bugün

Sabah 10.40'da benim için de artık başlayacak eğitim şekli.
Mezun olacağım derken olay nerelere geldi.
10:15te başlayacak. omü, sal da.
üniversitelerdeki hocalar grup sunumları gerçekleşecek diyor. ders işleme, notların verilmesi tamam ama bu durumu kara kara düşünüyorum.
Ne olacak, nasıl olacak hiç fikrim olmamasına rağmen, yattığımız yerden okuyacağız gibi gözüküyor.
Benim için sabah başlayacak olan eğitim.
Saat 10'daki dersim için microsoft teams'i yüklememi gerektiren eğitim. Kablosuz internete ihtiyacım var ve internet çalışmıyor, çok güzel...

Telefona yükledim. Artık televizyona yansıtır dinlerim ne yapalım. Evdekiler de benim dersimi dinlesin ehehe.
(img:#1996779)
(img:#1996780)
Güzel oldu vesselam. Sevdim seni uzem. Metasezgisel yöntemler'i evde yayıla yayıla izlemek güzel oldu.
Okul öncesi uzaktan eğitim şöyle oluyor arkadaşlar.

Hangouts üzerinden kameralar açılıyor ve perde:

- BADEEE seni çok özledim.
- benim kuşum var, size göstereyim mi?
- benim de köpeğim vaaar.
- hav hav.
- öğretmenim ben size aşığım.
- o pijamanın aynısından bende de var.

Fonda öğretmenin mikrofonları lütfen kapatalım sesi ve kapanış.

Maksat özel okulların aylık ücretlerini eksiksiz almaları için bahane olsun.
uzaktan eğitim modelinde ders anlatmak nasıl olacak bilmediğim.

heyecan var.
ders işlemekten ziyade sunum şeklinde yapılacak olandır.
eğitim hayatımın tam da sonuna gelmişken deneyimlediğim enteresan olay. dizi çıkmış kedili pembe pijama üzeri bluz kombinimle ne kendimi ne de ekranda fosur fosur sigara içen hocamı ciddiye alabiliyorum. tez vakitte sonu gelmesi dileğiyle...
Hoca kendisi dersini anlatamadı hala grup sunumları yapılacak diyor. Bakalım ne eğlenceler göreceğiz.
okulumun son döneminde bana yapılan hain darbe. böyle bitmemeliydi.
Az önce hocayla baş başa kaldık sözlük. Bu adamın normalde sınıfta işlediği derslerde de millet hep sıkılır, ilk arada toparlanıp giderdi. Ara sonrasında sınıfta dersi dinleyen 3-5 kişi kalır hoca kimseyle muhattap olmadan dersini anlatır giderdi. Diğerleri gibi goygoy yapmayıp yalnızca dersini anlattığı için bize sıkıcı geliyor ama olsun çok efendi bir adam ve ben hep vicdan azabı çekmişimdir dersini yarım bırakıp giderken. Bu sefer kimse arayı da beklemedi direkt sıkılan çıktı. Baya ayıp ettiler adama, webcama doğru gtada arabası çalınan çocuk gibi hüzünlü bir şekilde bakıyordu. Kalan 15 dakikada dersi ismimle hitap ederek anlattı. Çok üzüldüm lan adama, en son babam ve oğlumda bu kadar duygulanmıştım.
Çok güzel sistem. Dersleri böyle takip etmek çok güzel, masrafsız oluyor. Hep böyle olsa ne güzel olur. En azından yüksek lisans ve doktora öğrencilerine bu imkanı sağlasalar.
yakının ne faydasını gördük ki uzağından medet umuyoruz eğitimidir.
(bkz: sözde eba tv)
bu sene okul bitecek gibi. nasıl geçilecek sınıflar bilgisi olan var mıdır?
Sistem tikaniyor fazla yuklenmeden, genelde, gece 12 "den Sonra yukluyorum dokumanlari.
okuldan kurtulduğunu sanan veletleri üzen eğitimdir. ders çalışın ders. evet.
dostlar alışverişte görsün mantığıyla yapılan bir işlem . hiç efektif değil.
mavi önlük döneminin kalktığından beri okuldan eğitim bile laçkaya dönmüşken uzaktan eğitimden randıman beklemek iyimserliktir. dersleri öğrenci kıyafetimizle mi izleyeceğiz diyen aslan parçasının masumiyetinden öpüyorum. okul güzeldir. okul her yerdir ama günümüz için öyle diyemeyeceğim.
Sisteme Yüklenen derslere oynatma hızı seçeneği gelmeli. Derslikte kalkıp gidemediğin için dinliyorsun da ekran başında tahammül edilemiyor ilber Ortaylı gibi konuşan insanlara.
Ankara Üniversitesinde okuduğum bölüm uzaktan dersler oluyor aslında baya rahat.
Güzel sanatlar okuduğum için uzaktan eğitimin söz konusu olmadığı alanlardan biri de benim bölümüm.Sanat eğitimini uzaktan nasıl alabilirim ki ?
Evladım hadi bırak top oynamayı bak dersin başladı diyen anneye dur be anne onun tekrarı var bir ötekini izlerim artık diye cevap veren çocuklar mevcutken eğitim diye bir şey beklememek gerek zaten.

Edit:ebadan bahsedilmiştir.