bugün

Bir neslin kelime dağarcığı bu denli geniş ise bunu tytz reklamlarına borçludur.
yeni bir kampanya çıkarılmış gördüğüm kadarıyla cipsilerden kartlarda şifreler var... önce bu siteye üye oluyorsunuz sonra kampanya şeridi olan cipslerden satın alıp çıkan kartlardaki şifreleri giriyorsunuz her şifre, puan demek. sitede topladığınız puanlarla çeşitli hediyeler satın alabiliyorsunuz. tabi her hediyenin belli bir puan değeri var... ayrıca her puan yüklediğinizde bunlardan ayrı çekiliş hakkı kazanıyorsunuz. çekilişte xbox, bisiklet gibi hediyeler var. bu seferki kampanya güzele benziyor. hadi hayırlısı.. malum cips sürekli yediğim bir şey... bari içinden çıkan kartlar boşa gitmesin diye üye oldum ben de ..
tamamen yalaka tomurcuk zımbırtısı
hayatımda önemli bir iz bırakan kampanya.
henüz ergenlik dönemimin ortalarındaydım. kapının önünde bir arkadaşımla oturmuş, beybileyd oynayan ufaklıkları seyrediyorduk. tamam itiraf ediyorum, ara sıra biz bile oynuyorduk.. bakkaldan aldığımız doritosları bir pakede karıştırmış, kokteyl yapmış yiyorduk. neyse, söz döndü dolaştı buna geldi.. arkadaşım dedi ki:

-lan aga bulabildin mi sen tytz'yi?

lan aklımda bir fikir vardı ama söylesem mi söylemesem mi diye düşündüm. ama bugüne kadar babamla oynadığımız hiçbir şans oyunundan bir bok kazanamadığım için ağzımdan çıkıverdi o 4 kelime: tam yeri tam zamanı!

-ooo süper lan olabilir bak, dur mesaj atayım. ya da hak geçmesin lan sen at sonra atarım ben?

eğer tamam deseydim, telefonum olmadığını belli edecektim, ezilecektim belki de, mahallemde ikinci sınıf ergen muamelesi görecektim. yukarı çıkıp babamın telefonu almak da zor geldi, neyse. "yok ya, ayıpsın kanka" dedim. o da yolladı.

aradan yaklaşık 1 ay geçmişti..*
bir sabah ansızın kapı çaldı. yavşağın teki elinde bir paketle kapıya dayanmış, piç gibi sırıtıyordu.."noldu lan" dedim..

-aga çok sağol yaa.. ipod kazandım olum şuna bak lan süper bişey.
+do..do..doritostan mı lan o?
-aynen olum, hani sen vermiştin ya şifreyi falan.

evet, tüm hayalimi süsleyen o beyaz renkli, döndürmeli tuş takımna sahip ipod, yavşağın tekindeydi ve bana hava yapıyordu. kendi kendime "vay amk vay" dedim, arkamda hafif bir acı hissederek kapıyı kapadım, yatağıma geri döndüm, yattım, uyuyamadım, ağladım..

(bkz: futurefallen)
tahmin yapmanın tam zamanı olarak yanlış tahmin ettiğim uzun uğraşlar sonucu bulamadığım kısaltma.
'chp nin seçim otobüsüne fuhuş baskını' haberiyle akla gelen kısaltma. referandum öncesi bu kadar mı tesadüf oldurulur? pes valla. tam yeri tam zamanı.
zamanında 120 kontör kazandığım ve son iki kelimesini bulduğum kampanya.
(bkz: tez ye tez zıc)
çocuk oyunu gibi saçma sapan bi reklamın tırnak içinde söylüyorum "bulmaca"sı
yav kardeşim bi anlamlı bi açılımı olur hepimiz saygı duyarız ama nedir bu
tamam o zman ben de kafama göre kısaltmalar yapıym bilene bi araba benden
olur mu böyle reklam böyle promosyon
top yapmanın (!) tam zamanı..
http://www.tamyeritamzamani.com/
-patron şuana kadar 1992929 tane cümle geldi.
+napacaz verecez mi arabayı.
-saçmalama lan kıvıracaz elbet. (#173882)
+ama patron bütün ihtimalleri göndermişler. araştırdık sadece tek bi ihtimal kalmış.
-nedir
+tazmanya yarimdir taşıtım zürriyet
-tamam budur işte. basına açıklayın şimdi.
türkiye'de yeni tat zamanı.
(amanın oldu galiba,kimse yazmasın bunu,hemen yolluyorum mesajı,arabayı kazanırsam söz yazarlarla dünya turuna çıkacağım).
edit:kampanya bitmiş bile,10 kontör kazandım sadece.*
doritosun ne yapacağını bılemeyip boole gereksız pazarlama teknıklerıyle ortaya cıkması. heran cevabı kıvırabilme sansları var.
t*ssakları yaymanın tam zamanı*
torinonun yolları traktörü zorladı
trendi yakalamanın tam zamanı
aciliminin tytz yemenin tam zamani oldugunu du$undugum kisaltma.
tadından yenmez türk ziyafeti
takatukaları yeni takatukacıya zulalattım
bir reklam aldatmacası aslında doğru acılımı onlarda bilmiyo sadece en güselini secip evet işte bizde bunu secmiştik diyecekleri kampanya.
tutturamazsan yoksulsun tutturursan zengin *
taylandın yavşağı tahtımıza sıçtı. *
tam yiyordum ki tavana zıpladı * *
malı bir şekilde satacağız.*
türkiyenin yeni tadı zımbırtı