bugün

an itibari ile son otuz yılların verdiği izlenimle bu ülkeye verdiği zararlarla yaşayan bir ırktır.

edit: ben faşist değilim.
cahil cuhela bırakılması nedeniyle zarar vermesi için dış mihraklar tarafından yönlendirilen toplumdur. orada laz yaşıyor olsaydı sen lazsın, lazistan kurulmalı olacaktı. yaşayan insan ya da ırk değil, toprağa bak hacı toprağa. bırak sen kürdü,
mürdü. ama bunlara rağmen sen sortiyi nasıl biliyorsan, ortama katıldığında ne yapman gerektiği ve yapmaman gerektiği konularında bilgiliysen, bunu kültürüne, ailene ve çevrene borçlusun. bak işte aynı çevre ve ortam o adam da maalesef yok. ondan sonra burda bıdı bıdı yazı yazıyorsunuz kafanıza göre eğitimli arkadaşlarım.
kandırılmış bir toplumdur.
Kaç kürdün sofrasına oturdun, kaç kürdün evinde kaldın, kaç yıl doğuda ikamet ettin sorularını sordurtan bir başlık saçması daha..

(bkz: Her kürdü terörist sanmak)

Bırakın bu işleri hocam.. Benim diyen milliyetçiden daha milliyetçi kürtler var.. Bırakın hocam.. Evlerinden içeri adımını attığınız an sizi baş tacı yapan, hürmeti hizmeti görev bilen, vatanı milleti bölme düşüncesinde olmayan bir sürü kürt var.. Genelleme yapmayın dedirtecek yaşta mısınız hala? Yapmayın kardeşim..
demişlerki efendim senden benden daha milliyetçi kürtler varmış. ellerinde pankartlarla pkk karşıtı eylemlere bekleriz onları ama hiç göremeyiz. neymiş kandırılmışlarmış kanmasınlar işlerine gelince zeka küpü oluyolar. neymiş efendim doğuda fakirlik varmış tabi batıda fakirlik yok biz hep gül bahçelerinde yaşıyoruz. neymiş doğuya yatırım yapılmıyomuş pkk lıları barındırmasınlar içlerinde onlara pekeke gerillaları, kardeşlerimiz demesinler, pkklı * geberince bayram günü eylem yapmasınlar doğudaki tarihi eserler gün yüzüne çıkartılsın herkes turizmden voliyi vuracak.

neyse lafın kısası herkes çıkıyo diyoki çok iyi kürtler var. bi ben mi denk gelmedim bunlara arkadaş.
bazen müslüman olup bazen demokrasi savunucusu olup bazen de sosyalist olup bazen de terörist olup bazen de libarel olup bu vatanın düşmanlarıdırlar.

istemedikleri bu ülkenenin bekasıdır.
hilâfet ve saltanat döneminde de götleri rahat durmayan kürtlerdir.

kimi kandırıyorsunuz lan siz?
okul bombalayan, memurları kuşuna dizen,haraç toplayan, kepenk kapattıran, köprü uçuran, fabrika yakıp devlet bize yardım etmiyor diyen kürttür.
güney doğu anadoluyu intibaha getirecek tek çözüm halkın dini inançlarını yaşamasını sağlamaktır. ta ki müslümanlar müslüman kardeşlerine cephe almasın.
kürtlerin barışcıl olarak haklarını araması ile bir sorunu olmayan bir türkiye sevdalısının söylemidir.
12 eylül cuntası'nın herkese yaptığının faturasını devlete kesenlerdir.

diyarbakır cezaevi der dururlar da o dönemin siyasî suçlu(!)larının atıldıkları istanbul ve ankara'daki cezaevlerine bakmazlar.

kullandıkları yöntemler hiç değişmemiştir. hep sivilleri hedef alırlar. güçleri kime yeterse ona saldırırlar.

gelişmiş ülkelerin azınlıklarına verdikleri haklardan çok daha fazlasına sahipler. anadilde eğitim, ikinci dil falan da saçmalamaktır. abd'de ispanyolca ve/veya yerli dillerinde eğitim veriliyor mu? almanya'da? ingiltere'de? fransa'da?

vergi vermezler, ayaklanırlar, kaçakçılık-torbacılık-pezevenklik yaparlar... türkler'in sırtındaki kene gibidirler. hem kanımızı emerler hem zehirlerini bedenimize salarlar.

barışçıl da örgütlenmesinler; savaşçıl da.

(bkz: tek yol sürgün)
(bkz: türkiyedeki faşizm olgusu)
toprak-vergi-askerlik muafiyetinin kaldırılmasından beri rahat durmayangillerdir. bu da yaklaşık 250 yıla tekabül eder. o zamandan bu zamana çeşitli örgütlenmeler vesilesiyle ayaklanmayı kendilerine görev bellemişlerdir. bu gidişatın tek ilacı topunu kuzey ırak'a sürmektir!

ek: başlık değiştirilmiş. hâliyle bizim tanım da başlığa pek uymamış.
kanamalı ırkçı ateşi belirtisi saçmalık.
(#9444692)
(bkz: kaka kürtler)
Anadolu'nun tüm kadim halkları gibi faşistlerce baş belası olarak görülürler bu kürtler. Garibim, kiminin kıçında donu yok, kimi okuma yazma bilmez, gider 15 ay sınırlarını bekler bu ülkenin de gene yaranamaz.

Öze ve hukuka gelirsek, bir veya bir kaç isim verilse ve "şu şu kişi beladır" dense anlarım. her ırktan belalı insanlar çıkabilir. Ama bütün bir ırkı "bela" diye nitelendirmek "halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçu oluşturur. Fikirlerin özgürce ifadesine evet, genellemelere dayalı aşağılamalara hayır.
türkiye cumhuriyeti'nin belası mı? yok bela değildir. alakası bile yoktur aslında. bu devletin sırtına kambur gibi binmiş bir ur'dur aslında...
--spoiler--
"devlet bize yardım etsin."

uyuşturucu ticareti, kaçakçılık, beyaz kadın ticareti, fuhuş sektörü...

kızlarını namus için öldüren, karısını döven, her akşam karısını s.kip 8-10 çocuk yapan...

çocuklarını okutmayan, çalıştıran-dilendiren, ilgilenmeyen...

bir oğlu dağa çıkar, diğer oğlu asker olur, kardeş kardeşini vurur...

baba kızını kendi yaşıtına inek karşılığı satar, kızın gönlü başkasındadır intihar eder...

--spoiler--
şimdi bir sorsalar şunlar kendilerine bize niye bela diyolar diye akıllarına hemen gelecek
-parti soktuk meclise sorunlarımızı anlatsın diye türkler tamam dedi haklısınız size işkence edildi telafi edicez olmaz dedik yetmez.
-bdp yi muhatap alıcaksınız dedik tamam dediler gene yetinmedik bebeklerinizi öldüren apo yu muhatap alın dedik
-kürtçe konuşabilelim dedik o kadar ileri gittik tamam dediler bayrakta dikicez o zaman dedik.
-kimse ölmeyecek artık eylemsiziz dedik bizde taviz verdik sizde özerklik verin dedik ama yine dayanamadık kahretsin kanımız bozuk çoluk çocuk taşıyan minibüsü köy yolunda patlattık.

evet cevaplar basit hemen akıllarına gelecektir.
faşizmin de bu kadarı. pes! hakkari'de bayrak sallayan herkes kürttü değil mi? şehit olan kürt erler için ne diyeceksiniz? onlar da mı dekkro! hayvan ya da götleri rahat durmayan insanlar! Utanın lan insanlığınızdan. Sizin gibi tiplere yaptığım askerliği de helal etmiyorum.
(bkz: türklerin belası olan kürtler)
yaladıkça sertleşmez.
kabak tadını 10 üzeri 10 kere aşmış tatsız konu.
bu ülke için sadece onlar mı sorundur. ülkeyi yiyip bitiren sadece kürtlermidir.iktidardaki adamlar o kadar yiyip bitirdiği halde sizler başa getirmediniz mi.
sizler yanıbaşlarınızdaki okullara gitmeye üşenirken o insanlar km lerce yol katederek okullarına ulaşmaya çalışıyor o şekilde yaşıyor. kendilerine ait olmayan bir dili öğrenmeye çalışıp sonra şiveleriyle dalga geçilerek büyüyor. bir yanda terörist bir grup baskısı bir yanda asker baskısıyla arada sıkışıp kalmış şekilde hayatlarını sürdürmeye çalışıyor.

(terör örgütünün yaptığı pislikler çok ayrı bu yazdıklarımda , ben sadece kürt oldukları için bu insanlara yapılan ayrımcılıktan artık çok rahatsız olmaya başladım ve insanlığımdan utanır hale geldim)(eğer ırkımı merak ederseniz türküm)
özgürlükler verilmedikçe çözümü zor sorun.
pkk sorunudur. eğip büküp adını değiştirip kıvırmamak gerek. evet bir sorun vardır ve bunun adı bölücülüktür terördür.