bugün

malesefki doğrudur.genç cumhuriyet 20 sene tek elden yönetildi sonra lüksemburg dükalıgı misali sabah erken kalkan generalin darbesine maruz kaldı.o bitti sağ sol olayları cereyan etti,o bitti asala çıktı,tam onlarda bitti derken pkk cıktı.alevi-sünni olaylarını saymıyorum bile.malesef bu ülke er veya geç bir şekilde bölünecektir.her ne kadar anayasının 3. maddesinde böyle belirtilsede..
0,5 e bölünebilir. sorun yoktur.

anlayan beni anladı da belki sözelciler vardır. bir örnekle açıklayalım. 1/0,5=2 dir.
olmayan gerçektir. insanımız uyanık olursa bölünmez.
daha evde ekmeği düzgün bölemezken bölünme hayali kuran andavalın hezeyanıdır.
sikerler öyle gerçeği.
bu olaylara bu şekilde seyirci kaldığımız sürece olabilitesi olan realitedir. klavye başından küfürle terör bitmiyor amk.
bazı kesimlerin inanmak istediği ütopik durumdur. öyle kolay değil aga o işler.
biraz gerçekçi olursak bunu görmek zor değil bölüneceğiz mecbur kalacağız ,eğer kürt olaylarından dolayı bölünmezsek büyük abi devletler bölecek bizi öyle sözlükte konuşmakla olmuyor bu işler herşey göründüğü gibi de basit değil.

edit:buyrun basın eksileri gerçekleri yediremeyenler.
"ingilizlerin haritasını çizdiği Türkiye zaten Lozan'da bölündü, Musul-Kerkük batılılara, Batum Ruslara, Batı trakya yunanlara, oniki adalar italyanlara peşkeş çekildi, misak-ı milli gözardı edildi daha neyin bölünmesi bölmüşler zaten bölmek istedikleri kadar" gerçeğidir.
sayılanlar dahi bölemediğine göre imkan dahilinde olmayan gerçektir.
bütün dünya bir oldu yapamadılar bundan gayrı da yapılamayacaktır...başlığı görünce aklıma ilk gelen "bir avuç .... otur yerine" demek oldu... (noktalı kısmı Google'a sorabilirsiniz)
(bkz: salla başı)
bir provokatör söyleminden başka bir şey olmayan sözdür.
öldükten sonra pekte şeyimde olmayan gerçektir.

arkadaş ölmüşüm oylamalar yapılıyor, defter sağda mı solda mı?

kim takar geride kalanları. pehh.
bunu bir kitapçıya söylesen bizde masal kitabı yok der nokta net.
Misak-ı milli sınırları içinde vatan bir bütündür parçalanamaz!
bu konuyla ilgili çok uzun şeyler yazabilirim ama şu kadarıyla yetineyim.
yer yüzünde hiç bir devlet yoktur ki sonsuza kadar varlığını aynı şekilde devam ettirsin sürdür.
bir dönemin en önemli başkenti olan bağdat bile yıkıldı.(saddam dönemini demiyorum saddam dönemindeki bağdat bağdat mı allasen)
yer yüzünün en köklü tarihini barındıran iran topun ağzında.
rusya desen parampinçik olmuş. daha sayabilirim sorun değil.
yani sen ben göremeyiz o başka konudur. 100 sene alır 200 sene alır 300 sene alır. ama elbet bir gün bu topraklarda bölünü farklılaşır. bunu kabul etmemek hayaldir.
akabinde mevcut politika uygulanırsa nah 100 sene alır demek istiyor. kimse kusura bakmasın.
bir karıncanın bir fili tekme tokat dövmesinden bile daha az olan ihtimaldir.
imkansız olan bir olay. iktidarda kim olursa olsun bu ülke bölünmez.
etrafımda ben ve benim gibi düşünen insanlar olduğu sürece yalan beyandan öteye geçemicek fikirdir. şu zamana kadar onca şehide rağmen güneydoğuda kan ve kaos olmadıysa ülkemizin geleceği içindi, eğer bunu kurmaya deneyecek insancıklar ve kişiler olursa görün bu sefer güneydoğu ne hale gelicek net.
Teröristinin, dağdan davulla zurnayla indiği bi ülkenin, fiili olarak henüz değil belki ama fikri olarak en azından başındaki devlet adamlarının düşüncesinde bölünmediğini kimse söylemesin bana. Bu mantığımın söylediği. Birde kalbimin söylediği var tabi -şuan için herşey öyle görünüyor olabilir 1. Dünya savaşından sonrada hiç kimse Türk halkının buralara gelebileceğini düşünmüyordu velhasıl kelam iki bayrak asmayla bağırıp çağırmayla bu ülke bölünmez -. Hangisini dinliyeceğime hâlâ karar verebilmis değilim.
ille bizdemi dağlara çıkalım onumu istiyorsunuz dedirtir.
sen bölünecek dersen benimde ülkemi bölmek isteyeceklerin kellelerini alırım demek hakkım dogar, çok kolaysa birinin arazisinden bir metre kare bir yer böl, her zaman leş yiyiciler olacaktır, düşmanlar, vatan hainleri, çig süt emmiş sözde politikacılar.
bugün klavye başında belki, ama yarın azrail ile senin başına dikilecek hala milyonlar var.
Tayyip'in iktidarıyla pervasızlaşan tavizler silsilesinden umutlananların söylemi olan uydurmadır. Oğlum Tayyip bugün var yarın yok, fazla heveslenme.

Bak ermeni techirine, bak yunan mubadelesine, Anadolu Toprakları içerisinde devlet kurmaya çalışanlar en zayıf zamanımızda akibetlerin en kötüsünü yaşadılar. ki Rumlar, ermeniler yine iyi kötü bir kültürün devamıdır. Bugün TAyyip'in kankaları PKKlılar önce Moskof sonra amerikan köpeği olmaktan başka ne kültürleri var?
yeterince büyürse neden olmasın.
erbil eyaleti
halep eyaleti
selanik eyaleti
burgaz eyaleti

şimdi bu yazdıklarıma ergen hayali diyebilirsiniz ama bir tarihe bir de gidişata bakın.