bugün

Başrollerde Bruce willis ve Brad Pitt'in oynadığı 1995 yapımlı film.

--spoiler--
1997'de ortaya çıkan bir virüs, 5 milyar insanın ölümüne yol açar. Çok az sayıda insan, yer altına çekilip virüsten korunmayı başarır. Kurtulanlar, çözüm bulabilmek için bir zaman makinesi geliştirirler. Henüz test aşamasında olan cihazı kullanmak üzere, mahkumlardan James Cole'u* seçerler.

Cole, ilk denemesinde yanlış bir tarihe gider. Başarılı olan ikinci denemesi sonucunda, kendisini 1990'da bir akıl hastanesinde bulur. Burada psikiyatrist Kathryn Railly* ve çılgın oda arkadaşı Jeffrey Goines* ile tanışır. Goines'un virüsün yayılmasında kilit rol oynadığından şüphelenen Cole, tekrar zaman yolculuğu yaparak birkaç yıl ileri gider. Ona inanmaya başlayan Dr. Railly'nin de yardımıyla Goines'un bu virüsü yaymasını engellemeye çalışan Cole, kendisini karmaşık olayların içinde bulur.
--spoiler--
film bittikten sonra "oLm n'oLdu şimdi" dedirten...senaryosu kafa yoran...çekim teknikLeri iLe en sevdiğim fiLmLer arasına girmeyi hak kazanan film...ayrıca brad pitt abimiz şahane oynamıştır...izLenmesi gereken fiLmLer arasındadır...
3 maymunun 4 lü grup oluşturmasıyla meydana gelmiş toplam.
sadece yakısıklılıgı ve karizmasıyla buralara geldigini dusundugum brad pitt in bu kadar sahane oynayabilcegini dusunmedigim film.
havaalanında bruce wills in kucukluk karakterinin brad pitt in bindigi ucaga dogru bakarken what a wonderful world calmasıyla super bi bitis sahnesi olusmustur.
(bkz: 12 çay bardagı)

(bkz: onikiden vurmak)

(bkz: o nicki hiç begenmedim)*
oyuncular son derece iyi , kaliteli bir yapıt. senaryo biraz daha geliştirilmiş ve biraz daha efekt kullanılsaydı daha akılcı olurdu diyemeden edinilemeyecek hoş film. izlenmeli.
1995 tarihli terry gilliam'ın aşmış filmi.. filmin sonunda soru işaretleriyle dolu olan kafanız, üzerine biraz düşünseniz bile tam olarak aydınlanmaz, bir cevap başka bir soru doğurur.. brad pitt canlandırdığı karakterle 4 yıl önceden tyler durden için ben buradayım demiş, tımarhanede bruce willis ile yaptığı konuşmalarda, düzene verdiği ayarlarla akıllarda kalmıştır..

bu filmden sonra diğer zamanda yolculuk filmleri boş gelir, hep karşılaştırma ihtiyacı duyulur bununla, izlemeyin o yüzden; ya bunu ya da başka zamanda yolculuk filmlerini..
bazı öküzlerin kendine yaptığı toplu benzetme.

(bkz: sıfırın altında)
rezil bir film. kim neden nasıl sever ve bunu sabahlara kadar över anlamadım.
brad pitt in yine "bizler sadece tuketiciyiz" geyigini yaptigi,guzel film.
duymadım, konuşmadım, gormedim, okumadım, yazmadım, hissetmedim, yemek yemedim, sinemaya gitmedim, facebook'a girmedim, derste not tutmadım, halısahaya adam olmadım, veeeeee uludağsözluk'te entry girmedim...falan filan.
suçluyu bulamasam da brat pitt'e sonuna kadar güvendiğim film. * *
bilim kurgu nedir dendiğinde,işte budur diyebileceğim filmlerden birisi.bütün genellemeler yanlış olmakla beraber,bu filmi anlamayan yada sevemeyen kişilerin,hayatı boyunca 500'den az film izlediğini düşünüyorum,yada 2000 tane dvd'si olan tek manyak belki de benimdir.
çok gizemli bir film. insanın damağında hoş bir tat bırakıyor. bazı boşluklar bırakmışlar filmde ya da ben kaçırdım her neyse izlenmesi gereken bir film.
arka plan müziği çok güzel olan 1995 yapımı izlenilesi film.
muhteşem bir bilim kurgu filmidir. bruce willis ve brad pitt mükemmel oyunculuklar çıkarmıştır.
birşeyleri değiştirmek istiyorsak şimdi işe başlamalıyız mesajını veren filmdir. anın önemini anlatır. ayrıca geçmişe gitmek paradox yaratır. james küçüklüğü ile aynı havaalanında bulunmuştur. küçük james büyüdüğünde artık
şimdiki james olamaz. *
bir senaryo ve yönetmenlik harikası olan film.. müthiş bağlanan bir senaryo, havada kalmayan paradigmalar, on numara bir oyunculuk.. bilim kurgudan zerre hazzetmeyen beni benden almıştır.. şiddetle ve defalarca izlenmesi farz olan bir filmdir.. kaçırılmamalıdır..

ayrıca brad pitt'in sadece yakışıklı olmadığını aynı zamanda gerçekten de başarılı bir oyuncu olduğunu, bu rolü kotarabilmek için belli bir müddet akıl hastanesinde kaldığını öğrendiğimiz ve gördüğümüz, what a wonderful world şarkısıyla lezzetine lezzet katan bir terry gilliam harikası..
konusuz, aksiyon tarzı filmlerden hoşlananların beğenmediği şaheser. brazilden sonra terry gilliam'ın en iyi 2.filmidir. *
başrollerini bruce willis, brad pitt ve madeleine stowe un paylaştığı geleceği önceden bilmenin insanın yararına mı zararına mı olduğunu çok iyi anlatan 1995 yapımı amerikan filmi. ayrıca brad pitt bu filmle en iyi yardımcı erkek oyuncu dalında oscar a aday gösterilmiştir. zaman konulu filmleri sevenlere şiddetle tavsiye ediyorum.
brad pitt için bu adama harbiden oyuncu dediğim filmdir...brad pitt'in manifestolarını duyduğumda bir anda fight club gidip geldim.. iki filmde savunduğu fikirler bu kadar mı birbirine benzer.
izlemek için birkaç gün uğraştığım ama sonunda izlediğime ve uğraştığıma değen film.olayların birbirine bağlantısı , oyunculuk...herşeyiyle çok güzel bir filmdi.izlememiş olanların kesinlikle izlemesini tavsiye eder , izlemiş olanların da yeniden aklına düşürerekten selam ederim.
brad pitt'in yakışıklı adamlıktan oyunculuğa terfi ettiği, bruce willis'in de alışıldık karakterinin çok ötesinde bir rolle karşımıza çıktığı ve hakkını verdiği film. senaryo muhteşemdir, üçüncü izleyişte bile daha önce hiç görmediğiniz detaylarla karşılaşabilirsiniz.
(bkz: somewhere under the rainbow)