bugün

ikinci nesil bir yazar**
Girdiği ilk entry ile dikkatimi üzerine çekmiş yazar. Muhtemelen insan ilişkilerinde bazı sorunlar yaşıyor.
yaratıcılıkta sınır tanımayan, fikirleriyle sözlüğe renk katmış ve katacak, bilgi haznesi ve genel kültürü geniş olan ikinci nesil sözlük yazarı. * *
ing. depresyon*
tanıdığı olmadığı için hayıflanan, zaman içerisinde her şeyin olur diyeceğim yazar. sabret efendilikten cayma yeter...
dogum gunu kutlu olasi yazar.
alm. depression
artı oylayan melek olma sebebim bir yazardır kendisi.
sözlüğün beğendiğim yazarlarından.
hakkımdaki düşünceleri ile gurur duyduğum, ikinci nesil yazar. çoğu entrysini beğenip, artı oyladığım bir yazardan, iyi bir görüş gelmesi, ayrıca sevindirmiştir. hem de ikinci nesil.
(#3577858)

bu enteryden sonra yemek yemek içn dolaba gitmemi sağladıktan hemen sonra ''ulan böyle bir oyun mu yapsam acaba?'' diye düşünmeme sebep olan sevimli kişiliktir kendisi.

live earth editi: dave gahan'a sarıldım. ama yerimi değiştirmeyi çok isterdim. varolsun!
''Birisi güzel bir söz söylüyorsa bu, dinleyenin dinlemesinden, anlamasından ileri gelir.'' - mevlana.

diyorum kendisine. iyi bir insan herşeyden evvel. pek az kişide olduğu kadar da cana yakın.
uaral şarkısı. şarkının ispanyolca sözleri ise şöyledir:

La antigua calma que inunda mi rostro,
Me ha dejado postrado bajo la lluvia...

Negndome a las sonrisas del sol,
En soledad hasta saciar,
Charcos de cristal adornaron las races de la tristeza...

Que tal vez hoy escriben por m?...
*
(bkz: dipteyim sondayım depresyondayım)
isviçreli bilimadamlarının yakışıklı olup olmadığı ile ilgilinen entryleri ile tebessüm ettiren yazar.
şili'li nadide metal grubu uaral'ın bu konuda tez yazılabilecek şarkıları mevcuttur, ısrarla dinletin ve dinleyiniz.
gözümde, kafayı parayla pulla bozmuş, maddiyata çok önem veren biri imajı çizen yazar.
(#11105401) türkiye'deki medyaya dair çok yerinde bir tespit yapmış üstad.
(#13756205) nickini boşa seçmediğini düşündüğüm *, ayrıca bu (#13693353) entrysini takdir ve tebrik ettiğim yazar.
(bkz: (#13788936)) katılmamak elde değil.
son yazdığı 50 entry'ye bakarak söylüyorum; yelpaze çok geniş. hayvanseverliğinden tutun da edebiyat sevgisine; magazinden, dünya coğrafyasına... bir çok konuda bilgisi var.
uzun zamandır nick altına yazılmamış olmasına anlam veremedim.

güzel yazar vesselam;
güzel yazar ve selam.
press=bastırmak, pression=bastırma,basınç, de: bir önektir, eklendiği sözcüğe ters yönde anlam katar ama her sözcüğe eklenmez, de+pression= çöküntü. Genelde ruhsal çöküntüler için kullanılan bir kelime.
sanırsam depeche mode hayranı ikinci nesil bir yazar. Haricinde Kaliteli yazıları var.
http://m.uludagsozluk.com/e/33450946

cogu kisi ailesini sevmez , bende hic olmayacak kisilerle aile oldum, rest cekmekte var ancak ipleri yinede koparmiyorum, bu ileride vicdan azabi cekmemek icin korku ve endiseyle karisik buyukluk bende kalsinvari bir davranistir aslinda.
Uaral isimli abilerin muazzam depresif (isminden anlaşıldığı gibi) parçalarıdır. 10 dakika civarı süren parçanın günlerce içine alıp kıvrandırma gücü var.
(bkz: uaral)