bugün

313 ali yarın velin gelecek.
kopya çekmek serbest. yakalanmamak koşuluyla.

la bi git ya. ilkokul esprisi amk.
portatif pencereden atlasa sende mi atlayacaksin oglumm!
12 sene olmuş, hala hatrımda. Fizik sınavında boş kağıt vermiştim, hocaya kağıdı uzatırken "kusura bakmayın hocam" demiştim hatta. Bizim fizikci durur mu? "Ne kusuru evladım, herkes benim gibi öğretmen mi olacak? Benim sıçtığım boku temizlemeyecek adama da ihtiyacı var bu ülkenin" * *
Diyemezsin oğlum diyemezsin..
ses çıkan deliklerinizi kapatın.
universitede hoca derste metropollerden bahsediyordu ve bursayada metropol dedi bende guldum hoca biraz sagci bir hoca oldugundan hemen bana takildi nie guldun nie guldun soyliceksin diye bende hocam bursa metropol mu dedim gulerek bu arada sinif koptu. hoca boyle bir cevap beklemiyordu tabiki inanilmaz kizdi ve hocanin cevap : yok santipol sizin gibiler yuzunden metropol olamiyor iste diyede cikisti.. asla unutamam bugun bursa metropol degilse nedeni benim:)

not: bendeki bu rahatligin nedeni ise ben o dersi almiyordum bolumum farkliydi ben sadece misafirdim o derste ama hoca bunu bilmiyordu *
"arkadaşın kendini camdan atsa sende mi atcaksın kendini aşşağı?"
öğretmenlerin bunu tüm kariyeri boyunca söyleme zorunluluğu vardır, her biri bu cümle için kontrat imzalamıştır, fbi tarafından takip edilirler.
crazy dance gibiyim.
her zaman doğruyu söyle ama her doğruyu her yerde söyleme.
-senden adam olmaz ibrahim!
+olmak isteyen var mı ki hocam?
-yapma ya.
+valla... adım yeter hocam, insanlığın ikinci babasının adı daha ne olsun.
-benimki de adem unuttun galiba, ben sizin babanızım!

not: işte o gün bugündür bizim okulun önünde muhallebi satıyorum.
derste Elizabeht adlı bir yazarın romanını okuyan kankım rızaya;
- elizabeth evde olğum, elizabeth evde, simdi ders zamanı..
tüm arkadaşlar okuldan kaçmıştık. tabi ceza yicez. rahmi hoca vardı çok sert bi hoca. tabi iyi bi hoca geldi affedilmemizi istiyo eşeklik etmişler falan. rahmi hocanın dediği laf şu " (doğu şivesiyle) benim babam mezarından kalkıp gelse, gelip deseki, şunları affet, şerefsizim affetmem.
-evladım geç yerine.
'sana burdan bir çakarım, sümüğün masada virgül çizer.'
-uyu uyu yat uyu.
Öküzü baglasan 5 yılda mezun olur bu bolumden.
Dersi anlamayan ogrenciye ogretmenin ayakta dinle demesi. (güya kulağı ile değil gotuyle dinliyo demek istedi)
Çok konuşan ogrenciye öğretmen şöyle der: nerelisin cocugum ankaraliyim hocam bak bakalım kapıda ankara kırathanesi mi yazıyor?
+molozlar sizi.
+dana gözü almışsın.
+eşşşşeğe adam edebilin mi oğlum ? yoooğ edemen eşek eşektir.
sınıfta bir arkadaş piç olmasıyla nam salmıştır. yine bu arkadaş bir hocamızı çıldırtır. ertesi gün hocanın dersidir.hoca yoklama alır.
'82 Begüm bilmem ne'
'83 Mehmet bilgilioğlu'
'84 .... Bunların velisini çağıracaksınız sizin oğlunuz yavşak diyeceksiniz'
'85 sarper'
nokta kadar menfaat için virgül gibi eğilmeyin...

bunu sınıfça kopya çektiğimiz bir sınavda , tahtaya yazmış ve sonra yazılıyı bırakıp dışarı çıkmıştı.

ama bu cümle bize o zaman koymadı hatta yüzsüzce kitap çıkarmaya başladık...

seneler sonra öğretmenimiz öldüğünde , onu kaybettiğimizde , gözündeki değerimizle birlikte onu kaybettiğimizde anlamıştık...
lise yıllarında yanılmıyorsam lise 2. sınıftayken tamamen dersi kaynatmak maksadıyla tarih hocamız çok muhterem ali kamacının kendisine yöneltmiş olduğum hocam kızılderililerin türk olduğu iddia ediliyor siz ne diyorsunuz? sorusuna araştırmak gerek evlat yanıtı ile savuşturması ilerleyen günlerde hocamızın yapmış olduğu sınav esnasında kopya çekmek için tarih kitabını gizliden karıştırmaya çalışmama şahit olmasıyla ne o genç kızılderilileri mi araştırıyorsun evlat? sözüyle o an için şaşkınlık içinde dumur deryalarına yelken açmama sebep olmuş hafızamda da silinmesi mümkün.olmayan izler bırakmıştır.
diger siniflardan gerideyiz.
arka taraf gulmeyi kes. komik bir sey varsa biz de gulelim!