bugün

2 kişiden oluşan grup.adamın amına koyar söylemedi demeyin. (bkz: Lament)
an itibari ile eternal beauty of trees şarkısıyla bünyemde yıkım yapmış tüm uzuvlarımı durdurmuş gruptur.
metal dinlerken ağlanır mı sorusuna uaral diye cevap verilir.
acının bir sesi varsa eğer,işte o ses uaral'ın sesidir.
depression gibi bir hüzün abidesiyle doom metaldeki yerlerini sonsuza dek garantilemiş gruptur.
sounds of pain ve laments albümlerini dinlerken, her şeyi bırakıp gitmek istemek tadında haz alırsın çıplak kalan ruhunun derinliklerinde.

unutmayın ki, ruhsal çıplaklık acı verir.
akustik melodilere brutal vokali harmanlıyan grup şarapla beraber dinlemek ayrı keyifli tabi .
mükemmel bir gruptur

sounds of pain ile ben de yalnız olmalıyım arkadaas bende depresyona girmeliyim dersin

yağmuru ben en çok bu grupla sevdim
ülkesi şili'de pek tanınmamasına rağmen türkiye ve iran'da oldukça tanınan doom metal grubu. dinlemekten bıkılmaz.
sounds of pain şarkısı intihar etmek isteyenler için birebirdir 19 dakikadan fazla süren melankolik büyüsüyle bu dünyadan alır götürür adamı.
Eternal Beauty Of Trees şarkısı ise eşsiz müziğiye insanda sonsuz ağac orman sevgisi bırakır.
surrended to the decadence,niche,lamentos,depression... bunlar bu grubun ve doom metalin en güzel melodik parçalarıdır. surrended to decadence part II ile beraber uçurur insanı. vazgeçilmez gruptur. bazı şarkılarında hüngür hüngür ağlar solistimiz. biz onları hep severiz.
kuş cıvıltıları, kağıt yırtma sesleri ve hıçkırıklar eşliğinde insanı yavaş yavaş kendinden alan şarkılar yapan şilili doom metal grubu. özellikle lamentos dinlenesi.
yeni albümü beklenen grup

yanlış anlama uaral cım eski şarkılarını bir ömür gene dinlerim , sadece bağımlılık yaptın , anla beni...
doom grubu . dinletir.
harika bir grup.
varlığından bu kadar çok insanın haberdar olduğunu öğrendiğim için çok mutlu olduğum gruptur.
o eternal beauty of trees in ilk 30 saniyesi kafada ki her şeyi yakıp yıkmaya, dünyada tek kalmışlık hissi yaratmaya yeter. tek başınıza sessiz sakin bi yerde dinleyin.
eğer mutsuz iken dinleniyorsa sizin hıçkırıklarınız çoğu zaman dinlediğiniz şarkıların melodileri arasında karşınıza çıkarak can sıkıntınıza can sıkıntısı katıyor.
bunlar insan olamaz dedirten grup. lamentos ve depression favorilerim ama tüm parçalarını sıkılmadan dinleyebilirsiniz. sebepsiz ağlatır.
bir soundcloud gezintisi sırasında denk gelip 'eterno en mi' adlı parçalarını dinlediğimde günlerce gülmüştüm. bir de ajdar 'a laf ediyorlar. bu ne lan? ağlatır, sızlatır filan... çokça da güldük hani. marjinalliğin de bokunu çıkarmayın lan!
bu adamları dinlemeden õnce sözlüklerde gezinip bir izlenim edinmeli. ağlıyoruz, dağılıyoruz, façalıyız diyenler akla gelince daha bir komik oluyorlar. öyle böyle değil cidden komik. iki kardeşmiymiş neymiş bunlar, tövbe estafurullah, birbirlerini düdüklerken ses kaydı mı alıyorlar, n'abıyolarsa artık?
can, yakıcı insanın yüreğini sızlatıcı, müziklere sahip grup, ölümden beter eden...
kendilerinden nefret eden iki gencin ''ağlayalım, böğürelim, şöyle çok gizemli olalım hacı kimliklerimiz belli olmasın'' ayağına kurduğu bir gruptu. ben ergenlik zamanımda dinlerdim*, aradan kaç sene geçmiş baktım, ulan son albümleri hala aynı adamların, bir sikim ürettikleri yok, ya intihar edip kayboldular* ya da gizemli havayı bozmayalım şarkılar da çok dehşet bundan daha iyisi olmaz deyip keyiflerine bakıyorlar*
saturnus ile taşak yarıştıramayacak doom'umsu grup.

yani bunlar doom ise saturnus ne.