bugün

bir zamanlar piyasanın tozunu attıran, artık esamesi okunmayan markalardır.
(bkz: anketimi yaptım geliyorum)
reşat çalışlar da unutulmuş markalardan biridir.
sana ya da sanaya. 3 öğün birlikte idik bir zamanlar. bir doymuş yağ, doymamış yağ söylentisi çıktı. markayı nerede ise sildi silecek.
luna, ''ala luna'' vardı bir zamanlar ordaki luna bu.
(bkz: capri sun)
akif çamaşır suyu vardı bir zamanlar. hatta eskiler o kadar özümsemişler ki bu markayı hala bir kısmı akif suyu demektedir.
calippo diye bir dondurma vardı ama aslında dondurma değildi işte bildiğin meyveli buz-eskimo- nun bir karton tüp içine doldurulmuş haliydi. portakallısı falan vardı.
(bkz: calippo)
bir zamanlar; "bibo bibo bibo çılgın tatlar" diye reklam jeneriği olan, "bibo" isminde bir meyva suyu markası vardı, kamışı içinden çıkan.*
(bkz: gırgır)
(bkz: ericcson)
oralet marka toz meyva suyu.bu marka türkiye'de ilk oluşu ile efsaneleşmiş ve türüne ismini vermiştir.bunun yanında markanın kendisi de yok olmuş ve ismi ile ayrı bir misyon kazanmıştır.

aynı zamanda tarihin en uzun kısa metraj reklamının sahibi olan üründür.
(bkz: g a g)
hoover elektrikli süpürge'de iddialı bir markaydı.
esem sport ayakkabılar. hatta iç anadoluda spor ayakkabıya esemsport denirdi genel olarak..
(bkz: mekap)
pinokyo bisikletleri. *
bir dönem gençliğini peşinden koşturmuş, şimdilerin adidas, nike, reebok gibi markalarının bile bilinmediği zamanlarda türk insanının sporcu kimliğine yön vermiş bir markadır "esem spor".
halls... süper naneli şeker, parlak mavi de bi paketi vardı onun.
tipitip sakızı. **
(bkz: naf naf)
(bkz: diadora)
(bkz: saba)*
eskisi kadar yaygın değilmiş o yüzden; mabel
"sergio tacchini" marka eşofmanların ve "big babol" marka sakızların da dahil olduğu gruptur.
elvan gazoz vardı çocukluğumda tadı damağımda kalmıştır.
(bkz: panço)
doritos ismine hiç alışamadım ve de alışamayacağım.
zetina dikiş makinası . ***