bugün

Sevme eyleminin en güzel, en acılı, en yaşanılabilir olanıdır. Kendin yap kendin ye gibi kimseyi ilgilendirmez.
şarkılarda güzeldir...

Seni uzaktan sevmeyi
Sana bakmadan görmeyi
Dokunmadan sevişmeyi
Öğrenmem gerek biliyorum

Seni duymadan dinlemeyi
Gözyaşlarımla gülmeyi
Kavuşmak için sabretmeyi
Öğrenmem gerek biliyorum

Niye gördüm, neden sevdim
Nasıl oldu, nereye gittin
Şimdi pişmanlıklarım boşuna
Yakınamam ne kendime ne sana
Dayanamam gönlüm düşer yollara...

https://www.youtube.com/watch?v=T2Kljxl_cr0

geceniz güzel olsun...
Sonuca ulaşırsa güzel olur sonuca ulaşmazsa uzaktan seven kişinin psikolojik rahatsızlığu na sebebiyet verir. Daha ileride sevilen kişinin de rahatsız olabileceği durumlar ortaya çıkarır.
Bir çeşit sevmekdir.
"Seni uzaktan sevmek, aşkların en güzeli,
Alıştım yokluğuna, gel desen gelemem ki.."
zaten Mesele gönüle girmek değil midir? Neşet Ertaş Üstadın dediği gibi; "Kalpten Kalbe giden yol vardır görünmez."
uzaktan sevmek; uzaktan sevmek işte. kelime anlamında ki kederi yeter. fazla iyi tarafı yok bence.
Kimi sevdiğini unutturur..
ya yine sevebilmek güzel bence, uzak ya da yakın. onu da yapamayanlar var. sevebiliorsanız sevin bence. uzak yakın, açık platonik fark etmez. sevmek güzeldir.
"aşkların en güzeli" demiş densizin biri. ne büyük yalan değil mi? ne demiş adını unuttuğum büyük üstad; "mesafeler aşk'a cidden engel."

ellerini tutamayacağınız birini sevmeyin efendim. ellerini tutmaya değmiyecek insanları da!
Saçmalığın ta kendisi.
akıllara cemal süreya'nın şiirini getirir.

öyle uzaktan seviyorum seni;
sana söylemek istediğim her kelimeyi
dilimde parçalayarak seviyorum
damla damla dökülürken kelimelerim
masum beyaz bir kağıtta seviyorum.
Bazen...mecburen...
Daha güzeli sevmekten uzaklaşmak. Kafa rahat tabi
Ne de güzel Adrian yorumlamış.. Uzaktan sevmek aşkların en güzeli..
Hasretinden prangalar eskittim sözünün ruh halidir.
Not: Bahsedilen söz Ahmet Arif'e aittir.
Yok öyle sevmek. Ben uzaktan seveyim kızı başkası düdüklesin. Geçiniz efendim.
sevginin özlem ile birleşmesine sebep olan durum. özlem sevgiyi büyütür. sevgi artık bir noktadan sonra sonsuzlaşır, tıpkı uzaktan sevdiğiniz ve yıldızlar gibi sizden gittikçe uzaklaşan o insan gibi. bir süre sonra o insan artık ulaşılmaz olandır. ulaşılmaz olanı sevmek ise sevginin en saf halini yaşamaktır.
(bkz: içinden seneryolar kurmak)
kendine güvenmemek.
Mevlana'nın şu sözünü çok severim;
Gözden ırak olan, gönülden de ırak olur.
Gönüle giren, gözden ırak olsa ne olur?

Gerçekten seviyorsa insan, uzakları yakın kılar. Varmak için yanına, her türlü engeli aşar. Fakat bir heves ise; uzaklar bir bahane olur.

Ve ben uzaktan sevmelere inanmıyorum.
Çok zor yaa. Gerçekten çok zor. Önce Ağlamaktan bıktırıyor, sonra kavuşursan her şey Harika olacak gibi geliyor. Kavuşma ümidin giderek azalıyor sonra. Artık öyle bir noktaya geliyorsun ki; kavuşsan da bu hissin geçmeyeceğini anlıyorsun. Öyle ki Sevmemeyi dilerdim..
Aşkların en güzeli demiştir bir sanatçı.
Haklıdır da. Zordur. Kendi kendine küser kendi kendine barışırsın. Gittiği yerlere gider, yürüdüğü yollardan geçer, oturduğu yere oturur, yediği yemekten yer, okuduğu kitaptan okursun. Karşı tarafın haberi yoktur ama birinin hayatını cehenneme çevirirsin. Bu şekilde de ne onu suçlayabilirsin ne de kalbine laf geçirebilirsin. Yani anlayacağınız aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık olmuştur.
Öyle uzaktan uzaktan hiç konuşmadan. Der Göksel bir şarkısında. Mühim olan o aşkı bulup devam ettirmektir. Neden beklenilsin sevmiyorsa zaten belli eder sende boşa kürek çekmezsin.
iyi mi kötü mü bilmiyorum ama sevmekle, aşkla bizi neden bu kadar soyutluyorlar veya soyutlamaya çalışıyorlar anlamadığım konudur. gerçek aşk kavuşulamayandır, en güzel aşk zor olandır gibi kelimelerle acı veya tatlı yaşayacağımız duygulardan bizi soyutlamasınlar istiyorum. kimi uzaktan sever, kimi yakından. kimi ruhunda, içinde taşır, kimi ise dışarıya yansıtır. kimi içine içine sever, kimi ise enginlere sığmaz taşar. o yüzden sevin. sevmekten zarar gelmez, hangi usulüyle olursa olsun.
Abi neden sevgilinizi uzaktan seviyorsunuz? Uzaktan aslan falan sevin.

Gercek sevgi degildir.
bazen ne kadar istesen de yakından sevilemiyo işte.