bugün

Bir istanbul Masalı'ndaki Suzan Kozan.Aynı zamanda Hayat Bilgisindeki Emin Hoca rolündeki Altan Gördüm'ün eşidir.
hırsız polis dizisinde mavinin komsusu fulya ablayı oynamıştı.
tüm zamanların en başarılı tiyatro'cularından biridir. ama son zamanlarda değeri anlaşılmıştır..
yeni sezonda, tiyatro duru'da emre kınay rejisiyle 'hamlet'e hazırlanan usta oyuncudur.
kesinlikle son zamanların en iyi kadın oyuncusu. mimik, jest ,ses tonu her şey 10 numara. 1965 doğumlu olup daha yaşlı durması ise büyük bir dezavantaj.
40 lı yaşların en güzel kadını, başarılı bir tiyatrocu aynı zamanda.
ilk aşk'da izlemiştim. mükemmel mimiklere, etileyici ses tonuna sahip yetenekli oyuncu.geç farkedildi biraz.
simdilerde annem adlı dizide rol alan basarılı oyuncu. aynı zamanda evlilikte ufak tefek cinayetler adlı oyunda haluk bilginer'le birlikte harikalar yaratmaktadır.
(bkz: vallahi de gördüm billahi de gördüm)*
ilk duyduğumda eski zaman sanatçılarından sandım. ansiklopedilere girsin diye verilmiş sanki ismi.
şakacı insanlara malzeme olablitesi yüksek, hükümet gibi bir kadın ismi. * *
+abi biliyonmu vahide gördüm...(derken sözünüz kesilir..)
-hadi canım
+nasıl?
-gerçektenmi diyosun "vahide gördün" yani zuahahahhahahahaha...

diye salakça espiriler yapılabilir.
**
ciddi bir yüz ifadesi çok fazla gülmeyen ama oyunculuğuna laf söyleyemeyeceğim kadın.
eşi altan gördüm ve yönetmen tolga örnek le beraber akademi 35bucuk adında tiyatro okulu kurmuştur.
(bkz: ne güzel komşumuzdun sen vahide abla)
şarap misali kadın. erkek olsam kesin verirdim.
orta yaş anne rolü üzerine yapıştı yapışacak durumda olan hanım.
oyunculuğu önünde saygıyla eğileceğim kadın.

şu adını feriha koydum dizisinde oynadığı kapıcı karısı rolünün hakkını fazlasıyla vermektedir. saçı başı falan baya gerçekçi olmuş yani.

alkışlıyoruz..
oy oy oy oy oy oyy
aman aman aman aman amannnn
vıy vıy vıy vıyyyy gibi yapmacık replikleriyle aylar sonra beni bugün nihayet bayıltmıştır demin iki ağlama çıldırma sahnesi vardı da kendime geldim.
*
-- annem dizisi set ekibinde çalışan birinden aldığım bilgilere dayanarak söylüyorum, çok kibirliymiş. ben başrolüm, ben olmazsam bu dizi olmaz, benim sahnem çok olsun, ben çıkayım ben benbenbenben diyan bir kadınmış. bu önemli bilgiyi paylaştığım için mesut muyum, evet.
adını feriha koydum dizisinde oyunculuğuyla göz dolduran baş rol oyuncusu.
gerçekten güzel bulduğum oyuncu.oyunculuğu da azımsanamaz.
mükemmel bir oyuncudur. yıllar önce oynadığı bir dizide dizi başlarken adını ilk okuduğumda(muhtemelen o zamana kadar tanımadığım bir ünlüydü) birçok insan gibi benim de vadide gördüm olarak okuduğum oyuncu. her gördüğümde aklıma gelir.
göğsündeki kitlenin kötü huylu olmasından şüpheleniliyormuş. kemoterapi göreceği için de adını feriha koydum dizisinden ayrılacakmış. acil şifalar diliyoruz.
hırsız polis'te, mavinin üst kat komşusu olan eski bir fahişeyi oynar idi ve bir kaptana aşıktı.
(bkz: göğüs kanseri) olmuş oyuncu, acil şifalar diliyorum vesselam.
iyi bir oyuncudur. umarım bir an önce sağlığına kavuşur.