bugün

Hoş olan durumdur. Yapabiliyorsan ne güzel de telefondan kitap mı okunur yahu ? Yani şahsen ben kitabı elime alıp, beğendiğim yerleri çizmeden, hissederek kitap okuyamam...
Kapıyı camı kapatıp mahalleliyle irtibatı kesmektir.
Universiteye hazirlanirken yapmaya calistigim durumdur. Hepsini ayni anda kapatma hatasina dusmustum ve cok zorlanip yapamamistim, sonrasinda teker teker belli araliklarla kapattim ve bi baktim alismisim. Sonra telefonu da biraktim. Yani isteyince oluyor gencler.
ayşe tatile çıksın demektir kendi kendine.
en iyisidir. kimse ile yüz göz olmaya gerek
kendinize takip ettiklerinizin ve takipçilerinizin yaptıklarının ne kadar umrunuzda olduğunu sorun.
benim yediğimden içtiğimden kimle takıldığımdan nereye gittiğimden başkalarına ne veya onlardan bana ne?
kaç beğeni aldığım neden önemli ?
kendinize bunları sorduğunuzda geçerli cevaplar alamıyorsanız yapılması mantıklı olan eylem.
Kafanın rahat olması demektir . Ne işe yarar ki sosyal medya ? Milletin egosunu tatmin etmesi .
radikal kararlar. 1 haftaya değişir.
Akıllı insandır .
Kendim cok istiyorum baskasiyla alakasi yok ama yapamiyorum malesef umarim zagonlarim atar en kisa zamanda cunku ara ara geliyorlar bana gelmesi dilegiyle. Cekilir bir sey degil cunku hicbir mantikli yani yok ve kara delik gibi gunden gune icine cekiyor.
Bu aynı zamanda benim de. Kafam rahat, bu hesabı da silicem de 1.nesil içim el vermiyor.
Twitter ve whatsapp hariç kullanmadığım doğrudur.
evlendiğimde yapmayı düşündüğüm eylem, kocamın da kapattırcam yeni nesil bozuk anam.
3 ay kadar yapmıştım. Telefonu elime alıyorum. Sonra geri bırakıyorum. Günlük bir sürü zamanım oldu kendime ayırdığım. Sonra ne mi oldu? Geri açtım hesapları. iyi halt ettim.
Bu şarkı eşliğinde yapabilirsiniz.

3:15 sonrasıda hayatınızdaki her şeyi kapatın.
4:40 sonrası yeniden açın.
Gökyüzünden düşüyorsunuz ama yere çakılmıyorsunuz.

Carl B - Social Suicide... https://youtu.be/JBimf1wdbjo
Dün instagram’ı da silerek sosyal medya hesaplarımla ilişkimi tamamen kestim. Sadece sözlük kaldı geriye ve yavaş yavaş onun da suyu ısınıyor.
Yaklaşık 1.5 yıl önce yaptığım eylemdir.
*evet doğru duydunuz bir kızım ve 1.5 yıldır hiçbir sosyal medya hesabı kullanmıyorum.
olamaz olabilemez biz insanlar hep bir kendimizi pazarlama çabası içersindeyiz bu mecralar bizlere lazım ayırmayın bizi bu zevkten.
Daha 14 15'li yasimda ne bok oldugunu anlamistim o gun bugundur yok.
Ha twitter falan filan var ama onu haber almak tartismalara bakmak icin bakiyorum.
Uludağ da sosyal medya hesabınız yok tabi.

iyi ki kapatmışsınız.
genelde yeni bir kız tavlarken yapıyorum hem marjinal oluyor yeak yea kullanmıyorum falan artistliği hem de diğerinin haberi olmuyor. güzel iş bence.
çok uzun süredir düşündüğüm eylem. Lâkin sosyal medya hesaplarımı kapatmak beni uludağ sözlüğün sonsuz çukurlarına itebilir...

Edit: itti bile.
1 hafta içerisinde +20 iq eklenir.
3 sene önce yaptım ben bunu ve zaman daha verimli geçiyor. Tavsiye ederim.
zamanında yapmıştım, eksikliğini hissetmiyorum.

emin olun insanlar sizi ve siz insanları dijital bir hayvan olarak görmekten çıkarıyorsunuz.

gerekli olmayan şeyler ile uğraşmamış oluyorum.

gerekli olan şeyler beni bir şekilde buluyor.