bugün

2 yıl önce gerçekleştirmiş olduğum eylem. Facebook eski tadını vermiyordu, twittera zaten bir türlü ısınamamıştım, instagramı zaten hiç açmamıştım. işte bi snap kullanıyorum o da bana yetiyor.
keşke sözlük hesabını da kapatsan.
bir de hiç açmamak vardır. zaten bir süre sonra sosyal medya ve kullanan güruh ile öyle bir uçurum açılıyor ki, aşmak isteseniz de aşılmaz.

release the kraken derim ben.
internetten jübile yapmak, diğer tabirle. aslında iyi olur bir açıdan, kişisel olarak bizi meşgul etmez.
şu açıdan kötü olabilir: bilgiye giden bazı kanalları tıkamış olursun.
mesela, ben uludağ sözlük'ten çok şey öğrendim.
Sadece sözlük hesabım var. Onu da kapatamam kusura bakmayın.
Güzel bir adımdır. Evet.
Benim yaptığım eylemdir.
Kafam çok rahat. Herkeşlere tavsiye ederim.
zaman bazılarını resetlediğim doğrudur. bundan en çok facebook nasibini alıyor. twit fazla atmıyorum daha çok takip ederim o yüzden silmem. instagram da sık sık yeni insanları ekler eskilerinden ayıklama yaparım. youtube kanalım fazla kıyamam olsa olsa farklı bir mail adresimle bağlanırım. mailbox hep temizdir okuduğumu siler hatta çöp kutusunu bile boşaltırım. uludağ da yazarım ekşiden yeni uçuruldum şimdi çaylağım. instela var yeni adresim oraya da entry pardon giri yazarım. sosyal medya kullanımında çok aktifim ve önemsiyorum medya da çalışıyorum sanırım bunun etkisi.
3 sene oldu. Kendisini başkasına beğendirmeyi amaç edinmeyenler loncasına girmiş gibi oldum. Harbiden çok güzel. Yaşadığınız güzel bir ânı illa ki paylaşmalıyım dürtüsü yaşamayıp ânı harika, doğal, yapmacıksız ve ayrıntılarıyla yaşıyorsunuz.
Doğru kullanıldığı müddetçe kapatmanın anlamı yok. Niyete bağlı.
Başını kuma gömüp sözlüğünü açmaktır.
yalan.
koca bir yalandır, insanın kendini zapt etmeye çalışma çabasıdır. lakin mağlup olmasıyla hüsranların en büyüğünü yaşamasıdır.
Yaklaşık 6 yıl önce yaptığım iş
Pişman mıyım yooo günlük 2 saat fazlam var.
internette intihar anlamına gelir. Uludağ sözlük dışında her hesabı kapatırım. Ama burası benim için candır can. Evet.
Kesinlikle huzurlu bir karar. işsiz olanları tenzih ederim.
Facebook'u bir yıllığına açmıştım 2009'da. Sonra 2010'da kapattım hiç girmedim bir daha.
Twitter'ı aktif kullanıyordum. Geçen sene kapattım. Açmadım bir daha.
Zorla instagram açtırdılar, bir ay kadar önce kapattım, açmayacağım bir daha.

Buralar güzel.
ve kafi.
En güzeli vakit kaybı hepsi.
facebook'u sayfam için kullanıyorum.

twitter var ama günlük niyetine kullanıyorum.

instagram var da öyle ayda yılda bir foto atar çıkarım.

hepsi de var yani, gerçek hayatta yeteri kadar asosyalim, bari sosyal medyada sosyal olayım, bunu bana çok görmeyin.
En iyisi valla kafa rahat, dert yok tasa yok. Bunalan kişi kapatır. Benimde yakındır kapatmam.
uzun bir kullanım zamanindan sonra sıkılınmıstir ve artık gına gelmiştir, zevk alinmiyordur. bunun sonucunda karar verilen eylem. tabi elverisli koşullar mevcut ise.

ne Yazık ki mutlaka açık olmasi gereken bir sosyal ağım mevcut. onu sevgilim de istese kapatamam. ki en başta Kendim kapatmak istiyorum ama maalesef.
benim yaptığımdır. bi' bu uludağ sözlük kaldı işte.
Instagram ciddi ciddi baydı artık.
Yaptığımdır.

Sonra el alışkanlığı telefonda her tuş kilidini açtığımda istemsizce sözlükte buluyorum kendimi. Daha B.ktan oldu şimdi, bundan da kurtulmak için yakında telefonu kökten kapatacağım.
Gereksiz şeylerden uzaklaşmak, kafa dinlemek, rahatlık.
cool görünmek için yapılan eylem.