bugün

Ucurtma kelimesinin akla getirdikleri şeylerdir.
filmdir kitaptır. bkz: "uçurtmayı vurmasınlar."
bkz: "uçurtma avcısı."
uçurtma ipi.
Uçsuz bucaksız özgürlük.. veee tabi bi de,

(bkz: uçurtmayı vurmasınlar)
Çocukluģum.

Poşetlerden kuyruk yapmaya calışmalar..
Hepimizin bir uçurtması olmuştur. Ben ise uçurtmaydım o ellerinize alıp gökyüzüne saldığınız. Aslında siz beni gökyüzüne salmadınız. Ben kendimi bir yazarın kollarına attım...
Babam bana hiç uçurtma almadı, annem de ablam da abim de amcam, halam, hiç kimse. Param oldu sonradan ve ben de kendime almadım. Çünkü uçurtma almayı bilmiyordum.
Ama uçma konusunda iyiyimdir. Hem ben rüyalarımda bile uçardım küçükken. Küçükken bir çocuk gördüm. Adını bana söylemedi. Ama uçurtmasının ipini bana verdi. Gökyüzü şükrediyordu bize. Ben ve amatör ellerime. Çocuk bana dalga geçerek bakıyordu ben gülüyordum. Uçurtmam olmamıştı ki benim. Nereden bilecekti?
Hani dedim ya bir yazarın kollarındayım diye. Doğru. Çünkü o bana kendi gökyüzümü veriyor. Kalemi sihirli onun. Kafası da çok güzel. Keşke kafası uçurtma olsaydı, ellerinden tutup yüreğime salardım. Benimle birlikte o da uçardı. Ama o yazar. Uçurtma değil. Ben uçurtmayım o ise gökyüzü.
https://youtu.be/Vw0-8PB3HBI
(bkz: uçurtma)

Mantığım çok düzdür.
Hiç uçurmadım ama uçurtma avcısı'nı okurken o duygunun tadına varmışımdır.
Ortaokulda sınıfça bir günün tamamını uçurtma yapıp uçurmaya ayırmıştık. ilhami hocanın akşama kadar başını şişirmiştik. Sonrasında hoca tekrar uçurtma ile alakalı tek kelime etmedi.
elektrik telleri, kopan ip, hiç esmeyen rüzgar.
Uçurtmayı vurmasınlar.
ipin mutlaka bir yerlere dolanması. Adam gibi bir uçmaz. Evet.
tek ben değilimdir.

rüzgar gelir. rüzgar olmazsa uçurtma bir işe yaramaz çünkü.
havada süzülen umutlar, musmutlu çocuklar evet.
Samsun atakum sahil. Seneler seneler evvel çocukken gökyüzünde ki uçurtmaya hayran kalmıştım.
ipinin kopması ve asla geri getiremeyişim...
en sevdigim eylemlerden biri olmasi.
uçurtma avcısı-hasan...
nur sürer.
plastik ipin elimi kesmesi. hiç unutmam ilkokulluyum o zamanlar uçurtma uçurmak büyük zevk şimdi yok anasını satıyım uçurtma uçuran bebeler.
okuldan geldim bir gün uçurtma uçuracam diye nasıl rüzgar var ama bildiğin fırtına. anam dur etme gitme dese de iki havalandırıp gelecem dedim. gittim uçurtmayı diktim coştu uçurtma anasını satıyım zapt edemiyom plastik ip elimi kesti yara oldu. salak yavrum bu havada uçurtma uçurulmaz dedi anam bir musibet bin nasihatten iyidir ata sözünü o gün çok iyi idrak ettim.
özgürlük, yüzümü okşayan rüzgârın verdiği harika his, birazda hüzün, sebebi; uçurtma avcısı.
ilkokulda öğretmenimiz bizleri üçer kişilik gruplara ayırıp uçurtma yapmamızı istedi. Sonra birgün belirleyip uçurtmalarımızı uçuracaktık. Ama sınıfta bizim grup hariç herkes uçurtmalarını yapıp uçurdu. Biz uçurtma yapamadık, malesef ne zaman uçurtma duysam. bu hikayem aklıma alır, hüzünlenirim.