bugün

zall'ın zamanında yumurtladığı bi saçmalık. ne sikime yarıyor desen kendisi de anlatamaz.
yazarların çapını ölçen puanlama sistemidir. mesela ben 2 ligte oynuyorum üç ve dört olanlar klansmanı alt katagori de olanlardır 2 lig en üst klansmandır.
ney lan bu lig?
istanbul içi anadolu yakasında herangibi bir yerde bir halısaha maçı yapan varsa.

+1 olarak saysın beni.

halı saha takımınız mı var?

7 kişilik kadroya adam mı toplayamıyorsunuz?

arayın wings of icarus ayağınıza kadar gelsin.

wings of icarus aş'nin tüm hakları kendisine aittir.

heran gibi bir cayma durumunda yol parası talep eden müşteriden temin edilir.

Copyright © 2016
Lider lig olarak ne halta yaradığını anlamadığım olay. Evet.
gerçekten şöyle bir halısaha maçı organize etsek de oynasak.
hala çözülmediyse hortlatayım aydınlatan olur belki.
Cidden ne ayak Lan bu ligi. Zall gene kandırıp entry girdiriyor. Evet.
sınıflara ayrılmayı hayatımızın her alanına yerleştirdiğimiz için buraya da sıçramış olan sistemdir. nesil savaşları bitti,şimdi de lig savaşları başladı.lig atlama için sınav sistemi talep ediyorum, şartlar daha çetin olmalı. Bu savaşı hak eden kazanmalı.
Nerden bakılıyor ?
yakında 11'er li takım kurup aramızda maç yapacağımız lig sistemi.
(bkz: ulu lig)

oğlum hemen bunu bir "onur meselesi" haline getirip canla başla bir üst lige çıkmak için savaşmalıyız.

hadi bakalım ötüken in yavru kurtları,

zafer sizi bekler.

hemen bir rekabet ortamı yaratın, yoksa olmaz.
tüm mantıklarla yaklaşmama rağmen nasıl bir formül belirlendiğini anlamadım. zall bunu hesaplarken ulupuan, entry sayısı ve uzunluğu, karma, takipçi sayısı, nesil belirliyor dedi ancak bunlar nasıl formüllendi anlayamadım. çünkü karması eksi olan adamın bir lig düşüşü olduğunu düşünmüyorum. o yüzden karma çok da etkili değil. yani en azından eksi karma diyeyim. nesiller arasında farklara ve liglerine baktığımızda 11. nesil yazarın 2. lig, 9. nesil yazarın 3. ve 4. liglerde olduğunu gördüm. üstelik bu yazarların diğer değerleri birbirine çok yakında sanırım nesil de çok etkili değil. lig sıralamasında en önemli 3 etken var, diğerler ise fasa fiso. tahminime göre hesaplanırken kullanılan oranlar bunlar:

1) ulupuan. %50
2) entry sayısı ve uzunluğu %40
3) karma %8
4) nesil %1
5) takipçi %1

şimdi bunlara bakıldığında lig puan sınırını formülle yaratmaya çalıştım atıyorum; 2. lig için 50 bin,3. lig için 25 bin gibisinden ama ne formülü yaptıysam yemin ediyorum oytunkaran hepsini sikti attı. abi 2 yazara bakıyorum tamam sınır 50 bin diyorum ancak oytunun değerlerine bakıyorum (69139 entry 8701 başlık 27063.29 ulupuan 830 takipçi -5516 karma) tüm formülüm tepe taklak oluyor. en sonunda pes ettim. ama yukarıda verdiğim oranlardan eminim.

edit: ne işe yarıyor diyorsanız; tahminime göre yakın zamanda 1. lige çıkabilen yazarlar nesil atlayabilecek.
Zenci forvet : ptt 1. Lig
zall yine sözlüğe bir şeyler eklemeye çalışıyor ama ne olduğu hakkında bilgimiz olmayan hede.

görsel

olan varsa aydınlatsın lütfen.

zallll buraya yumruk havaya.