bugün

Bu cis insani kararsizliga surukler, ulan yapsam mi yapmasam mi diye. Ve karar verilir genelde yapmama karari cikar bu ikilemden. Ulan koca adamiz altimiza mi yapcaz diye bi de usengeclik var tabi sicacik yataktan cikip wcye gitmek kolay mi oyle. Neyse boyle iste sozluk cis bile sorun hayatimizda. Hadi optum hepinizi.
sabah alarmından önce devreye giren uyandırma servisi.
kişiyi yataktan kaldırmaya kadir olmayan çiştir. kalkan letis'i siksinler efenim.
bir saat sonra miktarı çoğalacak uykunun en tatlı yerinden uyandıracak olan çiştir.
yataktan çaresizce çıkıp hiç bitmeyen o tuvalet yolunda peş peşe saydırdığım küfürler sonrasında tuvalete varıp rahatlamama sebep olan o eylemi gerçekleştirmem, akabinde ise uykum kaçmadan yatağa dönmek için en seri halimle hareket etmeme rağmen yatağa girdiğimde saatlerce uyuyamam ve buna bağlı olarakta tuvalet yolunda ettiğim küfürlere yatağımda da devam ettiren dahası kendi kendime söylenişimi duyan annemin odama gelip ''delimisin sen evladım?'' demesiyle dahada çekilmez hal alan bu durumuma sebep olan ihtiyaç.
uyuduktan sonra daha çok geliceğinden dolayı söve söve uyumadan önce hemen gidip yapılır.
garibim hele bir de sistitse tuvalette sabahlar vallahi.
sabahları kalkabilmek için gece kalkıp yapmadığım çiş.

alarma bile gerek kalmıyor bazen. o kadar diyorum...
boşver tuvalete gitmeye bile değmez dersin sabah bi bakmışsın cidden gerek kalmamış.
sigara eşliğinde yapılırken uykunun *...
Psikolojiktir. Bir kaç kez yapmadan yatın, iradeli olun biraz. Zaman sonra artık sizi rahatsız etmeyecektir.
vücudumuzun bize uyguladığı bir tür işkence çeşidir yapmak istersin tuvalte gitmeye üşenirsin uyumak istersin tam uyku moduna da giremezsin ve sonunda bir arada iki derede kalmanın sıkıntısıyla sirkeleyiverirsin....ohhhh.....
eğer tutulursa sabah uyanınca ayılmaya yardımcı olacak çiştir.
çiş? aaa çok ayıp

Saçlar taranmış, dişler fırçalanmış, eller kremlenmiş, rahat rahat uyuma hazırlıkları yapılıyor. ama o da ne?

çişini yeni yapmış olsan dahi, şöyle bi yokluyor her gece seni. gidip gitmemek arasında ikilemler.. boşluk hissi. hayata, o ana tutunamamak.. hayat akıp giderken, senin aklında sadece çiş.. ama ötek yandan yapmasam da olur düşüncesi. adeta bir araf. çiş artık sizin gerçekliğiniz olur. kaçmak anlamsizdir.
(bkz: az çiş)
onu oracığa bırakmayı bile düşünürsün. o sıcak yataktan kalkıp o kadar yol tepipde o bir damlanın çıkmaması ?!?!
Dünyanın en gıcık, en sinir bozucu, en uyuz edici olayıdır. Yapmaya üşenirsin. Yapmazsan için rahat etmez. Psikolojik olarak şişer mesane falan, rezalet bir durumdur. O yüzden yatağa girmeden iki saniye önce çişini yapacaksın. O uyumadan önce çişim geldi hissi kendiliğinden yok olacak.
(bkz: koy götüne rahvan gitsin)

(bkz: risk budur)

rüyanızda çişinizi yaptığınızı görüyorsanız zaten yatağa yapmış olacaksınız.
sabah erken uyanmak gerekiyorsa tutulması tavsiye edilen çiştir.o rahatsızlık ile tam uyuyamıyorsun ve böylece sabah erken uyanıyorsun.
(bkz: teknoloji yok bizim burada)
sadece bende mi var diye düşündüğüm ama sözlükte görünce başkaları da aynı dertten muzdaripmiş diye rahatladığım hede. en büyük handikapı altına kaçırma kuruntusudur. halbuki bu yaştan sonra öyle bi şey olamaz ama beyin işte bu söz geçiremiyorsun psikolojikman öyle hissediyorsun. yoksa altıma bağlarım bi bez saldım çayıra mevlam bayıra.
tum insanoglunun ortak derdidir.
henüz ısıtılmış sıcacık ayakların buz kesmesine sebep olur. sabaha kadar yerinde dursa nolur sanki...
uykuyu bok edendir.
genellikle az olduğu için yapmaya üşenilen sabaha kadar kasılmanıza sebep olan uykunuzun içinize eden dışkı.
Tam yatağa girersin ve o sırada anlamsız bir şey olur ve kendini tuvalete gitmek zorunda kılarsın ama gidince de ya bu şey için mi kalktım geldim dersin. olacak şey mi bu şimdi.