bugün

Gördüğüm kadarıyla ekşi de yazar yapılmayanlar buraya geliyor.
(bkz: seks)
(bkz: bir anlık gaflet)
tavsiyedir.
keyiftir.
okudukça ve yazdıkça rahatladığım yerdir.
sebepleri bunlardır.
can sıkıntısı.
yazardan yazara değişen nedenlerdir. kendi nedenlerimden kısaca bahsedeyim;

ekşisözlük yazarlığım çok daha eski. orada o kadar çok üye var ve o kadar çok entry giriliyor ki, millet entry girmekten başkasının entry'lerini okuyamıyor, özellikle de sol frame'de popüler bir konu var ise yazdığınız entry araya kaynıyordu. kimse okumuyordu. samimiyet zaten yoktu, herkes ayrı bir havadaydı ve kendi görüşlerinin haklılığı dışında bir şey düşünmüyordu. diğer sözlüklere baktım. uludağsözlük okuyordum ama üye olmak aklıma gelmemişti. üye sayısı, yazarların birbirini tanımasına engel olacak sayıya ulaşmamıştı ve bir samimiyet vardı. ekşisözlük ile incisözlük arası bir yapı gibi geldi ilk başta. ne aleni küfürler ve forum tadında bir sözlük ortamı vardı ne de ekşisözlük gibi ağzında pipo olan boynu fularlı entel ortamı. zaten yazarlık sırası da yoktu. böylece üye oldum.
kodumunn çaylak sırası.
işsizlik.
incide +18 kimsenin olmaması ve eksiye yazar olmak için heyet raporu istemeleridir.
arkadaş tavsiyesi. diğer bir meseleyse adam nickini de söylemedi bir piçlik yapıyor bu ama neyse.
entelektüel takılarak sözlüğü edebi eserlerle donatmak. sonra kendimi amlı götlü başlıklarda buldum.
yalnızlığımın boş saatlerinde yapacak birşey bulamamak.
ders, kitap, film vs. bittikten sonra bura geliyor aklıma son çare.
direksiyon sınavı zamanlarında yazar olmuştum. işe yarar bilgiler var burada diye düşünmüştüm. evet, çok işe yarıyorlar bazen. sorunsallar da olmasa..
Stres atmak.
Birşeyler katanilmek ve faydalanmak.