bugün

bu hafta,

--spoiler--
köroğlu'nun şortuna "i love mertlik" yazarak
--spoiler--

beni yerlerde süründürmüş yazardır.
kendisini en az quasimodo kadar çirkin çizen penguen çizeridir. aslında penguen çizerleri arasında en yakışıklısıdır. *
sürekli koşan cartel grubunun ayakkabılarına çift pençe yapan ayakkabıcının duvarındaki yazı ;

normal botlarınız cat yapılır.
beşiktaş taraftarıdır.
benim de söyleyeceklerim var köşesinde yazılarına rus edebiyatı tadında girip,sonra ise alımlı bir kızın ağzına "avradını skii servis kaçiyy" gibi bir cümleyi vererek oturduğum yere yığılmama neden olan tapılası şahıs.
maalesef askere gitmis ve bizi uzun bir sure kendinden mahrum birakmistir.
--spoiler--
seke seke yanına gittim. bi posta da abimin "ayağı taraklı" diye ağladım, onu da ağlattım...
--spoiler--
askere gidip geldikten sonra orada yasananlarla ilgili yapacagı tespitlerle gene bizi otobüste gülmemek için kasım kasım kastıracak kişidir.**
askere gideceği için üzüntülü ama orda yakalayacağı hayattan parçalarla bomba gibi aramıza döneceğini bildiğim için sevinmemi sağlayan kişidir. kazasız belası gelsindir, tekrar güldürsündür.
tespit ustası, tespit üstadı. bakınız efendim sadece bir yazısındaki tespitlere;

--spoiler--
(bkz: büyük ayakkabı giyince ayak parmaklarını katlayarak yürümek)
(bkz: mor tükenmez kalem)
(bkz: biten kaleme kohlamak)
(bkz: fransız filmlerinde jenerikte çıkan canal + yazısı)
-kumaş pantolon giyen zayıf arkadaşlar bilirler; eğer pantolon tırtsa, fermuar kısmı oturunca pot durur ve etrafa çadırı kurmuş izlenimi verirsiniz.-
-sevincimden neredeyse robot dans yapacaktım. Ne neredeysesi lan, yalnız kalınca veriyordum robota. Marleylerin üzerinde çorapla kaya kaya dansediyordum.-
--spoiler--

öyle tespitler yapıyor ki efendim bu zat-ı muhterem, saatlerce düşünseniz aklınıza gelmeyecek ayrıntılar yakalıyor sizin hayatınızdan. okuduğunuzda, hemen hatrlıyorsunuz halbuki -ben bunu yaptım- diye. yazıyla anlatılamayacak ayrıntıları, çizgilerinde öyle güzel kullanıyor. sayfa kenarındaki, boşlukları doldurmak için çizdiği vinyetleri okutturuyor insana. öyle ki; o vinyetlerde bile espriler barındırıyor. kendisine verilen o bir sayfanın hakkını, terini son damlasına kadar akıtarak veriyor sayfaya.
ülkemin* kurucu başkanı.
askere gitmesi resmen üzüntüye boğmuştur. ben tanımadığım bi insandan uzun süre haber alamayacağım için üzülüyorum ve kendime şaşırıyorum.
umarım en kısa zamanda kavuşuruz kendisine.
(salçalı ekmeği ve yana taranmış ıslak saçlarıyla eğitim alanına çıkmasını hayal ediyorum ve gülüyorum.)
(bkz: çok üzüldüm lan)
oyuncak kamyonun üstüne ekmek koyup, kamyonla "vırrn vırrn" şeklinde sesler çıkararak oynayan ve halının üstünde oyun oynarken çorabı ters dönen çocuk tespitiyle beni gülmekten yerlerden yerlere sürükleyen yazardır.

--spoiler--
sinirimden ağlayacam lan.. çorabı ters dönmüş..
--spoiler--
evet.. onsuz birinci hafta penguen'de.

edit:2. hafta..
ulan bi montajelemani nın askere gitmesi koydu bana, bi de bu adamın. penguen falan almam ben artık. gelince haber edin..
senin de söyleyeceklerin vardı hani üstat. bırakma bizi be. çabuk gel e mi?
semih cumhuriyeti karikatürleri ve durum tespitlerine hayran olduğum penguen yazar ve çizeri
askerden de yollasa keske yazılarını ne güzel olur diye seslendigim komik adam.
en büyük asker bizim asker ayrıca söyleyecekleri de var fena halde...*
döndüğünde askerlik anılarıyla da bizi kahkahaya boğacağını düşünüyor ve yolunu gözlüyoruz..
binbir gece adlı dizi ile ilgili çizdiği karikatür şöyledir:
bir karı-koca tv karşısında oturmuş, binbir gece'yi izlemektedir. diyalog gelişir:

+ lan rukiye! 150 bin dolar verseler biriyle beraber olur musun lan?
- ee... bilmem, olur muyum?
+ olur musun lan yoksa?
- olayım mı?
+ olcan mı?
- olsam...
+ hele bi ol!
- olmam zaten...
+ 300 e ol kırışırız...
- yuh sana...
+ 250?..
x ler yasaklanmıs listesine 'umut sarıkaya askere gidince onun sayfasına fatih solmaz ın karikatür cizip espri yapması yasaklanmıs' ı eklemek istedigim yazar, cizer, düsünür, düsündürtür insan. tezelden gelmesi beklenen arkadas. zira onsuz penguen in tadı yok. *
tükiye' ye gelmiş bir macarmışcasına eğlenmek fütursuzca coşmak gerekir demiş süper adam. dünyayı ele geçirmeli fakat işe önce o süveteri çıkarmakla başlamalı.
olay : oval toplantı masasının ucunda bir kişi kararlı bir şekilde ellerini masaya vurarak konuşmaktadır.

- memleketteki tüm bitmiş pilleri ıssıracağız arkadaşlar !!...
+ ananı s.kimm enerji bakanı delirdi
askere gittiğini şimdi sözlükten öğrendiğim yolu gözlenen. zaten onun için alıyoduk dergiyi paramız olunca o da gitti. kardayız umut sayende eyvalla.. eminim askerde yanına bir çemçük ağızlı düşmüştür ve umarım umut bizi de düşünür de çemçüğü çizer.
kendime dahi itiraf edipte yüzleşemediğim bütün çocukluk ve ilk gençlik yılları salaklıklarımla yüzleşmeme vesile olmuş. kalbimde,beynimde askere gitmesiyle efsane olmuş çemçük yazarçizer. genel kurmay'dan ricam; bırakında gesin artık yeter 3 hafta yahu.
gelmiş geçmiş en samimi karikatürist, etiketini yapıştırdığım çizerdir. ne yaşıyorsa onu yazar veya çizer. dolayısıyla başarısı ve başarısızlığı, hayatındaki dalgalanmalarla doğru orantılıdır. umut sarıkaya okumak, insana, en azından bana, yakın bir arkadaşıyla dertleşiyormuş havası verir. çok kenarda duran, herkesin görmediği/göremediği detayları karikatürünün en can alıcı noktasına koyuverir, velhasıl insanı bir başka güldürür, bir başka gülümsetir umut sarıkaya...
bir çok başarılı çalışması aktarılmış, bu hariç * : bir queen konserinden önce freddie mercury ile ropörtaj yapılmaktadır.
ropörtör : başarınızı neye borçlusunuz sayın mercury?
freddie mercury : annemin küçükken giydirdiği külotlu çoraplara...