bugün

irak savasinda belki abd den daha cok savundu bu savasin gerekliligini. amerikadan daha amerikanci bu insan o gunler savas savas diye ciglik atiyordu, demokrasiyi getirecek diyordu amerika. bugun 100.000 lerce insan olmus, amerikanin getirdigi demokrasinin durumu ortada, iraklilar birbirlerini bogazlar olmus, halkin ayagindaki terlikten baska birseyi yok. iste amerikan demokrasisi ufuk guldemirde bu demokrasinin turkiye ayagi. turkiyedeki maasli amerikan yazarlarindan sadece biri. diğerleri için:

(bkz: cengiz çandar)
(bkz: cüneyt ülsever)
(bkz: ertuğrul özkök)
(bkz: mehmet ali birand)
kendisi hakkında biraz bilgi edinmek için;

http://www.hurriyet.com.t...undem/6681535.asp?gid=180
1 yıldır mücadele ettiği kanser savaşını kaybeden habertürk grubu başkanı. zaten kendisi son 1 yıl içinde yapmak istediklerini yapıyor olup, hayatındaki son günlerin tadını çıkardığını, ölümü beklediğini bir röportajda dile getirmişti.
ÖLÜMÜNÜ DUYDUĞUM ANDA ÇOK ŞAŞIRDIM.

ONCA BADiRE ATLATTIKTAN, TEDAViLER GÖRDÜKTEN SONRA HAYATA DÖNEN, HAYATA TUTUNAN BiRiNiN "PAT DiYE" ÖLÜP GiTMESi iNSANI GERÇEKTEN SARSIYOR. HABERiNi ALDIĞIMDA ÇOK ŞAŞIRDIM. **

KENDisinden bize hatıra kalan tabirler de şöyledir;

(bkz: puşt iksiri) * *
(bkz: büfeci islamı)
şeffaf oda isimli programda güneri civaoğlu ile yaptığı program da yerdeki ayı postunu ve ekrana gelen resimlerde vurduğu geyiğin önünde elinde silahla poz vermesini gördüğümde şok olduğum,bir de kendi ağzından temiz hava almak için alaskaya avlanmaya gittiğini öğrendiğimde ölümüne hiç ama hiç üzülmediğim kişidir.

sen kalk zavallı masum havyanları sırf keyif için öldür -ki bana göre vahşet- sonra kalk özgürlükten,bağımsızlıktan filan bahset.

öldürdüğün o hayvanların hakkı ne olacak.
vefat etmiş habertürk patronu gazeteci. * kişiliği, gazeteciliği, ekonomik-siyasi görüşü her insan gibi tartışılır, seveni vardır sevmeyeni vardır eyvallah da manşet haberlerinin tümünün bu insanın ölümüne ayrılması da objektif-tarafsız habercilikle biraz çelişmektedir sayın habertürk. bu ülkede aynı anda ölen yedi şehidimiz yedi haberde yer alamazken, sıradan-göz önünde olan bir gazeteci olması onun sıradan olduğu gerçeğini değiştirmez-bir insanın kanserden ölümüne tüm manşetleri ayırmak, yok şunun mesajı yok şu teşvikiye camiine geldi diye her boka manşet açmak bu ülkede senin gözünü açmak uğruna şehit olan uğur mumcu'nun anısına saygısızlık olur.kıssadan hisse ne habersin ne türksün.
bu dünyadan hande mumcu'ya selam götürsün kişisi .
ırak'la ilgili ne zaman bir haber duysam aklıma gelen merhum kişi. ne yazık ki hayırla yad edemediğim insan. abd'nin ırak'ı işgalini ufuk güldemir'den fazla, olsa olsa w.bush ve dick cheney arzu etmişlerdir. canlıların yaşam hakkına bu denli kayıtsız mı desem saygısız mı desem bilemedim, bir insanoğlu az bulunur. canını aldığı hayvanların başında zevkle poz veren, bunaldıkça hayvan öldürmeye giden kana susamışın tekiydi.
habertürk'ün bu hale geleceğini bilse, asla kurmazdı.

o bırakınca meydan "tamam efendimci" yağdanlıklara kaldı. habertürk, oldu habertayyip...