bugün

direk elektrik bağlantısıyla ya da sarj olarak çalışan sakal, saç, tüy vs. kesmeye yarayan teknolojik alet.
erkeklerin işini kolaylaştıran cihazlardan biri. su yok sabun yok cıbıcıbıs marka köpükte yok. bikaçkez sür geç tertemiz.* *
argoda: sürekli yalan söyleyen kişiye verilen ad, lakap.
yüzüne jilet deydirmeyip sakallarının daha geç çıkmasını isteyen hormonlu ergenlerin başvurduğu teknoloji harikası.en büyük kusuru ise yüzeysel kesim yapmasıdır.
jiletin kıvamını bir türlü yakalayamayan alet.
(bkz: philips ile sinek kaydı)
jiletle tıraş olmaya üşenmenin bir getirisi. braun marka olanından aldım bir tane(100 lira civarında bir paraya). jiletten daha iyi sonuç verdi(veya ben jiletle tıraş olmayı beceremiyorum). boyun bölgesinde kafasına göre çıkan teller biraz uğraştırıyor ama çeneyi meneyi iyi alıyor kerata.
belki de şu an hayatımda en çok ihtiyacım olan şey olmasına rağmen, para verip alamadığım en saçma şey olma özelliğini de taşıyor. hesap ettim 75 tl ye kadar olanları var.
her gece suratımı parçalamaktan bıktım ama alamıyorum.
birinin bunu alıp bana getirip daha sonra da şu kadar taksitle aldım, bu parayı şu hesaba ödeyeceksin!
demesi lazım heralde... yoksa kendi başıma 75 tl lik bir alışveriş yapacak olsam, 20 tl daha bulup chivas alasım geliyor!

--spoiler--
aileden birinin sözlük yazarı olmasının avantajlarını kullanmaya çalışıyorum, çaktırmayın sikerim. *
--spoiler--
(bkz: braun cruzer6)
Muhteşem bir şey. Tapılası alet
herkes bilmez.

görsel
Benim sakalları kesmeye muhtemelen yetmeyecek olan makine. Testere gibi oldu sakallar her gün kese kese.
dızzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz.

diye çalışır.

ben de bundan var;
görsel
en az 5 yıldır kullanıyorum.