bugün

vakti zamanında fırtına gibi esen, şimdilerde ise sesi soluğu çıkmayan kıvırcık saçlı şarkıcı...
güleryüz sahibi bir insandır. genel bilgi birikimi ve iyi bir espri anlayı$ına sahip müzik insanıdır.
beşiktaşlılığı ile tanınır.
iyi adamdir vesselam.
2006 yapımı rekor adlı şarkısı ile alkol tüketimine ciddi katkısı olmuştur.
en son kutsal damacana filminde ingiliz gemi kaptanı rolüyle karşımıza çıkan, yaradana yalvartma, çabuk gel annem gibi 90'lı yılların hit parçalarını söyleyen şarkıcı.
nasıl antipatik anlatamam..yok böyle bişey..sonay dikkaya ile evli ayrıca.. (bkz: nasıl olur)
90li yillarin tv de adi en cok gecen, en cok is yapan, sevimli, eglenceli muzisyenelrinden biridir. grup vitamininin ilk albumunde bulunmustur. ufuk ercan adiyla bir album yapmistir ercan saatciyle. solo albumde cikarmistir.
barış manço'nun ekibinde çalışmışlığı da vardır.
aziz yıldırım ile uzaktan yakından alakası olmayan müzik insanı.
ellere var da bize yokmi şarkısı ile tanıdığım daha sonra izel-ercan-ufuk üçlüsüne katılan sarı kıvırcık saclı ufak tefek bi sanatcı.
barış manço'dan önce kayahan'la çalışan, izel çelik ercan'ın ardındaki görünmeyen adam olan, grup vitamin'in ilk 2 albümünde katkıda bulunan, daha sonra kankası ve rec by saatchi'de iş ortağı ercan saatçi'yle birlikte uf-er olarak 2 albüm yapan, ersen ve dadaşlar'ın uzun bir ara vermeden önce 1993'te çıkardığı ersen ustadan kuru fasulye albümüne düzenlemeleriyle damgasını vuran, 6 sene önce evlendiği ve 1 çocuk sahibi olduğu eşi sonay dikkaya'dan boşanan, sırasıyla 1994'te çabuk gel annem, 1996'da tutkunum olarak bilinen ufuk yıldırım 96, 2000'de başak, 2006'da rekor albümlerinden sonra bu hafta 5. albümü tabiri caiz'i çıkaran müzisyen. bugün disko kralına konuk olmuştur.
itü mezunu müzisyen.
barış manço'nun affet beni şarkısının besteciymiş aynı zamanda. hatta bu şarkı manço abimiz japonyada japonca seslendirirken klavye'nin başında beliriyor ufuk yıldırım.

http://www.youtube.com/watch?v=hVcz1vPjCeU
tutkunum şarkısı, tüm diğerlerinden farklıdır. klibinde de ufuk abim pek sempatiktir.
çok iyi besteleri olan bir müzisyendir aslında. nedense o iyi şarkıları da hep başkaları söylemiştir. mesela ilk aklıma gelen sibel bilgiç'ten severek dinlediğimiz alışamadım.
bir dönemin en iyi ancak kaybolmuş müzik adamlarından biri. sanırım bu kayboluşu biraz da kendi istemiştir. hem muhabbetiyle, hem showlarıyla hem de müziğindeki kaliteyle ziyan edilebilecek bir müzisyen değildi zira.
bir can verseler erol köse'Yi bile sollayacak potansiyele sahip şarkıcı-yapımcı.
çok sevdiğim, çok özlediğim kabiliyetli müzisyen. piyasayı paçozlara bırakmıştır...
tutkunum adlı kaliteli parçanın sahibi.
1995 senesinde goteborg maçı öncesinde galatasaray'a marş yapmıştır.
buyrun http://www.youtube.com/watch?v=PRXVUWVJGWc
http://fizy.com/#s/39f2os

şarkısıyla beğeni toplayan fakat yeni nesilin ufuk yıldırım da kim dediği bir sanatçımızdır.
tipi hafiften gattuso'yu andıran,90'ların en sevdiğim şarkıcalrından biri.yaradana yalvartma gelir akla hemen.
alışamadım bu son gidişine alılamadım sensizliğe öyle bişeydi heralde..
inanılmaz bir bestekardır.