bugün

--çok az spoiler--

diziyi başından beri takip eden biri olarak şunu söyleyebilirim ki charlie sheen ne yapmış olursa olsun, afedersiniz ama itin götüne sokulmaması lazımdı. bence senaristlerin charlie'ye verdiği her ayar charlie'den çok bize verilmiştir. charlie her ne kadar gerçek hayatında uslanmaz bir adam olsada, kaç yıldır beni ve daha binlercesini, oynadığı karaktere anlam vererek güldürmeyi ve diziyi sevdirmeyi başarmıştır. tamam biliyorum komedi dizisi, hüzne yer yok ama genede bir sahnesinde dahi olsada içlerinden biri hüzünlü bir konuşma yapacak diye beklemedim değil, hiç biri olmasa dahi rose bari güzel bişeyler söyleseydi. söylemedi değil ama adamı öldürdükten sonra ne söylese boş. sonra eski sevgililerinin "charlie'nin kendilerine hastalık bulaştırdıklarını" söylemesi de ilginçti, bir kaçıyla neredeyse evlenecekti.
vel hasıl kelam, kendime ihanet edilmiş gibi hissediyorum, dizinin bundan sonraki bölümlerini seyretsemde (yalan yok meraktan seyredeceğim) içim 9. sezon 1. bölüm için buruk kalacak.

--çok az spoiler--
9.sezonun ilk bölümü abd' de 27.76 milyon kişi tarafından seyredilmiştir.
charlie'nin son emmy ödül töreninde en iyi erkek oyuncuyu sunarken gayet içten bir şekilde eski ekip arkadaşlarına başarılar dilediği ve artık izlemeyeceğim dizidir..
yine yeni yeniden "keşke 2 sezon önce bitseydi" diye düşündürmeye devam ettirmiş dizi.

--spoiler--

jess dayı'nın ve dharma and greg'in konuk oyuncu olduğu yeni sezonun ilk bölümüne charlie harper'ın cenazesiyle başlayıp ashton'ın sikiyle bitirmiş, diziye yakışan geçiş olmuş ama charlie'nin eksikliği hissediliyor. ayrıca ashton'ın ilk sahnesinde seyircinin coşması çocuklar duymasın vb dizilerdeki abartılı efektlere bi selam çakma mıydı bilemedim.

(bkz: üşüyoruz charlie reyiz)

--spoiler--
charlie sheen olmadan izlemem ve izlemicemde, yapraksız dolmadan farkı kalmaz o dizinin, charlie sheen kendini oynuyordu lan o dizide rol yapmıyordu, maymunluk yapmadan güldürüyordu filan çok ayrı havası vardı herifin, hot shots'tan beri favorimdi zaten leslie nielsen çıplak silahlar filan sonra çıktı, ondan sonra korkunç bir film serisi başladı vesaire fıstık neyse uzatmıcam charlie sheen komedi tanrısıdır leslie nielsen'la beraber.

ashton kutcher emosu hangi mantıkla geldi diziye pek anlamadım.

http://worldhairstyles.co...0f92e3788a637c26fc205.jpg
8 sezon hatırına charlie sheen'siz bir bölüm izleyerek şans verdiğim dizi. ama charlie'yi o kadar yok saymış ve o kadar çabuk unutmuşlarki resmen zoruma gitti. "berta charlie öldü, alan abin öldü" diyerek gidip karakterlerin boğazına sarılmak istedim. neticede ben bir türk seyircisiyim, bihter için cenaze törenleri düzenlenip, çakır için mevlidler okutulurken charlie'nin ölümünün alelade, gündelik bir olaymış gibi çabuk hazmedilmesi kanıma dokundu. hadi alan kıskanç, berta vurdumduymaz sana ne oluyor rose demek istedim. charlie öldü kendinize gelin. ya da birinin bana bunların dizi olduğunu ve benim fena halde bağımlılık problemi yaşadığımı hatırlatması gerekiyor.
"charlie sheen gerçek hayatta ölmezse ve yapımcılarla anlaşılabilirse ashton kutcher'lı ve charlie sheen'li bir dizi de izleyebiliriz ilerleyen bölümlerde ve sezonlarda.." diyebilecek kadar algı yeteneğinden yoksun izleyicilere sahip fantastik dizidir.

ulan adamın üstünden metro geçmiş, paramparça olmuş, pekmezi akmış.. sen hala charlie sheen'in diziye tekrar dahil olabileceğinden bahsediyorsun. dönse nasıl dönecek lan bu adam diziye? zombi istilası falan olsa bile kurtarmaz amına koyim. kopan parçaları mı birleşecek adamın? götünle mi izliyorsun diziyi, anlamıyorum ki..

her neyse..

ashton kutcher ve yeni sezon hakkında diyeceğim şudur:

bu adam bir charlie sheen değildir, evet. belki iyi bir oyuncu diye düşünülebilir, ama bu dizi charlie sheen ile bütünleşmiş bir dizidir. o adamın yokluğu da doğal olarak her daim hissedilecektir. burada yapımcılara düşen iş charlie harper karakterinin yerine daha farklı ve renkli karakterler bulmaktır. ashton kutcher'ın karakteri bu görevi yerine tam olarak getiremese de ben ilerideki bölümlerde bunun bir ihtimal kotarılabileceğini düşünüyorum.

ama dediğim gibi, charlie harper gibi bir karakterin kalitesine asla ulaşılamayacak.. en iyi ihtimal 1, en fazla 2 sezonluk bir geçiştirme sağlanacaktır.
2. bölümden 7 milyon kişinin haklı olarak izlemeyi bıraktığı dizi.
kalmıştır geriye 20 milyon kişi.
3. bölümde 10 milyon fire daha verir diyorum ne dersiniz?
charlie geri dönecek. demedi demeyin.
ashton kutcher'ın performansına bağlı olarak izlenip izlenmeyeceği bnelli olacak olan dizidir.
ashton kutcher'dan, charlie sheen'in yerini almasının beklenmemesi gereken dizidir. eleştirilerde bu doğrultuda olur ve bu ön yargı atlatılarak izlenirse daha fazla zevk alınabilir.
charlie harper olmadan yumurtasız menemene dönmüştür. keşke öldürmeyip bir yerlere gönderselermiş.
türkçe okurken tribe girdiğimiz ecnebi bir kelime.
jon cryer ve august t jones'la da devam edebilecek dizi. kutcher'ı almak hata. charlie rol yapmıyordu rolünü yaşıyordu. bu arada dizide iki üç kez farklı rollerde girip çıkan bir çok yan rol aldı. misal charlie'nin nişanslını oynayan kadın daha önce de bir bölümde başka bir rolde oynamıştı.
yeni sezona ilgi çekmek için çok saçmalımışlar. jenna elfman (yani dharma) bu dizide daha önce charlie'in sevgilisi olarak yer almıştır. ayrıca o hippi kadını greg'i parasız bırakmakla tehdit etmesi ise hiç olmamış.
9 sezondur ilk defa arkadaki gülme efekti dikkatimi çekti, çünkü o sırada gülmüyordum. charlie olmadan devam edemeyeceği anlaşılmış dizidir.
evet 5 bölüm geldi geçti , neler değişti ? jake'i dizide görmez olduk diğer yan oyuncularıda aynı şekilde , ne tat kaldı ne tuz ne biber. olmadı hocam.
two and a half men de two gitti geriye half men kaldı... ashton kutcher kim ya, sırık gibi yakışıklı adamla komedi dizisi olmaz. adam komik değil zaten kadroya neden aldılar anlamam.. ilk üç bölümden sonra herhalde anladılar yürümeyeceğini 5. bölümde paso alan a çalıştılar...

eski tadından çok uzakta olan yapım.
lost gibi bozdu, gerçi lost finalde bozdu, bunlar ise bir sezon boyu bozdu daha da bozmaya devam edecek.
sırf jon cryer'ın hatrına dün yayınlanan son bölüme kadar izledim ancak daha fazla katlanamayacağımı anladım. charlie'den sonra bu diziye gelecek oyunculardan en çok kim uymaz deseler bu ashton kutcher olurdu. eğer bu sezon dizinin 9. sezonu olmasaydı ve bu kadroyla aynı şekilde başlasaydı eminim 2. ya da 3. bölümde yayından kaldırılırdı. hatta onlar bile olmazdı.

bi aralar charlie'nin yerine gelebilecek isimler arasında robert downey jr'dan bahsediyorlardı. keşke o gelseydi. aynı charlie karakterinde biri olarak bile devam edebilirlerdi ki o karaktere en uygun oyunculardan biridir, hatta favorimdir. ama keşkelerle olmuyor tabi.

uzun lafın kısası, çok yazık ettiler çoook.
charlie'nin annesiyle atışmaları
charlie'nin alan'a laf sokmaları
charlie'nin jake ile dalga geçmesi fakat jake'in hiç anlamaması
jake'in diyaloglarının azalmış olması
charlie'nin alan ve judith kavgasında, tam sıkıcı olmaya başlamışken laf sokması

ve bi dünya charlie harper harikası diyalog yok, sadece aileyi tanımayan saflığı satılan bi adam var.
nereye kadar bilemiciim.
charlie ashton kadar yakışıklı değildi
ama ashton bir charlie kadar cool olamaz, orası kesin.
5. bölüm itibariyle hiç bir halt yiyememişlerdi. 6 bölümde keza.
7. bölüm itibariyle ise dizi yeni bir boyuta girdi. öncelikle 9.sezonun en iyi bölümüydü şüphesiz. Bölümün başlarken çarlinin bankaya bıraktığı not defteri ve çarlinin annesinin onu elına vermesi daha sonra ise çarlinin yazdıklarını okuması. ben bile duygulandım ekran başında. jake in kız arkadaşının walden'a iş olmasınıda iyi düşünmüşler. aynı zamanda sorf walden sayesinde jake 'in kızla işi pişirmesi olayıda izlerken bayağı güldürdü. ama asıl bomba sahne walden çarlinin annesiyle yatması oldu ki izlerken gülme krizleri geçirdim .

9*07 valla ne yalan diyim şimdi o kadar kötülendik daha önce ama en iyi komik 30 bölüm arasına girermi diye sorsalar bence girer. bravo böyle devam .
yapımcıların verdiği muhtiş(!) kararı ayakta alkışlamamı sağlamıştır.charlie sheen uyuşturucu kullanıyordu sanki asthon kutcher'da gidip taş gibi kadını altadattı bu gidişle beni charlie rolüne beni alabilirler.
charlie'nin gitmesi iyi olmuştur. o tipi bu diziye hiçbir zaman yakıştıramamışımdır.
charlie ve alan'ın diyalogları , alan'ın herkes tarafından aşağılanıp , hor görülmesi, charlie'nin umursamaz havası iyi bir komedi dizisi için her şeyi oluşturmuşlar . esprilerin sağlam oluşu , oyunculukların kalitesi ve yarattıkları samimi havayla adamlar işi harbiden biliyor ve dizi kendini izletiyor .