bugün

Tam Kemal Kılıçdaroğlu diyecem gülmekten diyemiyorum.
Rahmetli Ecevit.
Hayatta olanlardan bahsediyorsak ibrahim Kalın bilgisiyle hipnoz eder,çok şaşırmıştım.
türkiye de entelektüel siyasetçinin olma oranı %0.22
ibrahim Kalın, Hulusi Akar ve Mevlüt Çavuşoğlu haricinde yoktur.

Allah gani gani rahmet eylesin, KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş da entelektüel bir insandı. Kendisine her açıdan en yakın isim Ersin Tatar.
Erdal inönü, ismail Cem ipekçi...
Shpli kızıl komünist Erdal inönü sırf Kürtçü olduğu için entelektüel demişler. Vay ben sizin AMK.

Bu ülkeye düşman olursanız "entelektüel" oluyorsunuz. Yazık lan.
Profesöre entelektüel denmesine bile çılgınca saldırılan yalnız ve güzel ülkemde tartışılması biraz lüks kaçan bir konu.
Hulusi Akar. Askeri tarih üzerine doktora yapmıştır.
Profesör olmak o kadar önemliyse Boğaziçi rektörü de profesör. Onu niye istemiyorsunuz diye sorarlar adama.

Entelektüellik Erdal inönü denen adama kaldıysa ülkeyi kapatıp gidelim.
yeliz'i tek geçerim.
Mevlüt Çavuşoğlu'dur. ingilizce ve japoncayı mükemmel bilmektedir.
Az çok entelektüel nedir, rektör necidir, rektör olmak için ne olmak zaten olmazsa olmaz, kayyum rektör denince ne kastediliyor , sadece yabancı dil bilmek en entelektüel sayılmaya yeter mi gibi şeyleri algılayıp muhakemesini yapabileceklerin tartışması gereken bir konu. Ergen hezeyanları kusarak tartıştığını sanınca olmuyor işte, kasmayın.
90'larda kalmıştır hepsi. Bugün siyasetle uğraşanların konuşmalarına, mitinglerine, tweetlerine bakın ne kadar boş olduklarını görürsünüz.
çok net: besim tibuk
ldp nin kurucusu, siyaseti 2005 te bırakmış ama
adam turkiyeden 100 sene ilerde
youtube da videoları var bir kac tane izleyince devamı geliyor bağımlılık yaptı resmen, böyle bir adamı böyle bir fırsatı malesef elinden kaçırmış
yalan dolan vaatler de bulunmayıp, eger işini savsaklayan olursa bir gecede 100 bin memuru taxminatını verir işten atarım ona gore begenmeyen oy vermesin diyen bir adam
şu ankaradakiler 3 5 yıl antalyaya gidip tatil yapsalar ulke uçar gider demiştir
seçimden 0,4 oy alınca uzuluyormusunuz sorusuna ben neden uzuleyim milletimiz üzülsün, bu hastalığın hekimi bizdik ama halk tedavi olmak istemedi demiştir

farkında olmadan aslında liberslizm i savunduğumu fark etmemi sağladı ,bağımsız ve güçlü hukuk, minumum devlet, az vergi, maximum özel girisimci

paradan 6 sıfırın atılmasını, once yeni tl sonra tl olayını 94 te söylemiştir

guney dogunun kalkınması icin vergi indirimi, serbest sınır ticareti gibi fikirler
sahil kentleri için kabotaj kanunun kaldırılması ve serbest liman ticareti
istanbul için isverenden çalışan gelir arazi emlak vs tüm vergiler %10 iken bazı illerde %5 bazılarında %1 gibi sınıflandırma yapılarak fabrika iş yerleri ve sonuc olarak nufus azalması projesi ve genel ulke kalkınması

dovizin bankadan alim satımı serbset amacyurt icinde dovizin alis veriste,kira da , özel hizmetlerde yasaklanması, doviz bürolarının kapatılması
memurlardan vergi alınmayacak, işçilerden vergi alınmayacak sadece iş verenden vergi alınacak çok ciddi manada muhasebe yükünden kurtulmus olunacak gibi aslinda zaten memurun maaşını zaten devlet ödüyor işçinin kini de zaten işveren, kulağı tersten tutmayı bırakmak cok mantıklı

eğitim ve sağlık da özelleşiyor ama tek kişiye degil rekabet ortamı oluşturulacak, ayrıca egitimin ilk 8 yılına ihtiyacı olanlara devlet bursu, sağlıkta ise en alt primin yarısını devlet karşılıyor , trt ozellesecek, rtuk kapatılacak,bakanlıklar çok küçülecek vs
daha neler neler, devlet beceriksizdir bir fabrikayı bile yonetip kar ettiremeyen devlete koskoca egitim ve sağlığı nasıl emanet edersiniz diyor,

devlet sadece dış isleri, ordu, polis, hukuk gibi konularla uğraşsın yoldu kopruydu hastaneydi domatesdi biberdi uğraşmasın diyor, yıllardır sosyal devlet vs gibi saçmalık
larla beynimiz yıkandı, devlet ur gibi büyüdü de büyüdü.

edit: zaten ldp secime falan girmiyor adam 2005 te isi bırakmış ams şans verip youtube dan bir kaç videosunu izlerseniz size cok sey katacaktır
Halk kendine yakın hissetiğine sempati duyar, ona destek verir.
Eğitim ortalaması ilkokul-ortaokul olan bir toplumda entelektüel bir siyasetçinin, sanatçının vs. Tutunabilmesi mucize gibi birşey olur.

O yüzden bize anca RTE gibileri yakışır.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar