bugün

Bilgisine falan bir lafım yok ama yemek yeme esnasından nefret ediyorum.
görsel
görsel
görsel
görsel
Hakkında çıkan haber

görsel

Bakın haber doğru Michelin 3 yıldız bir restoranda çalışıyorum. Geçen sene Vedat bey korumalariyla mekana gelip balık buğulama istedi. Içinde kültür mantarı olduğunu görünce bizi korumalara dövdürdü. Onlar döverken de "Stanford gücüü!" diye bağırdı.

Michelin restoranlari derneğinde herkes bilir. Vedat bey bir restorana girip "beni mantarlayin" dediği anda porcini, turuf falan hemen hazır etmelisiniz. Aksi durumda bittiniz. Bir garson arkadaş mantarı istediği gibi getirmedi diye sabah yatağında at kafasıyla uyanıyor.

Donercileri basıp kuzu %70 altındaysa ertesi gün bir kırmızı zarf gönderiyor. Bu ilk ve son uyarı. Eğer 1 hafta içinde duzelmezse gece mekanı basıp kolunuzu lavaşa sarıp ısırıyor. Dişlerinin izi ömür boyu kolunuzda kalıyor. Buna alemde Milörlenmek (Miloring in English) deniyor.

Bu bir gece ansızın basilmaniz ertesi gün de olabilir 10 yıl sonra da. Ama mutlaka bir gece Miloring yapılacaktır. Bu stresle yaşayan ve asla dana donerinden taviz vermeyen Ardahanli Sedat Usta en sonunda aklını oynattı. Şu anda çamurdan döner yapıp hayali musterilere satıyor.

Bakın sırf çiftlik cuprasi kullandı diye Vedat Bey'in Amerika'ya konteyner içerisinde getirtip dövüp geri gönderdiği şefler var. Bunlar hep bilinen ama kimsenin dile getiremediği şeyler. Ben bu entyi bile şu anda korkarak giriyorum.
Yine çıkartıp masaya vurmuş olan gurme/entelektüel kişisi.
Severek takip ettiğim yemek eleştirmeni.
Gündeme bi sokup çıkarmıştır.
görsel
soyadı garip şekilde gelişen kimse.
yiyici.
Yahudi veya mason olduğu aşikardır. Tahminim sabetayisttir. Her türlü iddiaya varım.
görsel
Sabah akşam salçalı makarna beyaz ekmek yiyen türk insanına dünyadaki lezzetleri anlatan adam. Hedef kitle çok yanlış mr. Milor.
görsel
boluda bir teyzeyle arasında geçen mantar diyalog efsanedir.

vm: çok güzel. fransa'da bunu şaraplı lüdon sosu ile yaparlar.
teyze: o da güzel olur.
görsel
Ben çok gülüyorum bu adama ya. Programda yaptığı matraklıklar layığını bulmuyordu, sosyal medyada değeri biliniyor çok şükür.
Tadı damağımdaki girişleri, girişlerin bitirişleri, bitirişlerin sonundaki tonlamalar beni benden alıyor.
Her şeyi açıklığıyla söylemesi takdire şayan. Ama arada hangi ülkede olduğunu, türk insanın özelliklerini falan unutuyor. Bazen çok iyi Türkçe konuşan Hollandalı gibi hissettiriyor kendini.
kıtırsever bir milli gürmemizdir kendisi.
Bu adama laf eden karşısında beni bulur aranızda bu adama laf etmeye meyillenen varsa 8 kez falan düşünsün baya kaslıyım çünkü.
az önce başlığını ekşi'de gördüm. bir küçük isyan patlatmış.

https://twitter.com/neden.../1200490174481915905?s=21

tabii, biz kendisinin entelektüel kimliğine çok eskiden beri saygı duyarız.

https://www.uludagsozluk.com/e/41759383/

vedat hocam tabii ki son derece kibar ve ince bir insan. ben onun yerinde olsam, "siz ne anlarsınız amk boş kafalıları" falan derdim. "amk" demezdim gerçi. tv yayını sonuçta.
Ağzını nokta kadar açarak, yemek yiyebilen şaşılası insan.
Bir gurme.
Bir beyefendi.
Bir aydın.
Kültürün vücut bulmuş hali.
Adam müslüman düşmanı

görsel
Bu adama şiddet uygulanıyorsa bu ülke orman kanunlarınla yönetiliyordur. Rezaletin dik alası bu.
daha önce de yazmıştım sanırım. yineleyeyim. kendisi iktisatçıdır da. the genesis of planning in turkey makalesi bir klasik eserdir. boğaziçi iktisat mezunudur. adamı sadece yemek yiyor sanmayın. evet.
Böyle naif ve kibar yapılı adamı ne kadar alakasız reklam varsa oynatıyorlar.Ülker dondurma reklamı ne la.