bugün

hayatımda gördüğüm en saçma telefon bankacılığına sahip banka. operatöre ulaşamamız için bin türlü numara * çevirtmekten haz alan banka.
26 Ağustos 1924 yılında Atatürk'ün isteği ile izmir Birinci iktisat Kongresi'nde kurulan türkiye cumhuriyeti'nin ilk bankasıdır.
internet şubesini kullanmak icin 1oo1 turlu guvenlikten gecmeniz gerekir.*
http://www.isbank.com.tr
turkiye nin 181 metre ile en yuksek binasına sahip olan banka.
akbank ile türkiye'nin en iyi bankası olma yolunda yarışan bankamızdır.akbank genelde bir adım önde olsa bile işbankası'nın önde olmasını dileriz.***
TÜRKiYE'NiN YABANCI SERMAYESi OLMAYAN,2005 iN EN iYi ÖZEL BANKA BiLANÇOSUNA SAHiP,EN ÇOK BANKAMATiĞi OLAN,EN KÖKLÜ,ATATÜRK'ÜN KURDUĞU iLK ÖZEL BANKA.
hizmet alamadığınız bir müşteri hizmetleri olan*, kazık biçiminde hazırlanıp paketlenmiş faiz oranları ve umursamaz personeliyle türkiyenin en büyük bankalarından biri olmuş bir türkiye klasiği. maksimum kart gibi boktan bi kartı bile millete bi güzel yedirip özellikle işte öğrenci kartıyla öğrencileri bi güzel kazıklama başarısı göstermiş türk bankasıdır. sistemin ürünüdür.
(bkz: allahından bul)
maximum kartı olan bankadır.
internet şube kullanıcısına her türlü zorluğu borç bilen banka. ayrıca pek çok banka internet şubesinden yaptığınız eft den ücret almazken, kendileri 0.75 tyl. ücret almaktadır. bravo.
seven kimse olmadıgını görerek sevinmeme sebep olmuş banka.
Envayi çeşit faturanın tahsil edildiği ancak müşterisi olmayanları adamdan saymayan olanlarıda paralarına göre daha numaratörde kategorize eden bazı özellikleri ile ortağı olan partiyi anımsatan banka.
insanların işlerini halletmek için kullandıkları fazla meşgıul etmedikleri bankadır. bir de bu adla kurulmuş banka vardır ki onun da adı :"türkiye iş bankası"dır.
haluk bilginer'in seslendirdiği 82. yıl reklamında yiğit özgür, emel sayın gibi isimleri oynatarak dikkat çeken bankadır.
444 02 02 'den müşteri hizmetlerine ulaşılan banka

ayrica bankamatiklerinden avea kontor almaya calısırsanız ve aceleniz varsa size otomatik kontor yüklemeyi kitlerler her 50 kontor altına indiginizde otomatik yüklenir.
%27 gibi büyük bir hissesi Cumhuriyet Halk Partisi insiyatifinde olan bankadır.
türkiye'deki ender türk bankalardan.
turkiye bankaciliginda bircok yeniligin oncusu olmus, hatasiyla sevabiyla turkiye'nin en buyuk, en guvenilir ve de en basarili bankasi. (bkz: bankamatik) (bkz: internet bankaciligi)
bir çek tahsilatı için 31 ytl masraf isteyen hırsız, soyguncu banka.
444 02 02 nolu çağrı merkezinden müşteri temsilcilerine bir türlü ulaşılamayan banka. ulan 45 dakika oldu, yönergeleri takip ediyorum; her defasın o soğuk soğuk konuşan karı bi şeyler anlatıyor ve beni canlı kanlı bi insan evladıyla konuştumadan "lütfen telefonunuzu kapatmayı unutmayınız." diyor. (kendisi de biliyor ne kadar bayık konuştuğunu. lan seni dinleyen insan evladı elinde ahize uyuyakalmazsa kapatır telefonu zaten. bu uyarı yerine güçlü bi siren sesi verin de uyandırın adamı! uyuyacaktım şerefsizim dinlerken.)

neyse, konuyu saptırmayalım. ulan hadi diycem teknoloji özürlüyüm ya da yönergeleri yanlış takip ediyorum; lan 3x2x3x2=36 farklı varyasyon var tuşlanacak; hepsini denedim, yine de "alo ben bilmem kim, nasıl yardımcı olabilirim?" diye soran hoş sesli, kibar temsilciye ulaşamadım.

bir de 118' den ulaşmayı deneyelim bakalım. belki işe yarar!
çılgın bir yıllık kesinti uygulayan banka. her sene başı, insanı atm karşısında çaresiz bırakabiliyor düşüncesizce. yine bu sene 28 ytl'yi hesaptan kesmişlerdir. ama öğrenci olduğunuza dair bir belgeyle parayı geri alabiliyorsunuz. her ne olursa olsun bu çok uçuk kesinti hiç hoş değil. hesabında 40 ytl'si olan, yola çıkacak insan otobüse, uçağa vs binmeden önce kendince ayarladığı parayı çekmeye kalksa hesabındaki kesintiyi görünce zor durumda kalacaktır. bu da müşterilerine her türlü şebekliği yapan bankacılara yakışmıyor.
bankamatiklerinden kartsız para çekilebilme özelliği var. süper bir şey. müşteri numaranızı ve şifrenizi öğreniyorsunuz o kadar.
444 02 02 ile gerçekten müşteri temsilcisine ulaşamadığınız, çok aratan banka. hantal banka. en büyük olmak için özel banka gibi çalışması ve müşteri memnuniyetini göz önünde bulundurması gerekir. diğerleri gibi sömürürken bari siz de saygı duyarak sömürün.
güzel bir yazar arkdadaşımın içli bşr şekilde sitem ettiği bankadır (#1744796)

--spoiler--
"ey avea'nın %51 sahibi ''is bankasi'' sana soruyorum. cevap ver kodumunun bankası ne diye sömürürsün öğrenci milletini? bankalar içinde bir düzgün seni bilirdik sen de yaptın yapacağını. kırmaz mıyım ben şimdi o yıllardır sana sembol olan kumbarayı.. " selzenişiyle beni uyklu vaziyette yerlere yatırmıştır...
--spoiler--

eklemek isterim ki;

bence de koduğumun iş bankası... ne cacık yemeye allahın banka kartlarından 25 ytl senelik kullanım ücreti alıyorsun, ulan biz senin bankana para yatırıyoruz sen bundan para kazanıyorsun,başka bir faaliyet için kullandık mı bu zıkkımı? yine de sokmaya çalışıyorsun...nerde lan atatürk'ün bankası nerde hani...kırıyorum kardeşim kumbaramı, domuz şekilde yeni bir tane almayan amip olsun !!!
genel müdürü ersin özince olan türk bankasıdır.