bugün

(bkz: yol)
(bkz: eşkiya)
(bkz: bir zamanlar anadoluda)
(bkz: namuslu)
(bkz: parçala behçet).
Türk sinemasının 100.yılı dolayısıyla yapılan oylamada ilk üçü susuz yaz,hababam sınıfı,babam ve oğlum'un oluşturduğu listedir.
"yalanci yarim" tarik akan, kemal sunal, metin akpinar, emel sayin vs.
(bkz: mavi boncuk), (bkz: süt kardeşler).
(bkz: mahpus).
(bkz: gülen gözler), (bkz: neşeli günler)
kutsal damacana.
bir kaç tane favori filmim var. ''ne olacak şimdi'' ve ''evlidir ne yapsa yeridir''
uçurtmayı vurmasınlar. barış'ı tanıdığım yerde ne çiçekler vardı ne de başı bulutlarda bir çınar. simitçinin gevrek sesi bile giremezdi oraya. taş avluya kuşlar konardı yalnızca, bazen. adının anlamı dünyayı kucaklasa taşta büyümezdi barış. ama bunu bilmezdi anası. babasının sevdiği bir şarkıcının adıymış. yalnızca bu yüzden konmuş adı. neden orada olduklarını bilenler de bilmeyenler de sevdiler barış'ı. barış da onları sevdi. ama içlerinden birine tutkundu. bizimkisi alışılmadık türden bir sevda öyküsüydü. kuş kanadına binip çayırlara gitmeyi öğretti barış bana. düşle gerçek onun o yarım sözcüklerinde öylesine iç içe geçerdi ki dünyanın çirkinlikleri bir bulut gibi kayıp giderdi minik göğümüzden. küçücük avluda düşsel uçurtmalar uçurtmayı işte öylece öğrendim barış'dan.
kesinlikle şekerpare bunların arasındadır.

(bkz: şark hizmeti yapsın orospular)
Ömer kavur filmlerinin girmesi gereken sıralamadır.
korkuyorum anne.
-kibar feyzo
-şaban oğlu şaban
-neşeli günler
-selvi boylum al yazmalım
dönersen ıslık çal.
Anadolu Kartallar'ı filmini de içeren listedir.
1 numara ya hangisini koyarim bilmem ama şunlarsız olmaz;

(bkz: kapıcılar kralı)
(bkz: tabutta rövaşata)
(bkz: masumiyet)
(bkz: muhsin bey)
(bkz: eşkıya)
(bkz: sahte kabadayı)
(bkz: gemide)
en iyi 100 film;

http://www.hurriyet.com.t...0406722&utm_term=post
kaybedenler kulübü'nün olmadığı 'en iyiler' listesini yok sayarım.
1. sırada reis filmi olmadığı için yakın zamanda fötöcü ilan edilecek listedir.
Kaybedenler kulübü varsa çöp olacak liste, amk ergenleri. Listeye bakmadım ama 100 film çıkarmak zor iş yerlilerden.
solcuların sıraladığı listedir.

ne kadar komünist filmi varsa hep ilk sırada.
Usenmedim listeye baktim. Kaybedenler klubu demis biri lan ona gelene kadar;

Agir roman, piyano piyano bacaksiz, hemso gibi filmler yok. Kaybedenler klubuymus. Manik depresif film. Barda desen anlayacagim bi derece.
ahlat ağacı.
zeki demirkubuz'un filmlerinin başı çektiği listedir.