bugün

bu sözlükte iki grup var.
Birincisi, kankacılar.
ikincisi de gammaz kardeşliği.
ikisi de birbirinden lanet edilesi.

Şu an tepkim ikinci güruha. Dolayısı ile şakşakçı moderatör bozuntularına.

Herkesin yazdıkları başlıklarda dururken, tek kelimelik entryler sözlükte dolup taşarken, sizin girdiniz nedensizce silinir. Sebep olarak da refere entry maddesi gösterilir.
Yahu, ne b*ktan bir moderasyonsunuz siz. Sözlükte o kadar millete hakaret eden var, insanların değerlerini ayaklar altına alanlar var. Ya millet keyfine insanları sinir ediyor. Anneye, kardeşe edilen küfürler havada uçuşuyor.

Bu heriflerin tek derdi refere entry.

Tanım: bombok bir sözlük. içinde bir adet b*ktan Odysseus bulunan.
Not: çaylak yapın da rahatlayalım.
Edit: ne çok bok demişim.
bir de yukarıdaki gibi ne idüğü belirsizler. ben de o kategoriye dahilim galiba. gel kucaklaşalım kardeşim. aa bak biz de kanka olduk ve bundan sonra birbirimizi savunacağız.

bir sözlük, sanalda bizi var eden.
Nası, iyi bozdu ama di mi?
bi aç kapa yaptılar ya da kapa aç.
herkesin birbirine salladığı ilginç ve çok komik bir ortam.

(bkz: imagmierettmia adlı yazar/#37479442)

(bkz: izmir in kizlari/#37454980)

(bkz: tibb/#37480494)

(bkz: tibb/#37339173)

(bkz: themis portia vs essy/#37277507)

(bkz: essy/#37277602)

(bkz: 47 oy almış muhteşem entry/#37389701)

(bkz: queenofspace/#37409082)

(bkz: essy/#37468671)

(bkz: bir istasyon insani/#37391087)

(bkz: cocoon ikiyüzlülüğü/#37400087)

şimdilik bunları bulabildim. daha fazla kavga görmek isteyenlerin bilgisi olsun, genellikle bayan userların nick altında linç girişimi yapılıyor. ayrıca dünün en beğenilen entrylerine göz atmayı da ihmal etmeyin, mutlaka birisi birisini kötüleyip o listeye girmiştir.

kavga seyretmeyi seven bir millet olduğumuz bir gerçek. leyla ile mecnun'da bu duruma sık gönderme yapılır.

görsel

erdal bakkal, kavga eden mecnun ve sedef'i ayıran iskender'i engellemeye çalışır ... ne güzel kavga ediyor çocuklar. izliyoruz eğleniyoruz...

sözlükte ise izlemekle yetinmiyoruz. yangına körükle gidiyoruz. sözcükler can yakabilir. daha bilinçli kullanalım onları. yaydan çıkan bir okun, ağızdan çıkan bir sözün geri dönüşü yoktur.

selam ve sözlük ile.
son zamanlarda daha çok takılmaya başladım. instela bile buradan daha iyi bilgi veriyor. 15 yaşında çocuk bile üye bakıyorsun saçma sapan bişeyler yazıyor. zaten genelde onbirinci nesil yazarlar yazıyor. digerlerinin çoğu genelde ayrılmış sözlükten. umarım zamanla düzelir. yazar alımlarını daha sıkı tutarsa gelişir yoksa çoluk çocuğun oyuncağı olmaya başladı.
burayı bir tek ben seviyorum herhalde.

e sevmiyorsanız girmeyin o zaman. tamam çok kültürlü bir mecra demiyorum ama burasının olayı da bu yani.

emin olun herkesin kültürlü olduğu, takım elbise giyerek girdiği bir sözlük olsaydı bu kadar büyümezdi ayakta kalamazdı sözlük.

o troll dediklerimiz olmasa sol frame dururdu sabit öyle kalırdı. sıkılır bir daha uğramazdınız.

kavgalar olmasa herkes sakin olsa sıkılırdınız bir daha girmezdiniz.

şikayetçi olduğunuz kolay üyelik olmasa ilk silikten sonra bir daha uğramazdınız.

burası böyle kardeş beğenmiyorsan gelme geliyorsan sözlüğün karakterini çöz artık olmayacak şeyler isteme.

sorun sözlüğü daha iyi bir yer yapmak için uğraşmak ise yanlış yerdesin zaten. burası kültürlenmek için girilebilecek bir mecra değildir.
Kimseyle kişisel bir problemim yok, buradaki çoğu yazarı da ciddiye almayacak umarsızlıkta biriyim ama şiddetli şekilde bu görseli buraya atma isteği duyuyorum jdkdj mcj.

görsel

T:ulu bir sözlük.
Son zamanlarda içinde kötü bir yönelim olan sözlük. Yeni bir moda türedi, (benden önce birkaç yazar daha dile getirdi) kim başka bir yazara nickaltında geçirirse artı oyları kapıyor. Buna benim girdiğim entryler de dahil, kimseyi suçlamıyorum yani.

Mesela x şahıs gelsin bana çok sağlam bir laf soksun... anında 30 artı alır. Onun gireceği metni ertesi gün kopyala yapıştır yapıp ben ona yazsam aynı 30 oyu ben de alırım. Çünkü kimse mevzuya, muhabbete, olaya bakmıyor. Mesela geçen essy bana yardırdı bir sürü artı oy aldı. 10 dakika sonra cevap yazdım, ben de artı oy aldım. Ee kim haklı amk, ikimiz birden mi haklıyız? Maksat millete kavga olsun işte.

Sevdiğin, saygı duyduğun, reelden tanıdığın birine güzel bir entry girdiğinde ise tam tersi eksi yağmuruna tutuluyorsun. Ve bu olaylar son 1 aydır moda olmaya başladı. Mesela kankasına güzelleme yapıp 20 tane eksi oy alan amoralist premses (yanlış anlamasın şimdi örnek olarak aklıma o geldi) 10 dakika sonra benim nickaltıma gelip bana yardırıyor, aynı adam bu sefer 20 artı oy alıyor.

Bütün bunları neden anlattım? Yakında artı oy kasmak için birbirimize giydireceğiz, sırf eksi oy almamak için iyi niyetlerimizi belirtmeyeceğiz. Ve son tahlilde hepimiz birbirinden nefret eden insanlara dönüşeceğiz.

Tüm yazarlara açık çağrımdır; bu saçma akıma son verin, verelim.
uludağ'ın bir tek gazozu güzel valla. otobüs firması ve sözlüğü vasatı aşamıyor; ama vazgeçilemiyor da. yine uludağ ile gidip geliyoruz memlekete. fazla pahalı değil çünkü. sözlük için de yine uludağ'ı tercih ediyoruz. alternatifi yok çünkü daha yukarısı ekşi daha aşağısı inci.
Ekşi'de 5 sene yazdıktan sonra anlarsınız buranın kıymetini.

Solframe.
Oynaya oynaya boku çıkartılan sözlük.

Başlıktaki entariler sondan başa doğru sıralanıyor.

En son yazılan entari en üstte gözüküyor.
Yeni tasarımı hiç hoşuma gitmedi benim de. Mobil versiyonu çok güzel ve pratikti, hiç değiştirmeseler de olurdu yani.
sebebi neydiki zall? iyi olan bir şeyi neden değiştirdin ki? sözlüğün mobil tasarımı başarılıydı zaten. sistemsel değişikliğe ihtiyaç var görsel değil.
Yeni mobil tasarım sıçışlarda eski hali daha iyiydi.
Yeni tasarım olmamış. Emeğinize sağlık demek isterdim. Fakat diyemiyorum zira hiç beğenmedim desem yeridir. Çok basit çok sıradan banel. Eski şekli bundan bin kat iyiydi. Niye değiştirdilerse artık, suyu çıktı herhalde. Canı sıkılan kadınların saçlarını değiştirmesi gibi olmuş.
genç onlar bırakın oynasınlar efendim.
namus, ahlak, utanma, arlanma, haysiyet, onur, şeref hiçbiri kalmamış. yok yani bitmiş. sözlük kızlarının fotoğraflarının boy boy paylaşıldığı bir ortamda durmak, bize yakışmıyor. bilmiyorum gitmeyi düşünüyorum ama ortamı böyle namussuzlara da bırakmak içimden gelmiyor. mücadele etmek lazım, bitirmek lazım bunları.
insanların kurguladıkları profilleri ile boy gösterdikleri diğer sosyal mecralar gibi dopaminle benlik duygusunu doyurdukları sıradan bir tatmin aracı sadece.
ortamda yeniyim, pek racon bilmem, insan da tanımam. ekşi hakkında yıllar içinde bir fikir sahibi oldum ama buradaki duruma pek hakim değildim açıkçası. gördüğüm kadarıyla iyi-kotu küçük bir değerlendirme yapmak istiyorum.

trollluk müessesesi
troll her yerde troll ama eksideki gibi seviye eski dönemin çok altında. önceden troll bir konuyu genel geçerin tersi yönde tahrik eder ve aksini savunanlar tarafından ciddi bilgi akışı olurdu. şimdiki trollluk, hakaretamiz bir entry ile küfür toplama aracı gibi. verim düşük.

başlıklara yoğunlaşma
bu konu da çok zayıf sanki. sol frame çok değişken. tutan başlık sayısı biraz düşük.

bilgi akışı
geyik güzeldir, severim herkes gibi ama enteresan bulduğum bir başlığa baktığımda çok doyurucu bilgiler pek olmuyor. eminim çok bilgili ve eğitimli binlerce insan vardır burada ama tekniğe girmeye genelde imtina edildiğini düşünüyorum. bu da kaliteye olumsuz bir etki olarak yansıyor.

üslubun etkisi
burada bence en iyi olan şey bu. aynı kastedilen cümleyi nezaketsiz söylendiğinde eksiler havada uçuşurken, empati ile iki tarafı anlayan ama görüşü belirttiğim nezaketsiz kişiyle aynı olan kişi genel olarak takdir ediliyor. sosyal bir çıkarım yapacak olursam, insanlar huzurlu bir şekilde, kimseyi kırmadan konuşmaya muhtaç kalmış. aynı şekilde dusunmese bile saygı gösterebiliyor.

hiçbir eski, yeniyi beğenmez. ilk dönemlerin yazarları, bizim zamanımızda sözlük süperdi diyorlardır kesin ama bence bu haliyle de tüm olumsuzluklara rağmen keyifli bir ortam var.
şimdi bakalım anın görüntüsü başlığında genç arkadaşların kurduğu alkol masaları fotoğraflarına, hayvanseverlerin evcil hayvan paylaşımlarına.
çok fazla forum chat tarzı başlık açılıp entry girilen sözlük. birkaç örnek vermek gerekirse:

yanlış: balkonda kuş beslemek: her sabah severek yaptığım eylem.
doğru: balkonda kuş beslemek: kuşları doyurmaya yarayan düşünceli girişim.

şöyle bir şey de var:

istanbul üniversitesi (yanlış ): okuyanların mesaj atmasını istediğim üniversite.
istanbul üniversitesi ( doğru ): beyazıt kampüsü ile tanınan üniversite.

ayrıca:

ricky martin (yanlış ): severek dinlerim kendisini. *
ricky martin ( doğru ): maria şarkısı ile tanınan şarkıcı.

lütfen sözlüğü forum zannetmekten vazgeçin. başlık açınca tanım ile açmayı unutmayın. biz hangi saatte ne yaptığınızı bilmek zorunda değiliz. teşekkürler...

not: ayrıca '' 11. nesil gelmiş kafa ütülüyor ahkam kesiyor '' diyenler abberline hesabıma bakabilir. *
Fakir edebiyatına yer veren sözlük sağolsun, daha samimi hissettiriyor diğerlerine göre.
2023'te lozan bitince süper sözlük olacak. ekşiyi falan hep geçicez. evet geçicez.
(img:#1474304)
Din, siyaset ve sporda başarısız başlık trollemelerine dayalı tepki entryleriyle tekil hiti artırmaya çalışan sözlük.

Halbuse çok güzel dostlarımız vardı eskiden.