bugün

ortalama bir insanın yılda yaklaşık iki bin defa gittiği yer.
helâdır.
görsel
görsel
görsel
görsel
dünya insanlarının tek ortak noktası, hangi ırk, hangi din,hangi dil olursa olsun,
hangi topraklarda yaşarsa yaşasın;
tüm insanlar tuvalete girer, erkekler sıçar, işer...
kızlar ise gül döker, çiş yapar.
toplu yerlerde olanlara aptal kadınların asla yalnız gidemediği. mutlaka gerizekalı bir arkadaşları onla birlikte gider tuvalete.
--spoiler--
Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) ve Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) 2021 raporlarına göre, dünyada 3.6 milyar insan hijyenik olmayan, tehlikeli ve insanlık onuruna yakışmayan bir tuvalet kullanmak zorunda.
https://tr.sputniknews.co...isimi-yok-1050955770.html
--spoiler--
(bkz: memişhane)
Pok ve çiş yapılan yer.
sık kullanılmasına rağmen cahili ve kullanmayı bilmeyeni inanılmaz derece de çok olan ihtiyaç molası sembolü.
ayakyolu, kenef, yüznumara, lavabo.
Kelime olarak violet ile tuvalet arasında bir kafiye, bir benzeşim kurdu paralı abihaha.
ispirtosu vardı ama artık satılmıyor.
çok sık ziyaret ederim neden bilmem ama 2 bardak su içsem belki de 2 kere tuvalete giderim. hastane kantininde vakit geçirirken sürekli bir şeyler içiyorum da, tuvalette yok işte. hep acile gidiyorum tuvalet için. günde 4-5 kere filan. neyse ki sirkülasyon fazla acilde sabit insanlar olmuyor. her gidişimde yeni yüzler görüyorum. yadırgayabilirlerdi aynı insanlar dursa yerinde.
Mikrop ve bakterilerin mekanı.