bugün

türk dizi oyuncularının aldıkları paraları beğenmedikleri gibi, bir de çalışma saatlerini beğenmeme şımarıklığıdır. akıl alır gibi değildir. asgari ücretle ömür geçiren insanların olduğu bir ortadoğu ülkesinde "çok çalışıyoruz, bazen gece yarılarına kadar çalışıyoruz" diyecek kadar şımarık olan kişilerdir. bu kişiler aynı zamanda "tükenmişlik sendromu" diye bir hastalıkta çıkarmışlardır. şerefsizlerdir.
Aldıkları dudak uçuklatan ücretler yüzünden dizi maliyetleri yükselir, maliyetler yükseldiği için dizi süreleri uzar, dizi süreleri uzadığı için de bu durum yaşanır!

Çıkıp ne kadar zor koşullarda çalıştıklarını falan söylediklerinde, bu ülkenin gelir adaletsizliğine sevgi dolu (!) sözcükler saydırıyorum istemsizce. Bölüm başına neredeyse Hollywood yıldızları düzeyinde ücret alan dizi oyuncularından kaçı asgari ücretle çalışan set işçilerini düşünür acaba? Aslında düşünmemeleri de normaldir. Zira Avrupa'daki birçok milletvekilinden daha fazla maaş alan (yan hakları saymıyorum bile) vekiller, asgari ücretli vatandaşını düşünüyor mu ki? Atatürk, vekil maaşı öğretmen maaşından yüksek olmamalı demişti bir zamanlar...
Aslında Türk dizi oyuncularının hiç suç yoktur, çünkü ülkenin çivisi çoktan çıkmıştır!
Haftalik 25 bin lira alan bla bla bla hanim "cok calisiyoruz cok yorgunuz" dedi. Gibi haberlere konu olurlar.

Ben sana 25 bin lira versem haftada irgat gibi kole gibi calistiririm.
Çoğunun hayran kitlesi araplar olduğu halde laik takılırlar.