri de pek şukela.

(bkz: yaz rüyası)
(bkz: uykuluyken)
(bkz: sen ve ben)
(bkz: inan bana)
(bkz: bir sorun yok)

edit: misskin uyardı. grubun menşei denizli imiş.
derken facebook sayfalarından takip ettiğim kadarıyla yaz tatillerini yeni şarkılar yaparak değerlendiriyolarmış. şu videodan yeni parçalardan bi tanesini azıcık işitmek mümkün ki duyduğum kadarıyla baya şans verdim kendisine: http://www.youtube.com/watch?v=8RfsX4IFV-Y
latince doğru, düz anlamına da gelir.
nevziadedeki bu barın menüsü herşeyi açıklıyor http://yfrog.com/kjcod2j
überella bir gruptur. adamlar iyi müzik yapıyor. edebiyatla ilgili kişiler oldukları için şarkılarında şiirsellik farkediliyor. inşallah yakın zamanda hak ettikleri yere geleceklerdir.
ileride kizim olmasi hâlinde buyuk begeniyle verebilecegim bir isimken, baska bir suru seye cagrisim yapabilecegi icin vazcaydigim bir addir.
vera allah'a karsi sakinma, takvali olma gibi guzel anlamlara gelmektedir.