bugün

denişik bir banka. (değişik değil bak, denişik!)

2 ayda, bi' banka bi' insanın canını ne kadar sıkabilirse, o kadar sıkıyor! yani limitleri yok adamların...
bak şimdi aga, askerliğe dönüyor mevzu!
öğrenciyken kitledikleri kredi kartının ufak bi' borcu varmış, tabi askerdeyken unutmuşuz amk, sonra eve bi' telefon; borcunuzu ödemediğiniz için yasal takip başlamıştır bik bik bik... lan zaten kartın limiti 200 lira, sen neyin peşindesin? bi' uyarsana, bi' mail atsana öncesinden bak hafız şöyle böyle olacak diye... aynı gün yatırdım paranı, n'oldu? sen mi zengin oldun ben mi fakir oldum? o yasal takibi de götüne sokarlar öyle! ha bir de kartımı iptal etmişsin... zaten bundan sonra iş bankasının kredi kartını kullanan gk'yı siksinler!

neyse hacı tam başımızı kurtardık derken; maaş hesabı için de bu bankadan hesap açtırmam gerektiğini öğrendim... her neyse diyip, gittik bankaya. bankamatik falan da vericekler ya; dedim ki eve gelsin! adresi de forma yazdık falan... lan bekle bekle kart yok! sonra bi' aradım ki call center'ı, sakarya'ya yani öğrenciyken kredi kartı aldığım adrese gitmiş bankamatik kartım! ya beyninizi skeyim sizin! adres; ... adapazarı/sakarya, tel: 0262 yani kocaeli'nin telefon kodu... neymiş; birincil adresim orasıymış! yav arkadaşım madem eski bilgilere göre işlem yapacaksınız, neden tekrar form doldurttunuz bana? madem form doldurtuyorsunuz, neden adapazarına yolluyorsunuz kartımı! kaputu açmayın lan bari!

neyse, iş yerine gelsin dedik kart için telefonda... geçen hafta çarşamba şehir dışına çıktım panpa, fuardı bilmem neydi ayağına... kart gelmiş buraya, ik cı kız verdi sağolsun kartı... şifre almak için aradım, kart kapalıymış! bağlandım telefondaki kıza, kart hala kuryede görünüyormuş, kapalıymış dolayısıyla... şubeye gidip, açtırmam gerekiyormuş... 2 iş günü içerisinde açılırmış eğer şubeye gitmezsem... lan kart elimde işte amk, telefondaki kız anamın kızlık soyadının 2. ve 5. harfini ezberledi... tüm call center kaç gündür anamın kızlık soyadıyla yatıp kalkıyor amk! hala ne şubesi? adresi değiştireyim dedim bari, ona da şubeye git! yav iş bankası, adınızla tezat olmak zorunda mısın? iş değiştirecek olursam ilk kıstasım maaşımı çekeceğim banka olacak! iş bankasıyla çalışan başka bi' yere geçersem de ilk maaşımı tamamen yeğenlerime bağışlıycam... bu kadar da netim!
trt or-an sitesi şubesinde çalışanlarının tamamının koca götlü olduğu kadar, iki eliyle bi kredi kartını doğrultamayan kişilerden oluştuğunu belirtmeliyim. hiçbir bankacılık işleminiz doğru düzgün halledilmediği gibi bir de nedenini sorduğunuzda sanki analarına küfretmişsiniz gibi üste çıkarlar, allah benim belamı versin deyip kendinizden utanırsınız. başvurduğum kredi kartı 23 martta onaylanmış ancak bugün itibariyle hala elime ulaşmamıştır işin garibi kredi kartı şubeye gelsin diye işlem yaptırmış olmamız. şubeye gelmeyen kart bütün anadoluyu dolaşmış durumda, bugün uğradım yine haftaya çarşamba bi gelin dedi hanım ablam. canı sağolsun.
ilkel hede.
dünyanın en ileri zekalı gerisi ödülüne layık olup çalışanlarının bile kötülediği abuk banka.
ne yazıkki çalıştığım kurum maaşı burdan veriyor.
ne şanssızım lan.
türkiye cumhuriyeti'nin ilk bankasıdır. atatürk kurmuştur. ilk genel müdürü celal bayardır.

türkiye'de en güvenilir, en köklü ve en sağlam bankadır. türkiye ekonomisinin büyük bir kısmını elinde tutan bir bankadır.

iş bankası bugün yok olursa, türkiye ekonomisi de yok olur.
türkiye satranç federasyonuna sponsor olan banka.
bob ross'lu reklamıyla gönlümü fetheden, aptal aptal sırıtmama sebebiyet veren banka.
internet şubesi gayet kullanışlı olan bankadır.
internet sitesinin an itibariyle götü başı oynamaktadır. havale yapıcam insafsız açıl!
(bkz: tib)
koç un bu bankaya koyduğu para sonsuza kadar çekilmeyecek.
i.net şubesi çalışmamaktadır.
emeklisine 3 ayda bir çift maaş veren bankadır.
internet bankacılığından faydalanmak isteyen masum vatandaşları* katil etmeye hevesli banka.
mustafa kemalin chp ye kıyağıdır.. kimin bankasını kime vermiştir anlamış değilim...
özel bankalar arasında en kurumsal çalışanına değer veren bankadır. %100 türk sermayesidir yabancı sermayeye karşı ayakta kalabilen tek özel bankadır. diğer coni moninin kurduğu bankalar gibi düdükleme politikaları yoktur.

6 yıl sonra gelen düzeltme:

sanırım işe yeni girdiğim için heyecanla yazmışım bunları Türk Sermayesi vs. doğrudur ama çalışanına para vermez asgari ücretin üstüne 200- 300 koyar 3 kişinin yapacağı işi yaptırır. piyasaya bakılırsa diğer bankaların yanında masum kalabilir. bunu okuyan genç arkadaşlara sesleniyorum hayatınızı bankacı olarak tüketmeyin gidin limon satın ama bu işi yapmayın. ki ben de yapmadım..
son reklemı ıle ne yaptıgını kendide bilmeyen banka.
300 tl limiti olan kredi kartının borcunu hatırlatan banka.
kredi kartından kesmiş oldukları yıllık kart aidatını yoğun istek üzerine iptal ederek kartıma para yüklemiş banka. diğerleri de örnek alsa milleti soymaktan vazgeçse ne iyi olur di mi?
iç tüzüğü'nde yer alan bir madde ile iktidarda olması şartı ile kârının %30'u kadarını chp'nin kullanımına sunan bankadır.

ulu önder ne büyük düşünceli bir adammış, bir kere daha anladım bugün tanıştığım bir şube müdürü sayesinde.
almanyadaki subelerinde kesinlikle lira bulundurmayan euro ve dolar üzerinden islem yapabileceginiz türk bankasi. ayrica eger türkiyeye para göndermek isterseniz 8 ile 20 euro arasinda para ödemeniz gerekmektedir.
%28,09 hissesi chp'ye aittir.

http://www.isbank.com.tr/...aklik_yapisi-256-247.aspx

chp bu hissedeki kar payını almaz, bir kaç kuruma bağışlar.

anlamadığım nokta maddi dayanağı olmayan hisseleri neden chp bu kurumlara devretmez.
öğrenci belgemi defalarca verdiğim halde, hala paramı kesen banka.
benim bankamı alıp chp ye vermiştir... benim dedelerime sormuşmudur...
bu banka için kapitalist denilmektedir az önce bir entryde gördüm bu banka eğer kapitalist ise diğerleri nedir çok merak ediyorum*