bugün

sanal aşk diye bişeyler derlerdi de sanırım tam olarak tanımı üstteki ablanın yazdıkları oluyomuş.
bir kaç istisnayı tenzih ederek söylüyorum ama 6. ve 7. nesil öncesi yazarlarını pek kaliteli bulmadığım forumumsu. 6. ve 7. nesille yüzüne şöyle bir renk geldi de sözlüğe benzedi biraz sonunda.
dünyanın herhalde en çok troll başlık açılan sözlük sitesidir diyebilirim. bu kadar denyo nasıl bir araya geldi oldukça merak ediyorum.
biri bana bu cevabı verebilirse çok sevinirim.
donuyor.
hayatımda hep sözlükler okurdum ama sadece bu sözlüğe üye olup, yazar olmaya çalışıyorum.
ece kscg`nin yeni oyuncagi. gecmis olsun.
ece kscg'nin ilginç fantezilerine konu olmuş sözlük. noluyor lan! problem oluyorsak sözlük ile ece kscg nin arasından çıkıp gidelim.*
ece kscg'nin ipini kopardığı sözlük. gidin uludağ ile aşkınızı başka yerde yaşayın yahu, diyesi geliyor insanın.
yönetimi değiştirmeden önce sunucunun adam edilmesi gereken sözlük. iki de bir bağlantı sağlanamıyor yazısını görmekten bıktım.
sunucusu bu gün sapıtan. bi kasmalar, bi saçmalamalar, kafayı yemeler.
moderasyon nabıyon hacı?
top frame in altında tıklanılan başlıkların adının gözükmediği sözlük.
sıçtı zall bez getir
an itibariyle verdiği hata sayısında rekor kırmaya çalışan sözlük.bi anda oturumdan atıyor, açılmıyor veya çok geç açılıyor, başlıkları uçuruyor veya sol frame i uçuruyor veya üst kısmı uçuruyor.

(bkz: hişş)
(bkz: kendine gel)
yenile yaptığımda beni sözlükten atan bişeysi bu.
ismi hoş, gerisi fasa fiso.
yazarları motive etmek için galiba, eksi verilemiyor bu aralar. bilmiyorum ben bastıkça "bi dakka" diyip duruyor, sonra, acaba artı tuşu çalışıyor mu? diyorum, çalışıyor eksi olmuyor. bu sayede eksi vereceğim bissürü kişiye 4-5 saattir artı yağdırdım. noluyoooor ey adeeem?

edit : tamam lan oluyormuş, benim üstümde denemeyin.
kaliteden yoksun kalmış diyorlar sözlük için.

bunu söyleyen ve destekleyen yazarları alıp bi sözlüğe koymak istiyorum. nasıl bir ortam oluşacak. ne biliyorsunuz lan siz? kimsiniz? neye göre kalite kontrol yapıyorsunuz? sizin kalite skalanız nedir?

bira - rock - zirve vb. kavramların amını dibini sikerek mi kaliteli bir ortam yaratılabildiğine inanıyorsunuz? şaşırmışsınız hepiniz.

kalite, kalite, kalite, kalite... ya bu nasıl samimiyetsiz bir davranıştır.

bir grup homojenize olmuş canciş, tıftış yazar sürekli "kalite" diyor. nedir canım senin kaliten. yemin ederim merak ediyorum. yani bu lümpen ortam benim hoşuma gidiyor, bana kaliteli geliyor. biz o zaman kavga ederiz arkadaş. senin kaliten bana samimiyetsiz geliyor. ayrıca pek bi bok bildiğini de zannetmiyorum hayalini kurduğun "kalite" çerçevesinde.

bu sözlüğe hayalini kurduğun kaliteyi getirsek sen burada yazı yazmaya utanırsın o argümansız dimağınla.

sözlük harika, olması gerektiği gibi devam ediyor ve işliyor. her türden insan var, yaşıyoruz. sen farklı mısın? alternatifin çok.
(bkz: uludağ sözlüğü inşaata kaçmış yazar)
son zamanlarda iyice çoluk çocuğun doldurduğu sözlük. eskiden böylemiydi lan burası ? açılan başlıklar her geçen gün berbatlaşıyor. anne babası ayrılsa annesiyle kalacak sözlük yazarları başlığında bir sürü entry var lan rezilliğe bak aq! acil düzelmesi lazım buranın yoksa iyice mahvolucak...
şu saatten sonra bu sözlüğe ayık kafayla entry yazanı sitsinler lan. bu kadar saçma bişi ayık kaldırılmıyor zira. sarhoş entry girip radara yakalanan bana gelsin...
içinde bulunduğumuz sözlüktür.
kurulusundan itibaren hakkindaki en guzel tanim gun itibariyle girilmistir. (#8785657)
imece usulü her gün zenginliğine zenginlik kattığımız güzel sözlüğümüz.
içinde bulunmaktan gurur duyduğum sözlüktür. bazen sanki bir meslekmişte onu icra ediyormuşum gibi geliyor.
-ne işle meşgulsünüz evdekises?
-Sözlük yazarıyım efenim ben... bir dakika yani şey öğrenciyim efenim!? (bkz: okuyom ben ya)

fakat neden ve nasıl bu sözlüğe girdim, hatta bir sözlükte yazma fikri nereden çıktı hiç bilmiyorum. bir gün karar verdim*, kayıt oldum, entrylerimi yazmamın 4. gününde de yazar oldum**. nasıl ve neden esti bilemeyeceğim ama iyi ki esmiş bir yerlerden o güzel imbatta ben bu sözlüğe girmişim. çok güzel şeyler kattı bana, hayatıma yeni renklerin girmesini sağladı.

trollde olsalar 7. nesilde olsalar kafası çalışan çok insan var burada. fikirleride saygı çerçevesinde tartışmak kadar güzel bir şey yok bence. kıymet bilmeli.

kısacası uludağ sözlük sevilesi bir sözlüktür.
iyi ki varsın, iyi ki sevmişim seni. hem aldığın hem çaldığın helal sana.*
bütün trolleri ve sorumsuz moderasyonuna müstehak olan sözlüktür.

hatta moderasyon arada çaylak yapıyor ya, başlıkları takip ediyor ya; troller doğru yazıyor ya bazen...
işte bu sözlüğe onlar bile çok.
faşist ve fethullahçı yapılanmanın egemen olduğu sözlüktür. çok uzun süredir yazmadığım (bundan sonra da yazmamaya devam edeceğim zaten) ama bu son olaylardan sonra iki çift laf edeceğim sözlüktür. şunu çok açık ve net görüyopruz ki, bu sözlükte troll yoktur aslında. çünkü troll'ün anlamı sözlükte baskın olmayan, sözlüğün ruhuna ters görüşleri söylemektir. ama troll olarak nitelendirilen ff (faşist fethullahçı) yapılanmanın moderasyonundan yazarına kadar egemen olduğunu görüyoruz. formatına içine zıçan bu zihniyete karşı kılını kıpırdatmayan moderasyonun, başkalarını haksız şekilde çaylak yapıp gövde gösterisi ile diğer yazarlara göz dağı vermesinden başka bir şey görememekteyiz. Söylediklerime örnek isteyen arkadaşların,bu isyanda moderasyona destek veren arkadaşlara, onun nicklerine, onun yazdıkları entrylere bakmalarını öneririm. ne dediğim daha rahatça anlaşılabilir. bu ff yapılanmanın artık kolay kolay düzelebileceği kanısında da değilim. bir ay önce yazma eylemini bırakmadan önce, umarım sözlük hakkettiği yere ulaşır demiştim. artık ulaşmayacağından da emin oldum...
(bkz: 26 temmuz 2010 inegöl kavgası)

bu olay hakkında bir burda yazılanlara bakıyorum bir de ekşide yazılanlara. dağlar kadar fark var arada. faşist bir oluşumdur uludağ sözlük. hümanizmden bihaber, dünyayı kendisine öğretilen ezberlerle yorumlayan pek çok yazar var maalesef burda. üzüntü verici. hele bunların pek çoğunun ünivesite öğrencisi olduğunu bilmek daha da üzüntü verici.