bugün

lavaş kiri* reklamı.lavaşkiriiii lavaşkiriiii yumuşacık sağlıklı lavaşkiri şeklindeki cingılı, zıplayan çocuklar bi de ineklerden oluşan bir klasik.
bilmem kaç bin tane baloncuk yuttm fln die bi reklam wardı ya,tam hatırlayamadım ama neyse
küçük bir çocuğun su satıp para kazandığı garanti bankası reklamı. müşterilerin verdikleri bozuk paranın çocuğun eline düşüşü ve sonrasında gelen teşekkürler sözü unutulmazdı.
rodeo ahmetler ve hüseyinler için ,ayşeler de tadabilir.*
kanatlarını ucacakmıs gibi acmıs birinin oynadıgı motorola reklamı..ne zaman gorsem kalbim carpardı o zamanlar..
(bkz: spread out your wings prepare to fly)
bir kaç yıl önce internette dolanırken karşıma çıkan unutamadığım bir reklam vardır.gerçi pepsi,coca cola'ya nasıl dava açmadı hayret doğrusu;
küçük bir çocuk,içecek makinesinin yanına gelir.aşağıdan yukarıya doğru çeşitli markaların içecekleri sıralanmıştır.çocuk kafasını kaldırır ve uzanabileceği en yüksek tuş olan pepsi'ye basar.pepsi gelir.herkes onu içecek beklerken o,aldığı teneke kutuyu yere kor,üstüne basar ve en üstteki coca cola tuşuna dokunur.kola gelir ve afiyetle içer,yerdeki pepsi'ye dönüp bakmaz bile.

edit : sanırım (#305985) no.lu entry'de bahsi geçen reklama bir tepki olarak yapılmış.
(bkz: süt istiyorum)
digiturk un baby tv reklamı gerçekten çook hoş. özellikle o bebişi nerden bulmuşlar bilmiyorum ama ondan daha sevimlisini görmedim.

birde pepsinin da da da reklamı var. o hanslar* ne güzel dans ediyor
hacker ana!
(bkz: coca cola reklamları)
arabanın kayak yaptığı citroen c4reklamı

http://www.youtube.com/watch?v=JLahXh57RPk&mode=related&search=citroen%20c4
hey arkadas... sagol! replikli, a milli takim teknik direktoru* fatih terim ve milli takim oyuncularinin yani sira kucuk bir cocugun yer aldigi tadelle reklami. kucuk cocuk mac oncesi soyunma odasina gelir, her oyuncuya ve fatih terim'e birer tadelle uzatir ve sonra mahcup bir sekilde cikar soyunma odasindan. tam koridorun sonuna gelmisken fatih terim odadan cikar ve seslenir. hey arkadas..., sagol! cocuk bu lafin uzerine cok sevinir ve kosarken sevincten havaya sicrar. o anda goruntu donar ve tadelle yazisi belirir. tahminen euro 96 oncesi cikmisti bu reklam. sevimli ve hisli bir reklamdi ne diyelim.
sucu cocuk garanti bankası
mazhar alanson ve garanti ortaklığı hep güzel sonuçlar vermiştir.

alo alo oraso neresiiii ?
alo alo burası alo garantii
evin anan evin ana şeklinde
tosuncana bir teyzenin yer aldığı bir reklam vardı,içeriğini unuttum ama çorba falan yapmaktaydı sanırsam kadıncağız.
Kia Spectra sahibi arabasına zarar gelmemesi için gıcır gıcır arabasının üstüne, ona döküntü süsü veren brandayı sermiş, sokaktan geçen kimse yokken brandayı gizlice çıkarıyor, bagaja saklıyor. arabasına o şekilde biniyor. Çünkü Kia Spectra sahipleri arabalarına diğerlerinden daha çok özen gösterir!
mustafa koş seni kim tutar şehir de zalim adamı yutar * otobüsün içinde falan yedıgun reklamıydı
sabah, öğle, akşam her yemekten sonra; aşağı yukarı aşaşı yukarı.
dönemin eğitim amaçlı trt reklamlarından.*
(bkz: en yaratıcı reklam sloganları)
audi quattro reklamı. ayrıca ürünü göstermeden yapılan nadir reklamlardan. eskimo torunuyla beraber karda dolaşmakta ve bıraktıkları izlerden yabani hayvanları tanımaktadır. bir araba izine rastlarlar ve eskimo quattroooo der.
cem yılmaz lı bütün reklamlar..
bi de şahan gökbakar ın ritmix reklamındaki
beyaz tenli çocuğa "beyaz peynir" diye seslenmesi unutulacak cinsten değildir.
babamla yaptık anlaşma
hergün alıyoruz 5 posta

yıllar önce gazetelerin çılgınlar gibi dağıttığı hediyeler içinden posta gazetesinin halı kampanyası için uygun gördüğü repliktir ve bunu söyleyen geniş bir babanın etrafına toplanan 5 kızıdır

baba kameraya bakarken kızlar arkasından sırıtarak bu repliği hayasızca ve arzıca aylar boyu söylemiş ve eylmi gerçekleştirmişlerdir takiii halının üzerine sıçana kadar
pepsi twist reklamı.kutunun üstündeki limonun diğer limona söylediği (bkz: yengede güzelmiş hani)lafı
(bkz: çakar çakmaz çakan çakmak)
(bkz: ağzı olan konuşuyor)
aganigi naganigi fındık üreticileri birliği