yakın bir zamanda türk gençliğinin istilasına mağruz kalacak site.*
https://www.twitter.com adresinde, dunyanin herhangi bir yerindeki insanlarin uye olduktan sonra girip o anda ne yaptigini yazdigi site.

cep telefonundan takip eden manyaklari bile varmis.

seneler sonra gelen edit: O anda ne yaptığını falan yazmıyorsun. Aklına gelen her şeyi yazabiliyorsun. Özellikle takip ettiğin kişilerin yazım kalitesi iyiyse bağımlılık yapabiliyor. Ben mesela bağımlısı oldum bile. username: splinterzen
http://twitter.com/#!/big_ben_clock

şöyle bir şey var ki yazdığı tek kelime ile 102.280 takipçisi var. biz neye kasıyoruz amk?
esseen zicki icin:

(bkz: twitzick)
Bir ülke düşünün en büyük yaptırımı kendi halkına haber alma yasağı koymak olsun ve siz o ülkenin vatandaşı olarak kendinizi güvende hissedin.
On birinci nesil yazar.

Şimdi bu erişim engeli zamazingosu falan derken nickaltısı hep sol framede olacak kimse onu umursamayacak ama.

Hehehe nasılsın halin vaktin yerinde inşallah? Neden böyle bir nick aldın? Eniştenin bi Doblo vardı, naptı onu?
görsel
Sanırım ülke böyle yönetiliyor.

Patlama mi oldu kapat twitteri
Asker mi şehit oldu kapat twitteri
bir pisliğim mi ortaya çıktı kapat twitteri
online dedikodu merkezi.
hicbir b.ka yaramayan olusum. hatta late night'da conan bir haberle beni yarmisti. amerika'da bir adam sabah kosusu sirasinda, elindeki pda'den twitter'a statu guncellemesi yaparken onundeki agaci gormeyip hastahanelik olmus. conan da twitter'a yazdigi son mesaj "agaca carpiyorum"du diyerek twitter gereksizliginin altini cizmistir.
üyesi olupta üye olduktan 10 dakika sonra üyeliğimi iptal ettiğim türk gençliğinin 223 gün içerisinde istilasına uğrayacak facebook çakması sitecik. (bkz: küsüratlı salla inandırıcı olsun)

2 yıl sonra edit: bir türk genci olarak müptelası oldum, hatta şimdiki aklım olsa, hesabımı silmezdim.
bu icat oldu, millet kayıt yaptı kullandı, sıkılıp bıraktı, sonra yine başladı, bıraktı, başladı, bıraktı ama ben bir sefer bile üye olmadım. galiba üye olmayan en son türk vatandaşı olarak ben kaldım. niyetim yok ama, zaman alıcı ve alışkanlık yapan bir şey gibi görünüyor.
tam olarak kavradigimi dusundugum platform. feysbuk nasil arkadaslarini bulup onlarin gogus dekoltlerine baktigin yerse, twitter arkadaslarinin liseden sonra yasadigi ozguven patlamalarina seyirci kalip, vah vah cektigin, iclendigin yerdir. simdi bakiyorum, lisede arka siramda oturun mutavazi kiz twitterda aynen soyle yaziyor

-ben secilmem secerim. isine gelmiyorsa sie aq.

o ne demek ya. simdi mention atsam, kiz ne oldu sana bu sen degilsin yazsam bana da kafa goz girer, yoq kanqa sen sikinti yapma yazar diye korkuyorum.

bir baska arkadasimin yasadigi fiziksel ve ruhsal evrimi gordukce aklima 28 gun sonra filmindeki adam gibi kosasim geliyor. kosamam tabi babam gorurse agzimi kirar.
Sözlükteki nickim.
Baya güzel mecra. başka hiçbir yerde britanya büyükelçisiyle muhatap olamazsınız.

görsel
Orası da olmasa ne yapardık hiç bilmiyorum.