bugün

(#14806409) bu başlığı silmeyen moderasyondur.
(#14806409) sadece çoğunluğu rahatsız eden başlıkları silmekle yükümlü olmayan moderasyondur. sözkonusu başlıkta herhangi bir kurala riayet edilmeme durumu olmadığını farkeden moderasyondur.
verilen her bkz yi silmeye and içmiş moderasyon. olum madem bkz koymak formata aykırı o zaman niye o bkz butonu duruyor en başta. çıkarın onu ordan da bari tutarlı olun evladım.
başlık açıp, kaçan bir takım troller ile ilgilenmek yerine, başlık başına giyen yazarlara racon kesmektedirler.

yok tanım yokmuş, yok başlığa uygun değilmiş... falan filan..
başarılı trollerin sırtını sıvazlayan yönetim.
şikayet edersin, " ne yapalım?, formata uygun yazıyor " derler.
silkelemek lazım kendilerini.
moderasyonun sadık bir köpeği olarak buradan kendilerine "iyi çalışmalar" diliyorum. moderasyonumuzdaki kadınların kadınlar gününü kutlar, tombiş yanaklarından öperim. erkeklerin de gözlerinden öperim.
formata uygun olmayan entryleri sildikleri için kötü diye nitelendirilen moderatörlerdir.

adamların olayı bu, sizin gönlünüz olsun diye formatı mı kaldırsınlar? ayrıca senin bir yazarı troll diye tanımlanan, hatta yazarın kendini troll olarak tanımlaması bir şey değiştirmez. sözlük formatına uygun oldukça, modlar silemez. esas problem, format dahilinde yazan yazarların, beğenilmiyor, şikayet ediliyor diyerek silinmesiyle başlar.
bugün girdiğim bütün entryleri silmek için özel çaba harcayan moderasyondur. "sayın yazar, sizden önce entry giren yazarları hesaba katmadan sadece başlığı tanımlayınız" şeklindeki uyarılarıyla ruhumun derinliklerine korku salmışlardır.
(bkz: bu moderatör taktı bana abi)
her oturum açtığımda silik(1) görmekten usandırıyorlar beni. bir durun artık her mesajda da subjektif konuşmayı nasıl başarmışım helal olsun ki özel konulu entrylerde bile silik yiyorum. ya ben çok başarılıyım bu konuda ya da inek lan bunlar, paso siliyorlar anasını satim.
alanlarında uzman moderatörlerin oluşturduğu topluluk.
kendilerini resimleriyle ifade etmeye çalışalım.
soldan sağa:
1- zall(gerçi kendisi moderatör başlığında değil yapan kısmında çıkıyor )
2- salca
3- moonlight sonata
4- july4th
5- tearsofcold

fotoğrafı çeken ise; onthemove,
fotoğraf için :
görsel
çok zeki insanlardır. öyle bir zeki insanlardır ki sormayın gitsin. *
ayda bir enty giren beni 3 gün süreyle çaylak yaptılar. hayatımda aldığım ilk ceza lan bu. 3 senedir arabam var 1 kere ceza yemedim, 15 senedir öğrenciyim 1 kere bile disipline gitmedim ben.
ama bu herifler ne yaptı;

''sürekli aynı hatayı yapan üyelereyse, yukarıda belirtilmiş olan format ihlali sebebiyle yaptırım uygulanacaktır. '' dediler.
benim bu işi ilk yapışımda bana 3 günlük çaylaklık cezası verdiler.
işte bu kadar zeki heriflerdir bunlar.
bir derdim var butonuna basarak bunu dile getirdim. nasıl ukala cevaplar veriyorlar bir görseniz sanki herifler devlet büyüğü anasını satıyım. çok komikler vesselam.
cezam kalkalı 5 gün falan oluyor daha şimdi aklıma geldi de yazayım bari dedim. o kadar da sikimdeler yani.
sadece yazarı ilgilendiren subjektif başlıkların altına yazılan entryleri, sadece yazarı ilgilendirecek derecede subjektif olduğu için silen arkadaşlardan oluşmaktadır. ama neticede onlar da insan. saygılar.
(#14827327)

türkçe bilmedikleri bir hakikat.
silinen entryleri editlerken bize laf sokmayın diye tembihleyen moderasyon. saçma sapan nedenlerle entry silince ister istemez bişeyler sokma isteği doluyor yazarların içinde hoş görün. veya daha iyisi baştan savma entry silmeyin.
çok hızlı moderasyondur. 8 - 10 ay evvel yazdığım entryleri silmekteler bir süredir. bu ne hız yahu az oturun dinlenin yiğitler.
işte kendi hallerinde insanlardır. para mı veriyoz sanki sözlüğe ya da onlar para mı kazanıyolar aq. karşılıklı takılıyoruz, arada onların bu durumunu kullanıp sayıp geçiriyoruz da olsun severiz gene en azından nötr üz. ha kızgınlık olur da amaaan koy dötüne.*
Lock yoksa çok eksiklerdir.
ruh halleriyle entry silme durumları doğru orantılıdır. işlerini görüşleri doğrultusunda değil de, usulünce yapmayı bir an önce alışkanlık haline getirmelidirler.
yetki verdiği kişilerin yazarları kafasına ve keyfine göre çaylak yaptığı moderasyon. yetki alınca bir yerleri havalanan insanlar, ego tatmini yapıyorlar herhalde yazarlar üstünden.
moonlight sonata kraldır gerisi teferruat.
din ile ilgili ! giriyi silmek için elinden gelenin de fazlasını yapan moderasyon, neyin derdinde düşünmek lazım, taraflı yargı olmaz, ama yargı diyoruz di mi.
her istediği şeyi sözlük içi durumuyla ilgili diye silen garip zihinler.. size mi sorucam nasıl hissediceğimi, oturun düşünmeye çalışın, o kurallar sizin için ayrıca!!
düzgün adamlar olabilirler ama iyi çalışmadıklarını düşünüyorum. sözlükte gözüme çarpan iki başlık var ve iki başlık da ufak değişiklikle bir birlerinin aynı. normal şartlarda bu iki başlığın birleştirilmesi gerekmez mi diye düşünmüyor değilim ki bu iki başlık uzun süredir var ve altlarına çok entry girilmiş, fark edilmemiş olması mümkün değil.

(bkz: sivas katliamı davasının zamanaşımına uğraması)

(bkz: sivas katliamı davası ve zaman aşımı)

edit: nihayet düzeltildi.
Kişilik bakımından bir şey demem ama sözlükteki çalışma yöntemleri tamamen ideolojik görüşleriyle orantılıdır.

Şöyle bir durum da var: Bakıyorsun düzgün yazdığın bir entry siliniyor, diğer tarafa bakıyorsun entrylerde am, göt, meme, taşak gırla gidiyor.
sanal camii duvarı işememeniz kesinlikle önerilir.
bazen öyle prosedüre takılıyorlar ki, devlet dairesinde bir iş mi yaptırıyorum, uludağ sözlük'e dilekçe mi veriyorum ben de anlamıyorum.

öznellik, nicellik yok, arama da zaten. bari entry'lere baktığın perspektifi değiştir. sonu illâki '-dır' eki ile biten cümlemi yazmamız gerekli? bu mudur kural?

bak;

başlık: sevebilme ihtimali

entry: içsel yangınlara sebep olan.

bu da geçerli bir entry'dir. tamam yoğunsunuz, işleriniz mühim amennâ. ama her report edilen entry'i de 'doğru' diyip basmayın butona. zaten sözlüğün tamamı gammaz, yazar sayısı %30. kedi mi fareyi kovalıyor, aslanı mı kediye boğdurtuluyor çözemedim!